جمعه 27 مهر 1397 - 9 صفر 1440 - 19 اكتبر 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

دوباره شور عاشورا به پا شد

دوباره شور عاشورا به پا شد

محرم آمد و ماه عزا شد
 
محرم آمد و ماه عزا شد
مه جانبازي خون خدا شد
جوانمردان عالم را بگوييد
دوباره شور عاشورا به پا شد 
 
"من براي اصلاح دين جدم و احياي امر به معروف و نهي از منکر قيام کردم"
"اگر دين جدم پيامبر(ص) جز با كشته شدن من استوار نمي شود، پس اي شمشيرها مرا دريابيد"
امام حسين(ع)، به کربلا رفت تا مبادا اسلام، آنگونه که معاويه ها و عمر و عاص ها و يزيدها و شمرها و عمر سعدها مي خواهند، اسلام سازش و تسليم، اسلام زر و زور، اسلام سرمايه داري منهاي عدالت، اسلام کاخ هاي مرمرين، اسلام مرفهين بي درد و در يک کلام اسلام شيطاني شناخته شود.
امام حسين(ع)، با تمام اهل بيتش، با زن و فرزند و کوچک و بزرگش، و با بهترين يارانش (سلام و درود خدا بر آنها باد) به کربلا رفت، تا اسلام حقيقي زنده بماند.
امام حسين(ع)، رفت تا اسلامي که فاطمه(س) براي دفاع از حريم ولايتش، درب به پهلويش كوبيده شد و کودکش شهيد شد، زنده بماند.
امام حسين(ع)، رفت تا بيست و پنج سال سکوت و خانه نشيني علي(ع) و سلام هاي بي جوابش، معنا و مفهوم بيابد.
امام حسين(ع)، براي دفاع از اسلام عدالت خواه، اسلام استکبار ستيز، اسلام مستضعفين و محرومان و در يک کلام اسلام ناب، به کربلا رفت و چه دردناک به شهادت رسيد.
او براي اطاعت امر خدا ولو به قيمت شهيد شدن علي اکبر(ع) و پرپر شدن علي اصغر(ع) و تکه تکه شدن عباس(ع)، به کربلا رفت.
حسيني که حاضر شد براي رضاي خدا، تمام خاندانش به اسارت ظالم ترين دشمنان خدا درآيند تا مبادا اسلام ناب محمد(ص)، اسلام ناب علي(ع) و فاطمه(س)، اسلام ناب حسن مجتبي(ع)، رنگي به جز حقيقت نگيرد.
"من براي اصلاح دين جدم و احياي امر به معروف و نهي از منکر قيام کردم"
به راستي حسين(ع) کيست؟ چگونه زيست؟ چگونه سخن گفت؟
او فقط رضاي خدا را جستو جو کرد و جان خويش و اهل بيت و اصحابش را در راه معبود تقديم کرد. تحمل تشنگي و رنجهاي عاشورا و اسارت اهل بيت او براي رضاي رب العالمين بود تا مکتب و دينش زنده بماند تا جامعه ي گرفتار در ظلم، آزاد گردد.
او ميخواست مردم اسير و برده دنيا و خواهشهاي نفساني خويش نشوند، او ياد و خاطره معاد را زنده گردانيد، او مي خواست مکتب توحيدي لا اله الا الله باقي بماند، او ميخواست بيت المال مسلمانان که در دست جنايتکاران افتاده بود و همه حيف و ميل ميشد به مسلمين بازگرداند، او مي خواست دوباره، قرآن همراه با فهم حقايق تلاوت گردد، او مي خواست به انسانهاي جهان بفهماند که ديندار واقعي باشند و هيچگاه در مقابل ظلم ستمگران سکوت نکنند و تنها در سايه ي آگاهي از دنيا و همنوعان خود بندگي خداوند را شايسته خويش بدانند.
باشد که با سيره و خلق وخوي او زندگيمان را رنگ الهي ببخشيم و به گونه اي دوستي با او و خاندانش را ابراز کنيم که چگونه زيستن، چگونه مردن، و آزادگي را از او درک نموده باشيم. چرا که شناخت هدف و سرلوحه قرار دادن آرمان هاي
امام حسين(ع) سرآغاز درک آزادي و آزاد انديشي است.
تهيه و تنظيم: مهديه زمردکار
  
تعداد بازديد:985 آخرين تغييرات:89/09/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر