چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بسيج تاريخ مصرف ندارد

بسيج تاريخ مصرف ندارد

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: بسيج تاريخ مصرف ندارد و تفكر و فرهنگ بسيجي همواره در صحنه هاي مختلف افتخار آفرين بوده است.

 به گزارش ايرنا، آيت الله 'عباسعلي سليماني' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته در مصلي قدس زاهدان بيان كرد: حضرت علي (ع ) در تمام امتحانهايي كه پيامبر (ص) برايش تعيين مي كردند، سر بلند مي شد.


وي اظهار داشت: در بسياري از جنگها و غزوات پيامبر (ص)، حضرت علي (ع) با رشادت و شجاعت با دشمنان اسلام مي جنگيدند بطوريكه در جنگ خندق وقتي هيچيك از لشكريان حاضر نشد در جنگ تن به تن شركت كند حضرت علي (ع) با وجود بيماري، شجاعانه يكي از قوي ترين سرداران سپاه دشمن را به هلاكت رساند و پيروزي را براي لشكر اسلام به ارمغان آورد.


نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: خوابيدن حضرت علي (ع) در بستر بجاي پيامبر (ص) در زماني كه دشمنان اسلام قصد جان آن بزرگوار را داشتند، يكي ديگر از امتحانهايي بود كه آن حضرت با افتخار آن را پذيرفتند و اين وظيفه را بخوبي انجام دادند.


وي گفت: در طول 13 سالي كه پيامبر بزرگوار اسلام در مكه حضور داشتند حضرت علي (ع) همچون سايه در كنارشان بودند و از اوامر ايشان اطاعت مي كردند.


امام جمعه زاهدان با اشاره به جانشيني حضرت علي (ع) افزود: پيامبر گرامي اسلام (ص) كه حضرت علي (ع) را شايسته ترين فرد براي رهبري امت اسلامي و جانشيني خودشان تشخيص دادند، در حجه الوداع و در مكاني بنام غدير خم آن حضرت را به جانشيني خودشان برگزيدند و امر الهي را به مسلمانان ابلاغ كردند.


آيت الله سليماني افزود: بعد از حادثه غدير خم برخي افراد از قوم پيامبر (ص) با وجود آگاهي از اين واقعه، شروع به شايعه پراكني كردند تا مساله غدير خم را بي اهميت جلوه دهند.


نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان با گرامي داشت هفته بسيج گفت: بسيج مستضعفان يادگار بنيانگذار و معمار كبير انقلاب اسلامي است كه بايد آن را حفظ و تقويت كرد.


آيت الله سليماني افزود: بسيج پديده ديرينه اي است كه حضرت محمد (ص) پيش از مبعوث شدن به پيامبري، با تجميع جوانان مومن و آزاده اقدام به تشكيل آن كردند و در صدر اسلام نيز با اقتدار مورد استفاده قرار گرفت.


وي با بيان اينكه حضرت امام (ره) چهار صفت شايسته را براي بسيج تعريف كردند، گفت: ايمان به خدا و قرآن كريم، اعتقاد راسخ به اسلام، تعهد، شجاعت، شهامت و پايمردي در مقابل مشكلات و دشمنان از صفات بارز بسيج و تفكر بسيجي است.


وي افزود: بسيج قوم گرايي و رنگ بندي نمي شناسد و ايمان به خدا سر لوحه كارش قرار دارد.


نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: بسيج تاريخ مصرف ندارد و تفكر و فرهنگ بسيجي همواره در صحنه هاي مختلف افتخار آفرين بوده است.


به گزارش ايرنا، مسوول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي سيستان و بلوچستان نيز پس از اقامه نماز جمعه در جمع نمازگزاران گفت: رسيدن به اهداف سند چشم انداز 20 ساله كشور كه توسط رهبر معظم انقلاب در سال 84 ابلاغ شد، نيازمند همكاري عموم مردم با دولت است.


حجت الاسلام حميد انصاريان افزود: متوليان فرهنگي، رسانه هاي ارتباط جمعي، علما، نخبگان و ساير گروههاي جامعه بايد در اين زمينه نهايت همكاري را با دولت مردان داشته باشند.


وي بيان كرد: توسعه و پيشرفت استان سيستان و بلوچستان در راستاي سند چشم انداز 20ساله، نيازمند تشكيل كارگروهي از متخصصان و فرهيختگان است. 
تعداد بازديد:1080 آخرين تغييرات:89/08/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر