چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خشم فردوسي پور از نماينده دولتگرا

خشم فردوسي پور از نماينده دولتگرا

دين و ايمان فقط مال شما نيست آقاي محترم! ديگران هم دين و ايمان دارند.
 
عادل فردوسي پور در برنامه نود در حالي كه به شدت از گفت وگو با يكي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي عصباني شده بود، خطاب به او گفت:«دين و ايمان فقط مال شما نيست آقاي محترم! ديگران هم دين و ايمان دارند.»
داستان از جايي آغاز شد كه فردوسي پور تلاش كرد با دلايلي نشان دهد كه انتقال تيم فوتبال نفت از تهران به استان مركزي، تصميمي سياسي بوده است. فردوسي پور در گفت و گو با مدير تربيت بدني استان مركزي نيز در انتقاد از اين تصميم گيري و با يادآوري اتفاقاتي كه قبل از اين براي پاس، صبا و پيكان افتاده گفت بهتر بود به جاي اين شكل آماده خوري، و شهري را با يك تصميم يك شبه صاحب خانه كردن، همان تيم دسته اولي اراك حمايت مي شد كه صعود كند.
فردوسي پور به صراحت نقش نمايندگان مجلس را در اين تصميم پررنگ دانست و گفت:«مشخص است كه برخي نمايندگان مجلس باد در غبغب مي اندازند و مي گويند ما امتياز يك تيم ليگ برتري را به شهرمان آورده ايم تا بتوانند در دوره آينده انتخابات مجلس راي بياورند.»
همه چيز تقريبا بر اساس برنامه پيش مي رفت.بازيكنان و مربيان تيم نفت تهران در گفت و گوهايي به شدت از اين تصميم انتقاد مي كردند.تلاش مديركل اداره تربيت بدني استان مركزي هم كه روي خط تلفني برنامه آمده بود، براي توجيه اين تصميم كافي به نظر نمي رسيد.
همچنين كنگاني مدير باشگاه شاهين بوشهر بود كه با اشاره به حمايت وزارت نفت از تيم شاهين گفت:«تيم ما با همين حمايت توانست راهي ليگ برتر شود و طرفداران شهرمان را خوشحال كند.»
پس از او عادل فردوسي پور اعلام كرد دادكان ، رضاييان ، عابديني و تعدادي از نمايندگان مجلس در تماس با نود خواهان حرف زدن درباره بحث انتقال نفت به اراك و حرف هاي احمدي از نمايندگان مجلس شدند كه در بخش هاي بعدي فردوسي پور اين زمان را در اختيار داريوش رضاييان معاون باشگاه فولاد گذاشت تا در اين باره حرف بزند كه او گفت:« اين نماينده محترم بايد بداند مجري برنامه ورزشي با گوينده اخبار فرق دارد و در مقام يك كارشناس بايد بحث و بررسي كند ، نود بيش از همه نمايندگان مردم محبوبيت مردمي دارد و گستره اش ملي است و از همه مهمتر اينكه اين نماينده محترم طوري سخن گفتند كه نعوذ بالله خود را جاي خدا گذاشتند و به مسئله ديني عادل ايراد گرفتند كه كار درستي نيست.»
پس از اين هم محمد ياري ، نماينده مردم تالش روي خط آمد و به عنوان عضو فراكسيون ورزش مجلس از فردوسي پور حمايت كرد. او در اين باره گفت:« به نظر ما ورزشي هاي مجلس، اين روند انتقال ها چون كارشناسي نيست سبب از بين رفتن تيم ها مي شود.» او همچنين تاكيد كرد در مجلس سعي مي كنند كه به چنين دخالت هايي در امور فوتبال هشدار بدهند.
در ادامه اما نوبت به لطفي ، نماينده مردم اراك رسيد تا از خود دفاع كند . او از فردوسي پور به دليل تهمتش به خود گلايه كرد و گفت:« چرا وقتي دو سال به انتخابات مانده مرا متهم به تلاش براي راي جمع كردن مي كني؟ » كه فردوسي پور  پاسخش همچنان اين بود كه روي صحبتش به شخص خاصي نبوده و يك كليت را گفته است كه نمايندگان در بحث هاي شان مطرح مي كنند.
پس از لطفي اما آتش بحث بالا گرفت و احمدي بيغش، يكي ديگر از نمايندگان استان مركزي كسي بود كه در تماسي تلفني ناگهان معادلات فردوسي پور را به هم ريخت و از دولت و رئيس جمهور در اين طرح مايه گذاشت و سه شرط براي مصاحبه گذاشت ؛ اينكه عادل سكوت كند ، ديگر به مجلس و دولت توهين نكند و فقط مجري باشد نه قاضي تا عادل كه به نظر مي رسيد نمي‏خواهد حرفي بزند كه مجدداً با دولتي ها درگيري شديدي پيدا كند، يادآوري نمايد كه برنامه او صرفا ورزشي است و كاري به مسائل سياسي ندارد:«فيفا معتقد است كه دولتها نبايد در فوتبال دخالت كنند و ما مي ترسيم اين مسائل را مصداق دخالت دولت در فوتبال قرار دهد و فوتبال ايران تعليق شود.»
احمدي بيغش در زمان 5 دقيقه اش پاسخ به فردوسي پور گارد تهاجمي تري گرفت:«شما به نمايندگان محترم مجلس توهين كرديد و گفتيد به خاطر گرفتن راي از مردم چنين كاري كرده اند.تصميم دولت را هم شو و نمايش خوانديد و اين قطعا توهين به دولت محترم است.» او حتي تلاش كرد با اشاره به برخي بيانات حضرت علي(ع)، اهميت و حساسيت نمايندگان مجلس را به فردوسي پور يادآوري كند تا مشخص كند كه انتقاد از آنها چه اندازه نابخشودني بوده است:«شما مجري تلويزيون هستيد و قاضي نيستيد.حق نداريد در جايگاه قضاوت بنشينيد و نظر خودتان را به عنوان نظر مردم از رسانه ملي اعلام كنيد.خدا به شما لطف كرده و در چنين جايگاهي قرار گرفته ايد پس نبايد نظر خودتان را به عنوان نظر مردم پخش كنيد.»
او همچنين يادآوري كرد كه نفت تنها به شهر اراك داده نشده است:«اين تيم نفت استان مركزي خواهد بود.استان حضرت امام (اشاره به شهر خمين) با سي و چند شهر» ضربه آخر را اما فردوسي پور زد كه انگار تازه از شوك خارج شده بود:«دين و ايمان فقط براي شما نيست اقاي محترم! هر كسي دين و ايمان دارد براي خودش.شما توهين زيادي كرديد اما من همچنان معتقدم كه اين تصميم ورزشي نبوده است.»
در انتهاي اين جدل، ناصر فرياد شيران، يكي از مربيان تيم مفت كه روي خط تلفني برنامه بود، خواست حرف اخرش را بزند. فرياد شيران گفت:«واقعا نمي دانم چه بگويم» و فردوسي پور كه آشكارا بر آشفته بود، بلافاصله گفت:«كلا هيچي نمي شود گفت.» فرياد شيران دوباره پرسيد اگر نفت فصل آينده به ليگ يك برود، چه تفاوتي با تيم همياري اراك خواهد داشت كه در حال حاضر در ليگ يك بازي مي كند اما به گفته او نمايندگان استان حاضر نيستند از آن حمايت كنند. فردوسي پور همچنان عصباني بود و با همان عصبانيت به اين سوال فريادشيران كه قطعا مخاطبش كسي ديگر بود، جواب داد:«چقدر ساده ايد شما! كاري ندارد. فصل بعد راه آهن را مي برند اراك.»
تيم فوتبال نفت تهران كه به اولين سال بازي در ليگ برتر را تجربه مي كند، بر اساس مصوبه هيات دولت قرار است به استان مركزي منتقل شود. پيش از اين تيم هاي ديگري مانند پاس، پيكان و صبا هم از تهران به همدان، قزوين و قم منتقل شده اند در حالي كه اين تصميم دولت منتقدان زيادي داشته است و بزرگ ترين و اصلي تريمن منتقد اين تصميم نيز خود نفتي ها هستند كه به صراحت انجام چنين عملي را برابر با نابودي تيم شان تلقي مي‏كنند.
تنظيم براي تبيان: حسين محمدي
  
تعداد بازديد:2006 آخرين تغييرات:89/09/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر