چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزایش بودجه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي

افزايش بودجه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي

مديركل بودجه و پايش عملكرد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي گفت: بودجه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي در سال جاري 4 هزار و 250 ميليارد تومان است كه در مقايسه با سال قبل حدود 45 درصد افزايش داشته است.

 

 

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، مسعود ابوالحلاج پيش از ظهر امروز در همايش مديران مالي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور در بوشهر اظهار داشت: از اواخر سال 88 تاكنون 2 هزار و 200 ميليارد تومان به بخش سلامت كشور كمك شده و مطالبات و معوقه‌هاي قبلي بستانكاران را پرداخت و تسويه كرده‌ايم.


وي افزود: بيشتر بحث مطالبات مربوط به مطالبات بيمه‌اي است كه با سياست‌گذاري‌هايي كه در سازمان تامين اجتماعي و بيمه خدمات درماني شده روند اين مطالبات رو به عادي شدن و كاهش فاصله‌هاست.


اين مقام مسئول در ارتباط با آزمون استخدامي پرستاران نيز گفت: مجوز استخدام 23 هزار پرستار صادر شده كه آزمون استخدامي آنها بهمن ماه امسال برگزار مي‌شود.


وي با اشاره به قانون هدفمندي يارانه‌ها نيز بيان داشت: اجراي اين قانون يك جراحي اساسي در نظام اقتصادي كشور است و هدف از آن شفاف‌سازي و سلامت اقتصاد كشور است كه آثار اقتصادي آن شامل بخش سلامت نيز مي‌شود.


ابوالحلاج افزود: با اين اصلاحات نظام حسابداري كه ما زودتر از ساير بخش‌ها در بخش بهداشت و درمان انجام داده‌ايم، اميدواريم نخستين ثمرات اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها را در بخش سلامت ببينيم.


ابوالحلاج‌ هدف از برگزاري اين سمينار را همفكري در‌باره تغييرات واصلاح رويه مالي شكل گرفته در بخش بهداشت و درمان كشور و رفع مشكلات احتمالي آن و باز‌آموزي براي همكاران اين بخش دانست.


وي در زمينه تفاوت سيستم حسابداري نقدي با روش تعهدي گفت: در سيستم قبلي روش حسابداري نقدي بود يعني آنچه در حساب‌ها ثبت مي‌كردند بايد وجه آن نيز جابه‌جا مي‌شد ولي در روش تعهدي، حسابرسي بر مبناي پول نيست و برمبناي تعهدات است و تمام درآمدهاي تعهد شده و خدمات انجام شده را حتي اگر پول آن را نگرفته باشيم شناسايي مي‌كند و امكان ثبت تعهدات مالي، درآمدها و هزينه‌ها را در زمان وقوع فراهم مي‌كند.


مديركل بودجه و پايش عملكرد وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشكي خاطرنشان كرد: اين سيستم كمك مي‌كند درآمدها، هزينه‌هاي ما تقويم شده و مديران ارشد نظام سلامت كشور بتوانند بهتر تصميم بگيرند. 
تعداد بازديد:1028 آخرين تغييرات:89/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر