شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/خانواده

یک چینش منحصر به فرد

يک چينش منحصر به فرد

رنگ‌هاي زنده، داراي ويژگي‌هاي خارق‌العاده‌اي هستند که مي‌توانند تنها با چند تركيب خاص،‌ فضاي شما را دگرگون كرده و محيط را براي شما آرامش‌بخش و مطلوب جلوه دهند.
 
رنگ‌هاي زنده، داراي ويژگي‌هاي خارق‌العاده‌اي هستند که مي‌توانند تنها با چند تركيب خاص،‌ فضاي شما را دگرگون كرده و محيط را براي شما آرامش‌بخش و مطلوب جلوه دهند. هنگام انتخاب رنگ‌هاي زنده بايد به خاطر داشته باشيد که انتخاب آن‌ها فقط در سطوح بزرگ (مثلا ديوارها) جلوه پيدا مي‌کند و نبايد تنها به استفاده از يک کاناپه يا قفسه‌اي رنگين در گوشه‌اي از يک اتاق بسنده كنيد. در واقع بهترين روش استفاده از رنگ‌هاي زنده، ايجاد فضايي آکنده از اين رنگ هاي دلربا در تمامي جوانب يک اتاق است..
 
فضاهايي که با رنگ‌هاي زنده آراسته مي‌شوند، نياز به نورسازي دارند، به ويژه نور طبيعي؛ ولي نور چراغ‌هاي هالوژن نيز براي چنين فضاهايي مناسب است. البته اگر در خانه فضاهاي كم‌نوري داريد، استفاده از زمينه‌هاي متناسب رنگ هاي طلايي، فضاي شما را نوراني و گرم جلوه مي دهند.
 
يک اتاق بسيار کوچک نيز مي‌تواند با رنگ‌هاي زنده از نماي ويژه‌اي برخوردار شود. در به کارگيري اين‌گونه رنگ‌ها، هر چه سطح صاف و يک‌دست‌تر باشد، نماي زيباتري را خلق مي‌كند. نکته ديگر اينکه، تکرار اين رنگ‌ها در اجراي دکوراسيون، آنها را تکميل مي‌کند و به حداکثر ميزان خواهد رساند. به عبارت ديگر، اين رنگ‌ها، فقط مخصوص استفاده در برخي از مکان‌ها يا حتي به عنوان يک نقطه مکث يا تاکيد در به کارگيري خود نيستند، بلکه اين قابليت را دارند که در همه  جا و حتي در چندين جاي منزل، در کنار يكديگر، سطوح ديوار و وسايل به کار روند. حتي گاهي اوقات استفاده از رنگ‌هاي متضاد در کنار اين رنگ‌ها، نتيجه‌اي جذاب و چشم‌گير مي‌آفريند.
 
در به کارگيري اين‌گونه رنگ‌ها، هر چه سطح صاف و يک‌دست‌تر باشد، نماي زيباتري را خلق مي‌كند. نکته ديگر اينکه، تکرار اين رنگ‌ها در اجراي دکوراسيون، آنها را تکميل مي‌کند و به حداکثر ميزان خواهد رساند.
 
رنگ طلايي، يكي از رنگ‌هاي زنده و شفاف در دكوراسيون است. استفاده از رنگ در وسايل منزل باعث بيدار شدن احساسات و سرزندگي مي‌شود و به شما نيرو مي بخشد تا آن‌چه را که باعث رضايت خاطرتان مي‌شود پيدا کنيد..
 
چنانچه فضاي منزل‌تان را با رنگ‌هاي طلايي بياراييد متوجه مي‌شويد که چقدر اتاق‌هاي خانه دلباز و روشن مي‌شوند. فضاي خانه با استفاده از رنگ‌هاي طلايي، زرد، شکلاتي و قهوه‌اي کم‌رنگ درخشش خاصي پيدا مي‌کند و اتاق‌هايتان جلوه‌اي خاص به خود مي‌گيرند. گويي که تابش نور خورشيد در تمام ساعات روز، در خانه شما گسترده است. رنگ طلايي در کنار قهوه‌اي، هماهنگي بسيار خوبي دارد. مبلمان راحتي، فرش‌ها، پرده‌ها و کوسن‌ها، در اتاقي با ترکيب رنگ طلايي و قهوه‌اي بسيار شکيل هستند؛ به‌خصوص اگر جنس کوسن‌هاي خود را از مخمل قهوه‌اي يا شکلاتي انتخاب کنيد تا تاثيرشان در ديد بيشتر شود.
 
رنگ طلايي داراي طيف‌هاي رنگي سرد و گرم است. سايه‌هاي طلايي گرم شامل رنگ‌مايه‌هاي مسي، کاراملي و... است و رنگ‌هاي طلايي سرد شبيه به پوست ليموعماني که رنگي بسيار سنگين و پرجلوه است، ديده مي‌شود. طلايي سرد هنگامي که با رنگ‌هايي مثل فندقي يا عنابي که از خود سايه‌هاي قرمز ساطع مي‌کنند ترکيب شود، منظره‌اي بسيار خيره‌کننده خلق مي‌کند.
 
براي اتاق‌هاي تاريک، زرد آفتابي، کرم روشن با ته‌مايه طلايي بسيار مناسب است زيرا سردي و يکنواختي را از بين مي برد، باعث روشني فضا شده و انسان را شاد و زنده‌دل مي‌کند.
 
پذيرايي و نشيمن
رنگ طلايي اگر در اتاق خواب و نشيمن با رنگ‌هاي سفيد و قهوه اي ترکيب شود، صحنه بسيار جذابي را براي شما به ارمغان خواهد  آورد. تصور کنيد اتاق پذيرايي منزل شما داراي پرده‌هاي مسي، ديوارهاي طلايي مايل به عسلي و سقف سفيد رنگ است؛ پارچه‌هاي رومبلي اين پذيرايي به رنگ فندقي انتخاب شده که بر روي آن کوسن‌هاي ترکيبي شکلاتي سفيد قرار داده شده‌اند. هنگامي كه وارد اين مکان مي‌شويد، فضايي بسيار شيک و با ابهت را در پيش رو داريد و در آن حس بسيار زيبايي خواهيد داشت.
 
يك تركيب زيباي ديگر نيز براي اتاق نشيمن، ديوارهايي به رنگ کرم روشن، با مبلمان راحتي به رنگ طلايي سرد (پوست ليمو عماني) در جلوي ميز تلويزيون است. در چنين طراحي دكوري مي‌توانيد در پشت ميز تلويزيون، پرده‌هاي عنابي رنگ بياويزيد و کف اتاق را نيز با فرش‌هاي تزئيني (ابريشم مصنوعي) به رنگ فندقي بپوشانيد. حال شما يك نشيمن خصوصي داريد كه مي‌توانيد ساعات خوشي را با خانواده در آن سپري كنيد.
 
استفاده از رنگ طلايي، داراي ترکيبات متعددي در مکان هاي مختلف است که مثال‌هاي اندکي براي شما در اين زمينه آورده شد، اميد است که بتوانيد در کنار اين رنگ آرامش مطلوب خود را تجربه کنيد.
 
رنگ طلايي داراي طيف‌هاي رنگي سرد و گرم است. سايه‌هاي طلايي گرم شامل رنگ‌مايه‌هاي مسي، کاراملي و... است و رنگ‌هاي طلايي سرد شبيه به پوست ليموعماني که رنگي بسيار سنگين و پرجلوه است، ديده مي‌شود.
 
اتاق خواب
حال اگر وارد اتاق خوابي شويد که ديوارهاي آن به رنگ طلايي گرم (کاراملي) رنگ شده باشد، پرده هاي اتاق خواب به رنگ قهوه‌اي شکلاتي باشند و در سقف اتاق هم لوستري به رنگ قهوه‌اي کم‌رنگ آويخته باشد که از بالا بر روي روتختي کرم رنگ، نور مطبوع و هماهنگي را مي تاباند چه احساسي به شما دست مي‌دهد؟
 
حتما شما هم دلتان مي‌خواهيد ساعاتي در اين اتاق رويايي خوابيد و آرامش واقعي را در آن تجربه كنيد.
 
آشپزخانه
اکثر آشپزخانه‌ها از نور کافي و مناسب برخوردار نيستند؛ در چنين شرايطي، يک ترکيب رنگي مطلوب اين مشکل را حل مي‌کند و روشنايي مناسبي براي آشپزخانه شما به ارمغان مي‌آورد.
 
براي روح بخشيدن به آشپزخانه با رنگ طلايي، ديواري که در زير پنجره واقع شده را به رنگ طلايي مايل به زرد درآورده و مابقي ديوارها را با کرم روشن رنگ‌آميزي كنيد. پرده‌هاي آشپزخانه بهتر است با طرح چهارخانه عنابي و عسلي باشد و لوستر سقف آشپزخانه را زرد و طلايي انتخاب كنيد. براي تكميل چيدمان خود، مي‌توانيد بر روي اپن اين آشپزخانه يا روي کابينت‌ها، گلداني سراميکي به رنگ سرمه‌اي قرار دهيد که پر از گل‌هاي رُز قرمز باشد. زماني كه ميهمان داريد، بر روي ميز آشپزخانه، بشقاب‌هايي به رنگ قرمز متمايل به عنابي و در وسط آن پارچ شيشه‌اي آب آلبالو قرار دهيد تا ميهمانان در بدو ورود با صحنه زيبا و جذابي روبه‌رو شوند. اين ترکيب رنگي جذاب، علاوه بر گرم كردن محيط، اشتهاي شما را نيز افزايش مي‌دهد و محيطي بسيار مطلوب در کنار ديگر اعضاي خانواده براي شما پديد مي‌آورد.
 
نشريه منزل
تنظيم براي تبيان: کهتري 
تعداد بازديد:2611 آخرين تغييرات:89/09/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر