پنج شنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441 - 9 آپريل 2020
صفحه اصلي/خانواده

آسایش همیشگی در خانه شما

آسايش هميشگي در خانه شما

خريد لوازم خانگي در جاي خود به مهارت و آشنايي نياز دارد .
 
خريد لوازم خانگي در جاي خود به مهارت و آشنايي نياز دارد . در مورد هر يک از لوازم منزل بهتر است اطلاعاتي را کسب کنيم تا بتوانيم بهترينش را در نوع خود تهيه نماييم . اگر شما جزو آن دسته از افرادي هستيد که در خانه بايد از آبگرمکن براي گرم کردن آب استفاده کنيد رهنمود هاي زير بسيار برايتان مفيد خواهد بود .
سوخت تميز و ارزان : اگر هزينه و دسترسي به سوخت براي شما اهميت دارد ، هنگام خريد به نوع سوخت آبگرمکن توجه کنيد . به طور متداول ، آبگرمکن ها در انواع گازي ، نفتي و برقي عرضه مي شود . گاز در مقايسه با ساير سوخت ها ، سوختي تميز و ارزان مي باشد که در کشور ما در اکثر نقاط در دسترس مي باشد .
ايمني : اگر ايمني خانواده تان برايتان اهميت دارد و مي خواهيد با خيالي آسوده از آب گرم استفاده کنيد ، آبگرمکني انتخاب کنيد که علاوه بر سيستم هاي ايمني استاندارد ، به شير اطمينان و کليد حرارتي نيز مجهز باشد . دقت و سخت گيري در انتخاب لوازم خانگي ، ايمني خانه و خانواده شما را تضمين مي کند.
دوام دستگاه : نشان استاندارد ملي بر روي آبگرمکن نشانگر دوام و کيفيت دستگاه مي باشد . داشتن استاندارد ملي براي تمام دستگاههاي گازسوز و داشتن برچسب انرژي براي تمام آبگرمکن هاي ديواري الزامي است . همچنين تاييد سازمان هاي معتبر داخلي و خارجي ديگر ، مانند استاندارد کيفيت اروپا (CE) کيفيت بالاي دستگاه را نشان مي دهد.
اگر ايمني خانواده تان برايتان اهميت دارد و مي خواهيد با خيالي آسوده از آب گرم استفاده کنيد ، آبگرمکني انتخاب کنيد که علاوه بر سيستم هاي ايمني استاندارد ، به شير اطمينان و کليد حرارتي نيز مجهز باشد .
آب گرم فوري : اگر مي خواهيد به محض باز کردن شير آب ، آب گرم داشته باشيد ، آبگرمکني انتخاب کنيد که آب را فوري و در هنگام استفاده گرم کند. به اين ترتيب ، هيچ وقت معطل گرم شدن آب نمي شويد.
آب گرم مستمر : اگر مي خواهيد هيچ وقت موقع استحمام آب سرد نشود حتي وقتي که چند نفر پشت سر هم از حمام استفاده مي کنند ، آبگرمکني انتخاب کنيد که آب گرم دايمي در اختيار شما قرار دهد. پيشنهاد مي کنيم در اين حالت از آبگرمکن با مخزن بزرگ و يا آبگرمکن ديواري با ظرفيت حرارتي بالا استفاده کنيد.
 
کم فشار : فشار آب در مناطق مختلف متفاوت است . اگر در منطقه اي زندگي مي کنيد که فشار آب در آنجا پايين تر از حد معمول است ، آبگرمکني انتخاب کنيد که با فشار کم آب نيز کار کند . اگر چه براي راه اندازي آبگرمکن هاي کم فشار نيز حدقل فشار آب ضروري مي باشد چرا که در غير اينصورت آبگرمکن روشن نخواهد شد . در صورت امکان مي توانيد آبگرمکن مخزني ايستاده استفاده کنيد.
کم مصرف : اگر مي خواهيد در طول سال هزينه کمتري بابت مصرف گاز بپردازيد ، آبگرمکني انتخاب کنيد که با مصرف کمتر گاز ، آب گرم مورد نياز شما را تامين کند . توجه کنيد که ميزان مصرف گاز آبگرمکن هاي ديواري بر روي برچسب انرژي آن مشخص شده است . آبگرمکن هاي ديواري نسبت به انواع ايستاده گاز کمتري مصرف مي کند .در صورتي که شما از گاز کپسولي استفاده مي کنيد و يا اينکه از آبگرمکن درجايي استفاده مي کنيد که ممکن است براي مدت چند روز و يا چند هفته از آن استفاده نشود (مثل ويلاها) استفاده از آبگرمکن هاي جرقه زن بدون شمعک را پيشنهاد مي کنيم . در اين آبگرمکن ها در زمان باز شدن شير آب سيستم جرقه زن دستگاه را روشن مي کند و بلافاصله آب گرم در اختيار شما خواهد بود .
در صورتي که شما از گاز کپسولي استفاده مي کنيد و يا اينکه از آبگرمکن درجايي استفاده مي کنيد که ممکن است براي مدت چند روز و يا چند هفته از آن استفاده نشود (مثل ويلاها) استفاده از آبگرمکن هاي جرقه زن بدون شمعک را پيشنهاد مي کنيم .
اندازه مناسب : اگر مي خواهيد از فضاي خانه بهتر استفاده کنيد ، آبگرمکني انتخاب کنيد که با فضاي خانه متناسب باشد . نصب يک آبگرمکن بسيار بزرگ در آشپزخانه کوچک مناسب نيست . علاوه بر آن آبگرمکني انتخاب کنيد که با اشغال فضاي کمتر ، آب گرم مورد نياز شما را تامين کند .
تمام لوازم خانگي بعد از مدتي احتياج به تنظيم و تعمير دارند . هنگام خريد به مدت ضمانت و خدمات پس از فروش توجه نماييد .آبگرمکني انتخاب کنيد که به راحتي بتوانيد با شرکت سازنده آن تماس بگيريد . فراموش نکنيد که نصب ، بازرسي و تعمير لوازم خانگي گازسوز کاري است تخصصي و بايستي توسط سرويسکار مجاز و متخصص انجام شود .
 
 توجه
** در مناطقي که رسوب و املاح آب زياد است استفاده از مدلهاي آيونايز که با انديکس i در آخر مدل مشخص گرديده اند توصيه مي گردد.**
 
نشريه منزل
تنظيم براي تبيان : کهتري 
تعداد بازديد:2244 آخرين تغييرات:89/09/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر