دوشنبه 7 خرداد 1397 - 12 رمضان 1439 - 28 مي 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

واريز 22 ميليارد تومان به حساب مدارس

واريز 22 ميليارد تومان به حساب مدارس

وزير آموزش و پرورش از واريز 22 ميليارد تومان به عنوان سرانه ‌دانش‌آموزي به حساب مدارس كشور در هفته جاري خبر داد.به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، حميدرضا حاجي‌بابايي امروز در حاشيه مراسم نواختن "زنگ هفته پژوهش " كه در مدرسه راهنمايي دخترانه نور در منطقه 6 تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در رابطه با وضعيت نهايي داوطلبان هنرستاني براي شركت در كنكور سال آينده اظهار داشت: بحثي را كه پيش از اين با وزير علوم داشته‌ايم، اين بوده است كه هنرستاني‌ها براي شركت در كنكور سال آينده دچار مشكل نشوند كه با مصوبه اخير مجلس براي واگذاري آموزشكده‌هاي فني و حرفه‌اي به وزارت علوم، اين موضوع حل شد.

وي افزود: در حال حاضر وزارت علوم تصميم دارد كه از ميان اين داوطلبان دانشجو بگيرد اما چندان مهم نيست كه آنها را در كدام قسمت بپذيرد، بلكه مهم اين است كه آزموني برگزار شود و هنرستاني‌ها بتوانند در كارداني و پس از آن در كارشناسي ادامه تحصيل دهند كه از اين لحاظ هيچ مشكلي از جانب وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش و علوم وجود ندارد.

حاجي‌بابايي تصريح كرد: سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرده است كه در اسفندماه طبق روال سال‌هاي گذشته آزمون برگزار مي‌شود و اين داوطلبان مي‌توانند در اين آزمون شركت كنند.

* فيش آب، برق و گاز هيچ مدرسه‌اي روي دستشان نمي‌ماند

وزير آموزش و پرورش در ادامه درباره افزايش هزينه‌هاي مدارس غيردولتي با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها گفت: هيچ‌گونه افزايشي نه در مدارس غيردولتي و نه در هيچ بخشي از آموزش و پرورش نخواهيم داشت و هر زماني كه احتياج به مساعدت و كمك باشد، ستادي كه در دولت تشكيل شده است، كمك‌هاي لازم را انجام خواهد داد و در همه مدارس سراسر كشور نيز متناسب با اجراي اين قانون كمك‌هاي لازم به موقع انجام خواهد شد.

حاجي‌بابايي اظهارداشت: بر اين اساس در هفته جاري يك نوبت ديگر از سرانه مدارس به ميزان 22 ميليارد تومان به حساب آنها واريز خواهد شد و فيش آب، برق و گاز هيچ مدرسه‌اي نبايد روي دستشان باقي مانده باشد بنابراين تمام اين كارها را ادارات آموزش و پرورش بايد انجام دهند تا هيچ مدرسه‌اي دچار مشكل نشود.

* ايجاد 2 اداره كل در معاونت پرورشي

وزير آموزش و پرورش در ادامه دليل تغيير معاون پرورشي اين وزارتخانه را ضرورت تحول در موضوع پرورشي اعلام كرد و افزود: در ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها تعريف جديدي در اين رابطه ارائه كرده‌ايم زيرا پيش از اين در حوزه ادارات كل، مديركل مشاوره و مديركل امور پرورشي وجود داشت كه فعاليت آنها با هم تداخل داشت.

حاجي‌بابايي خاطرنشان كرد: با توجه به واگذاري مسئوليت آموزش عمومي قرآن كريم از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي به وزارت آموزش و پرورش و با توجه به اينكه ساختار اين وزارتخانه اجازه ايجاد يك اداره كل جديد را نمي‌داد، به همين دليل دو اداره كل شامل "امور قرآن، نماز و عترت " به عنوان مشاور قرآني وزير و "امور تربيتي و مشاوره " تعريف كرده‌ايم تا با هماهنگي بيشتري كار كنند؛ علاوه بر آن، معاون پرورشي وزير نيز به زودي معرفي خواهد شد.

* پرداخت حق منطقه محروم و بدي آب و هوا به معلمان در هفته جاري

وي در رابطه با وضعيت پرداخت پاداش مناطق محروم نيز خاطرنشان كرد: پاداش مناطق محروم 12 استان در حدود يك ماه پيش به طور كامل پرداخت شد و پاداش ساير استان‌ها نيز كه در حدود 50 الي 60 ميليارد تومان مي‌شود، چهارشنبه يا پنج‌شنبه اخير به حساب استان‌ها واريز شده است تا براي هميشه مشكل مناطق محروم برطرف شود.

حاجي‌بابايي گفت: علاوه بر اين در راستاي اجراي ماده 68 قانون مديريت خدمات كشوري در هفته جاري احكام "حق مناطق محروم و بدي آب و هوا " براي تمام معلمان سراسر كشور صادر مي‌شود؛ به‌گونه‌اي كه افرادي كه در روستاها هستند با يك تعريف هم حق منطقه محروم مي‌گيرند و هم بدي آب و هوا، و معلمان شهري نيز تنها حق بدي آب و هوا را خواهند گرفت.

* دستور رئيس‌جمهور براي "بيمه طلايي بازنشستگان فرهنگي "

وزير‌ آموزش و پرورش درباره وضعيت نهايي اجراي طرح "بيمه طلايي " براي فرهنگيان بازنشسته اظهار داشت: شخص رئيس جمهور پيگير اين موضوع است و روز چهارشنبه هفته گذشته نيز معاون اول رئيس جمهور از طرف وي دستوري را صادر كرد تا اين كار با سرعت انجام شود.

حاجي‌بابايي ادامه داد: قرار بود تا عصر چهارشنبه بيمه مركزي و بيمه ايران پاسخ قطعي خود را در اين رابطه به ما اعلام كنند كه اين موضوع به امروز موكول شده است؛ تا حدي كه بنده خبر دارم موضوع در دست حل شدن است، البته رقم پوشش آن تا حدودي تغيير كرده است اما اراده ما اين است كه اين كار عملي شود.

حاجي‌بابايي در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره صحت و سقم استخدام 4 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي در بهمن امسال تصريح كرد: اين موضوع صحت ندارد و امسال استخدام نداريم زيرا هم‌اكنون در حال جمع‌بندي بودجه سال آينده هستيم و تمام توان خود را نيز به كار گرفته‌ايم كه احكام صادر شده براي استخدامي‌هاي جديد را در دي‌ماه با سازمان مديريت هماهنگ كنيم تا در اعتبارات سال آينده لحاظ شود.

وي افزود: در صورتي كه مجوزهاي لازم را بگيريم، مابقي استخدام‌ها براي سال آينده خواهد بود البته احتمالاً فردا مجلس شوراي اسلامي مصوبه‌اي خواهد داشت كه اميدواريم راهكارهايي نيز براي ما تعيين شود تا براساس آن مشكل تمام كساني كه به نوعي در آموزش و پرورش كار كرده‌اند اعم از نيروهاي شركتي، نهضت سوادآموزي و حق‌التدريسي رفع شود تا هيچ‌گونه نگراني نسبت به آينده خود نداشته باشند.

تعداد بازديد:826 آخرين تغييرات:89/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر