یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

چقدر به آب نیازمندید?

چقدر به آب نيازمنديد?

"بطري جديد هوشمند ارائه شده يک مشاور واقعي است"
 
 
مشاوران کمبريج  يک بطري جديد را ارائه نمودند که به راستي مي توان آن را يک مشاور سلامتي خواند آنها اعلام کردند که اين تکنولوژي طراحي شده جهت توسعه و توليد انبوه جهت کمک به ورزشکاران براي حفظ سلامتيشان ارائه شده است و مي تواند ميزان هيدراتاسيون مطلوب بدن آنها را جهت فعاليت و بهبود عملکرد به آنها ارائه دهد.
مشاوران کمبريج  يک بطري جديد را ارائه نمودند که به راستي مي توان آن را يک مشاور سلامتي خواند
سطح هيدراتاسيون بدن مي تواند تاثير قابل توجهي در عملکرد فرد داشته باشد در حقيقت اين بطري از تمامي برنامه هاي کاربردي موبايل استفاده مي کند و در حقيقت اين بطري توسط برنامه اي که بر روي موبايل شما نصب مي شود شما را از ميزان آب مورد نياز بدنتان آگاه مي کند.
در حقيقت با اين بطري فقط شما زماني که تشنه ايد آب نمي نوشد بلکه زمان هايي هم که نياز به نوشيدن هم داريد شما را آگاه مي سازد.
البته در نظر داشته باشيد که نوشيدن آب زياد مي تواند به همان اندازه اثر منفي بر روي عملکرد ورزشي شما داشته باشد که آب نوشيدن کم دارد ، بنابراين مشاوران کمبريج i - dration  را طراحي کرده اند تا اطمينان حاصل کنند  که کاربران تعادل مناسبي از هيدراتاسيون را حفظ مي کنند.
 
اين بطري به اين ترتيب کار مي کند که بر اساس داده هاي زماني واقعي مشاوره مي دهد و در حقيقت  اطلاعات مورد نياز را جمع آوري کرده  و دستورالعمل ها را به صورت بي سيم به گوشي هاي هوشمند و نرم افزار نصب شده بر روي آن منتقل مي کند.
سنسورهاي هوشمندي که در i-dration تعبيه شده است بطري را قادر مي سازد تا بر دماي خارجي ، ميزان نوشيدن آب توسط ورزشکار ، زمان آخرين نوشيدن و غيره نظارت داشته باشد سپس اين داده ها از طريق بلوتوث به گوشي هاي هوشمند فرد فرستاده مي شود.
البته در نظر داشته باشيد که نوشيدن آب زياد مي تواند به همان اندازه اثر منفي بر روي عملکرد ورزشي شما داشته باشد که آب نوشيدن کم دارد
شتاب سنجي هم بر روي تلفن همراه نصب است که با کمک ژيروسکوپ مي تواند سطوح و ميزان ورزش فرد را اندازه گيري نمايد مثلا فرد با چه سرعتي و چه مدتي و چه مسافتي را پيموده است سپس با ترکيب اين اطلاعات  و اندازه گيري ميزان ضربان قلب و اندازه قفسه سينه و اطلاعات از قبل وارد شده به  گوشي هاي هوشمند مانند قد ، سن و وزن ، برنامه کاربردي مي توانند سطح هيدراتاسيون  را ارزيابي کند و بر اين اساس  بطري پاسخ هاي رايانه اي را در نظرگفته و به ورزشکار يک نور آبي چشمک زن نياز به نوشيدن بيشتر را هشدار مي دهد.
 
از مزاياي اين بطري ارزان قيمت بودن همچنين الگوريتم جالب آن است ، که در آن اطلاعات از سنسورهاي مختلف دريافت مي شوند و با هم ترکيب شده و ارائه مي گردند، به طور معمول اين اتفاق در سيستم هاي بزرگ توزيع نرم افزار اتفاق مي افتد.
اما هم اکنون مي توانيد با تلفن هاي هوشمند با قابليت اتصال به اينترنت کار کنيد و با سرعت خيلي بيشتر از گذشته و با دستگاهايي نه چندان پيچيده و با برنامه هاي سخت افزاري اختصاصي بر روي تلفن همراه خود به سيستمي که از سلامتي شما محافظت مي کند دست يابيد
 
اين گروه معتقدند که بين 12 تا 18 ماه آينده شما به وفور در ميان ورزشکاران اين بطري را خواهيد ديد .
 
منبع:  http://www.cambridgeconsultants.com/news_pr286.html
 
نوشته : فائزه سيدخاموشي
گروه دانش و فناوري تبيان
  
تعداد بازديد:1227 آخرين تغييرات:89/09/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر