پنج شنبه 14 فروردين 1399 - 8 شعبان 1441 - 2 آپريل 2020
صفحه اصلي/خانواده

تو بی همتایی، می دونستی ؟

تو بي همتايي، مي دونستي ؟

آيا مي داني تو بي همتاترين فرد هستي؟ بله تو را مي گويم ، فقط اثر انگشت تو نيست که با تمامي انسانها متفاوت است.
 
 
 
آيا مي داني تو بي همتاترين فرد هستي؟ بله تو را مي گويم ، فقط اثر انگشت تو نيست که با تمامي انسانها متفاوت است. جلوي آينه خود را بنگر ، چهره ات يکتاترين چهره است و اگر سالهاي سال در جهان بگردي ، چهره اي چون خود را نخواهي يافت، به موهايت ، به دستانت ، به پاهايت ، به همه جسم خود بنگر ، آيا يکتايي آن را نمي بيني. تو نه فقط در جسم منحصر به فردي که در روح و روان نيز چنيني. بيا مروري بکنيم .
تو حاوي ميلياردها  ژن خاصي هستي که صرفا کمپلکس پيچيده تو را هدايت مي کند و توانائي هاي بالقوه و منحصر به فردي هست که وجودت از آن بهره مي جويد. پس سرمايه اي که تا با خود به اين جهان آورده اي نيز منحصر به فرد است.
 تو از پدر و مادري متفاوت از والدين ديگر زاده شدي ، با خواهر و برادر و فاميل خاصي خويش و قوم شدي، در مدرسه با معلم و همکلاسيهاي خاصي قرين گشتي. و شخصيت تو در تعامل با ميليون ها تعامل خاص و با افراد خاصي شکل گرفت که باز هم تو را منحصر به فرد کرد.
پس اکنون تو يگانه اي در آنچه بصورت ژنتيک يا فطري آورده اي و همچنين يگانه اي در جسمت ، و يگانه هستي در تعاملاتت با محيط و اکنون نيز تو يگانه ترين انساني در نوع نگرش ، تفکر و اراده اي که مي کني.
امام موسي کاظم(ع) : كسي كه دو روزش مساوي باشد ، مغبون است ، و كسي كه دومين روزش ، بدتر از روز اولش باشد ملعون است ، و كسي كه در خودش افزايش نبيند در نقصان است ، و كسي كه در نقصان است مرگ براي او بهتر از زندگي است . "بحار الانوار ، ج 78"
تو که منحصر به فردي بايد منحصر به فرد عمل کني. رمان زندگيت را نمي دانم. تا بگويم که  فصل ديگرش را چگونه بنويس تا قشنگ تر شود.
نگراني هايت ، شاديهايت ، عشقت ، غمهايت ، ضعف هايت ، قوت هايت ، توانايي هايت هم،  مثل ساير اجزاء وجودت منحصر به فردند . پس تو نخواهي توانست که  خود را با کسي مقايسه کني ، چون تو فقط توئي و همتا نداري.
تو رمان زندگي خود را نوشته اي و باز هم مي نويسي. نوزادي و کودکيت را با تعاملات و قابليت ها و اراده ات طي کرده اي و فصل هاي آن را نگاشته اي. ديگر چه فصل هايي را نوشته اي و چگونه نوشته اي.
آيا فصل جواني را نيز تمام کرده اي، براي حال چه تصميمي داري. تو نمي تواني رمانهاي ديگري را کپي کني ، چون تو تنهاترين و يکتاترين انساني هست که من مي شناسم. با همه تفاوت ها که ذکر کردم.
اکنون که فصل حاضر رمان زندگيت را مي نويسي، تصميم بگير که چگونه اين فصل را به اتمام برساني.
آيا اين فصل از رمانت ،  تراژدي  و غمگين است؟  نقش اول اين رمان تويي ، در اين رمان و در اين فيلم تو چگونه نقش ايفاء مي کني ، آيا فردي منفعل و خسته و بي هدف و بي انرژي هستي .
چنين رماني را چه کسي مي پسندد . آيا خودت نيز که اين فيلمنامه را مي خواني ، مجذوب مي شوي.
يا نه ....  .
نگراني هايت ، شاديهايت ، عشقت ، غمهايت ، ضعف هايت ، قوت هايت ، توانايي هايت هم،  مثل ساير اجزاء وجودت منحصر به فردند . پس تو نخواهي توانست که  خود را با کسي مقايسه کني ، چون تو فقط توئي و همتا نداري.
نقش اول اين فيلم تويي ، تو بهترين هنرپيشه و کارگردان و فيلمنامه نويس و منحصر به فرد هم هستي.
براي خودت بنويس که : چه مي کني و چه خواهي کرد..........
بگو که :
من اين کار را مي کنم که .........
اگر ديگران اين کار را انجام دهند ......
من اين کار را انجام مي دهم ......
و اگر......
رمان خود را پيشاپيش ، قبل از اينکه ديگران بنويسند خودت بنويس.
 
تو مي تواني با مشاوري نيز در باره نوشتن رمان زندگيت مشاوره کني و از تجارب رمان نويسان موفق زندگي نيز استفاده کني . ولي به هر حال آخرالامر خودت هستي که رمانت را انشاء مي کني.
 
خوشحال مي شوم بدانم تو اي عزيز رمان خودت را چگونه نوشته اي ، چگونه مي نويسي و چگونه خواهي نوشت.
به من بگو........
بايد خود را عليه بي حالي روحي و بي حوصلگي مجهز کنيد و سهم خود را در شادکامي زندگي و خانواده ارتقاء دهيد. هرگز اجازه ندهيد افکار منفي و يأس آلود ، چون موريانه هايي ، ريشه هاي مسرت و شادکامي زندگي تان را از بين ببرد و بر شما مسلط شوند.
براي اين که بتواني از نوشتن اين رمان بيشتر لذت ببري توصيه هاي زير را جدي بگيريد:
شادکامي ، يک حس دروني با منشأ باطني است که آثار بيروني نيز به همراه دارد ، تا قلباً خود را آماده خوشرفتاري و خوشرويي نکنيم ، شادماني در رفتارمان تجلي نخواهد کرد.
از احساس نفرت و انزجار نسبت به خودتان فاصله بگيريد. اگر در گذشته زندگي مطابق دلخواهتان نبوده ، آينده را فداي گذشته نکنيد. مي توان با بهتر زندگي کردن و برخورد مثبت و عقلاني از رنجهاي زياد کاست. اگر با خودتان کمي مهربان و واقع بين باشيد ، شادکامي زندگي را بهتر احساس خواهيد نمود.
بايد خود را عليه بي حالي روحي و بي حوصلگي مجهز کنيد و سهم خود را در شادکامي زندگي و خانواده ارتقاء دهيد. هرگز اجازه ندهيد افکار منفي و يأس آلود ، چون موريانه هايي ، ريشه هاي مسرت و شادکامي زندگي تان را از بين ببرد و بر شما مسلط شوند.
 هر كار يا تفكري كه به شما احساس سبك‌باري بدهد در جهت مثبت و خير شما جريان دارد.
افكار منفي نداشته باشيد، در عوض انرژي خود را صرف امور مثبت كنيد.
هر روز يك چيز خوب به ديگران ببخشيد.
هر موقعيتي چه خوب يا بد، گذراست پس بسياري چيزها را به دست زمان بسپاريد
زندگي كوتاه‌‌تر از آن است كه از ديگران متنفر باشيد. نسبت به ديگران تنفر نداشته باشيد.
از آنجا كه خلقت انسان هدفدار بوده، بكوشيد وجودتان مايه خير و بركت براي ديگران باشد نه اين‌كه ديگران از غيبت و عدم حضور شما احساس راحتي و آرامش كنند.
خودمان خود را مجبور کنيم طوري زندگي کنيم که احساس لذت کنيم نه آن طور که  ديگران بپسندند .
شايد اين عمر هدر رفته براي همه ما تجربه شده است. وقت آن رسيده که منطقي باشيم. اگر فکر مي کنيد سزاوار يک زندگي شاد و بانشاط هستيد، کمي به بدن و روحتان استراحت بدهيد و با انرژي بيشتر به زندگي ادامه دهيد. به راستي از چه چيز لذت مي بريد؟! آن را به بدنتان هديه کنيد.
 
همدردي
پورتال نور
کيهان
موفقيت
فرآوري و تنظيم: کهتري
  
تعداد بازديد:1916 آخرين تغييرات:89/09/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر