چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 6 شوال 1439 - 20 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

همايش عاشورائيان در زابل

همايش عاشورائيان در زابل

اداره كل تبليغات اسلامي زابل همايش بزرگ عاشورائيان را در اين شهرستان برگزار كرد.به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان، امام جمعه شهرستان زابل در آيين برگزاري اين همايش بر موضوعات تلاوت قرآن كريم به صورت جمع‌خواني قبل از آغاز سخنراني در مساجد و تكايا و نيز تلاوت قرآن در شب عاشورا، برگزاري سخنراني قبل از عزاداري و دسته‌روي در تمام مساجد و تكايا تأكيد كرد.
حجت‌الاسلام سيد كاظم طباطبايي در ادامه روحانيون را نسبت به معرفت‌سازي و تعميق بخشيدن در باب فلسفه قيام اباعبد‌الله الحسين (ع) و تشكيل حلقه‌هاي معرفت در محل تبليغ و استفاده از مباحث سياسي، اجتماعي، اعتقادي و احكام روز توصيه كرد.
سرپرست اداره تبليغات اسلامي زابل در اين همايش گفت: رعايت حقوق ديگران وظيفه شرعي و عقلي است و استفاده از باند‌هاي قوي و بلندگوهاي با صداي بلند بر روي مساجد و تكايا و وسيله‌هاي سيار هيئات دسته‌روي اجتناب شود.
حجت‌الاسلام محسن عارفي بيان كرد: استفاده از آلات موسيقي، طبل‌ها و سنج‌ها از نظر بسياري از مراجع مورد اشكال است و اين ابزار شايسته عزاداري سيد الشهدا نيست و از استفاده آن در دسته‌روي‌ها و عزاداري‌ها توسط هيئت امنا شديداً جلوگيري مي‌شود.
سرپرست تبليغات اسلامي زابل افزود: از طرح مسائل و مباحث اختلاف بر‌انگيز و حساسيت‌زا و توهين به ديگران شديداً خودداري و به منظور رعايت حقوق شهروندي و نظم و انضباط اجتماعي و جلوگيري از ترافيك نسبت به دسته‌روي و عزاداري در معابرعمومي و خيابان‌ها دقت شود و هيئت امنا با مأ‌مورين انتظامي و بسيج همكاري كنند.
همايش عاشورائيان با گردهمايي توجيهي هيئت امناء مساجد، هيئت مذهبي و روحانيون و همزمان با اعزام روحانيون در دهه نخست محرم به شهرهاي زابل و روستاهاي تابعه برگزار شد.

تعداد بازديد:942 آخرين تغييرات:89/09/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر