سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

احضار كاردار كانادا به وزارت امور خارجه

 

احضار كاردار كانادا به وزارت امور خارجه ايران

تهران ، شبکه خبر
 
كاردار كانادا در ايران به علت قتل يك ايراني در كانادا به وزارت امور خارجه كشورمان احضار شد.
 
 


به گزارش اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، در پي قتل يزدان غياثوند از اتباع ايراني در شهر اتاواي كانادا، مديركل امور ايرانيان خارج از كشور وزارت امور خارجه، كاردار اين كشور را در ايران، احضار كرد و ضمن اعلام مراتب اعتراض دولت جمهوري اسلامي ايران، بررسي علت اين حادثه و اعلام فوري نتايج آن را خواستار شد. 

اين مقام وزارت امور خارجه كشورمان، همچنين درباره اقدام نكردن آن كشور به دستگيري قاتلين دو نفر ديگر از اتباع كشورمان بنام خانم ها زهره احساني و دشتي با گذشت بيش از شش ماه از اين اتفاقات و بي توجهي مقامات كانادايي به اين قضايا، مراتب ناخرسندي دولت جمهوري اسلامي ايران را به وي اعلام كرد. 

مديركل امور ايرانيان خارج از كشور وزارت امور خارجه به كاردار كانادا متذكر شد، با توجه به اين اتفاقات، هشدار لازم به اتباع ايراني براي حفظ امنيت خود هنگام سفر به كانادا از سوي وزارت
امور خارجه داده شده است.
كاردار كانادا در كشورمان نيز ضمن ابراز تاسف از اين حادثه، تسليت خود را به خانواده متوفي اعلام كرد و قول داد موضوعات مطرح شده را فوري پيگيري كند. 

يزدان غياثوند، جوان 16 ساله ايراني؛ صبح دوشنبه در شهر اتاوا در كانادا، بر اثر اصابت گلوله، از ناحيه سينه به قتل رسيد. 

برخي شاهدان گفته اند؛ او سوار يك خودرو در كنار يكي از خيابان هاي اتاوا با سرنشينان آن به گفت و گو پرداخت ؛ اما دقايقي بعد صداي دو شليك شنيده شد و قاتلان با باز كردن درب خودرو پيكر تيرخورده او را به بيرون پرتاب كرده و متواري شدند.
 
تعداد بازديد:994 آخرين تغييرات:89/09/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر