یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حمایت ادووکات و هیدینگ از قطبی

حمايت ادووکات و هيدينگ از قطبي

هيدينک: قطبي به قهرماني آسيا فکر مي کند


 
گاس هيدينک مربي سرشناس هلندي در مصاحبه‌اي گفته است: قطبي با اين سابقه به عنوان يک سرمربي هدف بزرگي دارد که آن هم قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا با تيم ملي ايران است. من مطمئن هستم تيم ملي ايران اگر سازماندهي خوبي داشته باشد، مي‌تواند به اين هدف دست پيدا کند.»
سرمربي تيم کره جنوبي در جام جهاني 2002، تجربياتش را در اين مصاحبه به قطبي منتقل کرده و معتقد است که بازي با تيم‌هاي قوي براي فوتبال ايران حياتي است: «فکر مي‌کنم برگزاري ديدارهاي دوستانه با تيم‌هاي قوي براي فوتبال ايران حياتي است. من همين کار را در سال 2002 با کره جنوبي انجام دادم اما فدراسيون کره خواستار برگزاري مسابقه با تيم‌هاي ضعيف در چند ماه مانده به جام جهاني بود.
آنها از شکست مي‌ترسيدند و فکر مي‌کردند که اعتماد به نفس بازيکنان با بازي با تيم‌هاي ضعيف‌تر بيشتر مي‌شود. اما با وجود احترامي که براي همه تيم‌ها قائل هستم، معتقدم با برگزاري چنين مسابقات دوستانه‌اي، اعتماد به نفس به دست نمي‌آيد. به همين دليل ترتيب بازي با انگليس و فرانسه را دادم و همه نتيجه اين روش براي کره جنوبي در جام جهاني 2002 را ديدند.»
گاس هيدينک در اين مورد ادامه مي‌دهد: «يک تيم فقط مي‌تواند با انجام بازي‌هاي سخت دوستانه پيشرفت کند و شکست مقابل تيم‌هاي قوي در مرحله آمادگي تا زماني که باعث پيشرفت تيم شود، بد نيست.قطبي اين تجربه را دارد، چون در 3 جام جهاني تيم‌هاي مطرحي را همراهي کرده.»
هيدينک افزود: «قطبي در سال 1998 در تيم ملي آمريکا بود، در جام جهاني 2002 در کنار من در تيم ملي کره جنوبي بود و در جام جهاني 2006 آلمان هم «ديک ادووکات» را در تيم کره همراهي مي‌کرد.
هيدينک که به تازگي سرمربيگري تيم ملي ترکيه را بر عهده گرفته از شباهت فوتبال ايران و ترکيه هم صحبت مي‌کند: «فکر مي‌کنم شباهت فرهنگي فوتبال ايران و ترکيه بسيار است، چرا که قطبي هم به عنوان يک ايراني اهميت جام ملت‌هاي آسيا را مي‌داند و هم توانايي و قابليت هدايت اين تيم در سطح استانداردهاي بين‌المللي را که براي شرکت در مسابقات بزرگي مثل جام ملت‌هاي آسيا لازم است ، دارد.»
 ادووکات: ايران بايد استخدام سرمربي خارجي را فراموش کند
"ديک ادووکات" سرمربي سابق تيم ملي فوتبال هلند به فدراسيون فوتبال ايران توصيه کرده است که استخدام يک مربي صاحب نام خارجي براي تيم ملي خود را فراموش کرده و از "افشين قطبي" حمايت کند.
ادووکات تاکيد کرد: اگر از من در مورد توانايي هاي افشين قطبي بپرسيد، به شما مي گويم که او آينده درخشاني دارد. او بهترين فرد براي مربيگري ايران در حال حاضر است. ايران نمي تواند مربي بهتر از او داشته باشد. قطبي انگيزه بسيار بالايي دارد و فوتبال ملي را مي شناسد. او با سراسر جهان ارتباط دارد. قطبي قطعا مي تواند فوتبال ايران را به سطح بالاتري ببرد.
اين مربي هلندي خاطر نشان کرد: ايران به عنوان يک کشور فوتبال دوست به ثبات نياز دارد. يک مربي هم به حمايت فدراسيون و تمامي مردم علاقمند به فوتبال در اين کشور نياز دارد تا بتواند کارش را خوب انجام دهد.
ادووکات ، ادامه داد: شنيده ام که فدراسيون فوتبال ايران قصد دارد مبلغ زيادي براي استخدام يک مربي باتجربه تر بپردازد. قوي ترين توصيه من به آنها اين است که روي قطبي و کادر فني او، روي يک تيم خوب بدنسازي، اردوهاي تدارکاتي خوب و تيم هاي خوب براي مسابقات دوستانه و همچنين امکانات تمريني خوب سرمايه گذاري کنند.
وي تصديق کرد: بايد تيم ايران را با برگزاري مسابقات دوستانه، بيشتر در اروپا ببينيم چون عملکرد آنها فقط در صورتي مي تواند بهتر شود که با تيم هاي قوي تر بازي کنند. اما اين تيم ها با همه احترامي که براي فوتبال آسيا قائل هستم، در اين قاره وجود ندارند بلکه در اروپا هستند. مربيان زيادي با تجربه قطبي در آسيا نيستند. علاوه بر اين قطبي نقش بسيار بزرگ و موثري به عنوان دستيار مربي، در تيم ملي کره جنوبي در جريان مسابقات جام جهاني 2006 داشت. راستش همان موقع هم براي دستيار مربي بودن، زيادي خوب بود. به خاطر دقتي که او در مربيگري دارد، دوست ندارم روزي به عنوان حريف مقابل وي قرار بگيرم.
قطبي از سال 2005 تا 2006 دستيار ادووکات در زمان مربيگري تيم ملي فوتبال کره جنوبي بود. به نظر سرمربي سابق تيم هاي آيندهوون، رنجرز و زنيت سنت پترزبورگ، ايران بايد از قطبي حمايت کند.
منبع:afshinghotbi.com
تنظيم:مسلم حقيقي
  
تعداد بازديد:2453 آخرين تغييرات:89/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر