دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بارسلونا 5- رئال مادريد0

بارسلونا 5- رئال مادريد0

نخستين شکست کهکشاني‌ها در فصل 2011-2010 ليگا برابر آبي - اناري‌ها رقم خورد. 

 

روند پيروزي‌هاي پياپي شاگردان مورينيو سرانجام در هفته‌ي سيزدهم ليگا با شکست سنگين 5 بر صفر مقابل رقيب سنتي‌شان قطع شد تا تنها خط تيره جدول رقابت‌ها هم حذف شود. تيم پايتخت نشين اسپانيا علاوه براز دست دادن ال کلاسيکو صدر جدول ليگا را هم از دست داد.

قوهاي سپيد مادريد در شرايطي پا به جهنم نوکمپ گذاشته بودند که در چهار ديدار قبلي که گوارديولا هدايت آبي و اناري‌ها را بر عهده داشت، بازنده از زمين خارج شده و اين بار اميدوار بودند، با هدايت مورينيو به سريال شکست‌هايشان پايان دهند، اما حتي حضور اين مربي متفکر و تاکتيکي روي نيمکت رئال مادريد سودي نبخشيد و بارسلونا در پايان با 5 گل جدي ترين رقيبش را از پيش رو برداشت.

بارسلونا از نيمه‌ي نخست برتري خود را بر حريف ديکته کرد. 75 درصد مالکيت توپ مقابل تيمي مانند رئال مادريد نشان از برتري تيم ميزبان داشت.

شاگردان گوارديولا در همان دقايق ابتدايي بازي مزد برتري خود را گرفتند. پاس دقيق اينيستا، ژاوي را در موقعيت تک به تک قرار داد تا نخستين گل بارسلونا به ثمر برسد.

8 دقيقه بعد حرکت نفوذي داويد ويا زمينه‌ساز گل دوم بارسلونا شد. پدرو در دهانه‌ي دروازه کار دشواري نداشت و دروازه‌ي خالي را گشود تا نيمه‌ي نخست با برتري 2 بر صفر کاتالاني‌ها به پايان برسد.

در نيمه‌ي دوم با وجود اين که بارسلونا نتيجه‌ي لازم را گرفته بود باز هم توپ و ميدان را در اختيار داشت. در دقيقه‌ي 55 پاس تودر مسي، ويا را در موقعيت تک به تک قرار داد و مهاجم پيشين والنسيا توپ را با تور دروازه آشنا کرد، هرچند به نظر مي رسيد ويا در موقعيت آفسايد صاحب توپ شده است.

حمله هاي بارسلونا همچنان ادامه داشت تا در دقيقه‌ي 58 بار ديگر همکاري مسي و ويا تکرار شد و مهاجم استوريايي بارسلونا اختلاف را به عدد 4 رساند.

گوارديولا که نتيجه‌ي لازم را کسب کرده بود، بويان و جفرن را به زمين فرستاد و ژاوي و ويا را بيرون کشيد، اما اين پايان کار نبود. جفرن تازه وارد سانتر ارسالي بويان را به درون دروازه فرستاد تا شکست براي کهکشاني‌ها سنگين تر شود.

بازيکنان رئال مادريد که نتيجه را واگذار کرده بودند رو به خشونت آوردند و 7 کارت زرد دريافت کردند. سرخيو راموس هم به دليل خطاي عمد بر روي مسي از زمين مسابقه اخراج شد. والدس، مسي، ويا، پويول و ژاوي هم از بارسلونا کارت زرد دريافت کردند.

 
El asturiano marcó el tercero en posición antirreglamentaria aunque bien es cierto que era muy difícil de ver para el linier.

بارسلونا با پيروزي در ال کلاسيکو 34 امتيازي شد و در صدر جدول جاي قوهاي سپيد را گرفت. رئال مادريد 32 امتيازي ماند و در مکان دوم قرار گرفت. ويارئال هم با 27 امتياز رده‌ي سوم جدول را در اختيار دارد.
 
تعداد بازديد:1236 آخرين تغييرات:89/09/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر