یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خداحافظی با طعم قهوه تلخ

خداحافظي با طعم قهوه تلخ

گزارش از گودباي پارتي قطبي با حضور ملي پوشان و بازيگران قهوه تلخ
 
شام آخر!
کاروان تيم ملي فوتبال ساعت پنج صبح جمعه ايران را به مقصد قطر ترک کرد. پنجشنبه شب رسماً آخرين شب حضور افشين قطبي در ايران بود و به همين مناسبت مراسم شام سرمربي تيم ملي فوتبال برگزار شد. رستوران تيس در الهيه پنجشنبه شب ميزبان تعدادي از ملي پوشان، هنرمندان، کادر فني تيم ملي و اقوام قطبي بود. در خيابان مهديه و اطراف اين رستوران تعداد زيادي از ماشين هاي مدل بالا پارک کرده بودند و سرنشينان اين اتومبيل ها در مراسم گودباي پارتي افشين قطبي شرکت داشتند؛ مراسمي که با اسپانسري شرکت نفت سپاهان و با کمک انجمن دل شير و شرکت مينياتور برگزار شد.
افشين قطبي به همراه ديگر اعضاي کادر فني، از جمله منصور رشيدي، عليرضا منصوريان، اصغر حاجيلو، پپ بيوتر و البته مادر و دايي افشين قطبي جزو اولين نفراتي بودند که دقايقي پيش از ساعت شروع مراسم (9 شب) وارد رستوران شدند. پس از آن کريم باقري آمد. آقاکريم که به عنوان مشاور قطبي به همراه تيم ملي به قطر رفت، در يکي از صندلي ها بين قطبي و منصوريان نشست تا سرمربي تيم ملي ثابت کند براي او جايگاه ويژه اي قائل است. ايمان مبعلي و پژمان منتظري، دو بازيکن استقلال که ساعاتي پيش تر تيم شان نتيجه را به ذوب آهن واگذار کرده بود، همزمان با محمد غلامي مهاجم استيل آذين به ديگر حاضران در مراسم اضافه شدند. البته کريم انصاري فرد هم پيش از آنها بر تعداد ملي پوشان حاضر در مراسم افزوده بود. در شرايطي که گفته مي شد جواد نکونام هم قرار است بيايد، اما اين اتفاق نيفتاد و شهاب گردان، قاسم حدادي فر، محمدرضا خلعتبري و فرشيد طالبي چهار ملي پوش ذوب آهن با هم وارد شدند. عليرضا حقيقي هم آخرين بازيکني بود که به اين جمع اضافه شد.
با اين اوصاف نکته قابل توجه حضور دو بازيگر پرطرفدار سريال قهوه تلخ بود. عارف لرستاني (بازيگر نقش بلدالملک) و هادي کاظمي (بازيگر نقش باباشاه) از جمله مدعوين مراسم شام آخر افشين قطبي بودند. البته قرار بود نيکي کريم، هنگام قاضياني، مصطفي زماني و رضا عطاران هم بر تعداد هنرمندان حاضر در مراسم بيفزايند، اما ترسيدند و در ساعت پاياني شب به غير از عطاران سه هنرپيشه ديگر در هتل آکادمي در اردوي تيم ملي رفتند. مجري اين مراسم مسعود اسکويي، مجري خوش صدا و باسابقه راديو بود. اسکويي در مدت زمان باقي مانده از تعدادي از اعضاي کادر فني و هنرمندان خواست تا براي حاضران صحبت کنند. البته تابلو عکس بازيکنان که براي هر يک از آنها با عکس خودشان به صورت مجزا تهيه شده بود، توسط افشين قطبي به ملي پوشان اهدا شد. در گوشه اي از اين تابلو نوشته شده بود: «تو قهرمان ايراني، با آرزوي موفقيت در جام ملت ها.»
قطبي: لقبي به حاجيلو دادم که حالا حالاها با آن صدايش مي کنند
سرمربي تيم ملي صحبت هايش را با تشکر از حاضران به خصوص حاج باقر، رشيدي و حاجيلو آغاز کرد. افشين قطبي به لقبي که چند ماه پيش به حاجيلو داده بود، اشاره کرد: «لقبي که به حاجيلو دادم فکر کنم حالا حالاها روش بمونه؛ چسب عشق.» او در ادامه گفت: «فوتبال بايد باعث همدلي مردم ايران باشد. من فکر مي کنم تيم ملي مي تواند بعد از 35 سال قهرمان جام ملت ها شود» تشکر ويژه از حاج باقر جملات پاياني قطبي بود: «خوشحالم که وقتي آمدم ايران و آپارتماني برايم گرفته شد، همسايه خوبي به اسم حاج باقر داشتم. حاج باقر در اين مدت همه کاره من بود و خيلي از او تشکر مي کنم. حاج باقر برايم دوست، وکيل، مدير برنامه ها و يک يار هميشگي بود.»
حاج باقر خاطره گفت
مدير برنامه هاي افشين قطبي وقتي پشت ميکروفن رفت، گفت که مي خواهد يک خاطره بگويد. حاج باقر خاطره اش را تعريف کرد: «يک شب در رستوران هيلتون با افشين قطبي بوديم. گارسون اومد و به قطبي گفت برادر من شما رو خيلي دوست داره. افشين هم گفت منم برادر شما رو خيلي دوست دارم. گارسون رفت و چند دقيقه بعد اومد و موبايلش رو به قطبي داد و گفت: اخوي پشت خطه. قطبي نگاهي به من کرد و موبايل رو گرفت و گفت سلام آقاي اخوي! نمي دونست اخوي يعني برادر، فکر کرد اسم طرف اخويه.»
منصوريان: خيلي از دوستانم گفتند دستيار قطبي نشو
«بايد اعتراف کنم وقتي قرار شد دستيار قطبي شوم، خيلي از دوستان نزديکم گفتند قبول نکن.» اين جمله آغازين صحبت هاي عليرضا منصوريان بود. دستيار قطبي در ادامه گفت: «مهمترين حرف دوستانم اين بود که قطبي ناکام مي شود و من هم در اين ناکامي شريک خواهم شد. ولي من مي خواهم به عنوان برادر کوچکتر از قطبي تشکر کنم. من دوران خوبي در پاس نداشتم و نوعي عقبگرد بود. خيلي خوشحالم که مربي تيم ملي شدم و پشيمان نيستم. قطبي خيلي جاها به من تقلب رساند و وقتي تمرينات تمام مي شد نکات مثبت را به من مي گفت. در پايان مي خواهم بگويم خيلي از اوقات وقتي چيزي يا کسي را از دست مي دهيم، به واقعيت هايش پي مي بريم.
باقري: من حرف زدن بلد نيستم
کاپيتان سابق پرسپوليس وقتي براي صحبت کردن توسط اسکويي دعوت شد، ترجيح داد اين کار را انجام ندهد. دليلش هم اين بود که حرف زدن بلد نيست. با اين وجود و با اصرار اطرافيان آمد و گفت: «خيلي خوشحالم که در اين مراسم هستم. من خيلي حرف زدن بلد نيستم. به همه شما خوشامد مي گويم و اميدوارم تيم ملي در جام ملت ها موفق باشد.»
اظهارنظرهاي مادر و دايي قطبي
مادر و دايي قطبي جزو کساني نبودند که پشت ميکروفن صحبت کنند، اما در پايان مراسم به سراغ آنها رفتيم و صحبت هاي کوتاهي با اين دو انجام داديم. خانم شاه علي مادر قطبي گفت: «از رفتن افشين هم ناراحتم و هم خوشحال. افشين آدم خوش قلب و مهرباني است که عاشق ايران است. افشين در قلب مردم ايران جا دارد. از طرفي خوشحالم که مي رود و از دست کساني که اين چند وقت اذيتش کردند، راحت مي شود. خود من در اين مدت خيلي ناراحت شدم. پادرد شديدي گرفتم و وقتي دکتر رفتم و MRI کردم، دکتر گفت صدمه ديدگي نيست و از اعصاب است.» سعيد شاه علي، دايي قطبي هم گفت: «صد در صد تيم ملي در جام ملت ها قهرمان مي شود. من از جوي که در ماه هاي اخير براي قطبي وجود داشت خيلي ناراحت نيستم، چون معتقدم براي موفقيت بايد جنگيد و افشين اين موضوع را خوب مي دانست.»
افشين قطبي در زمان خروج از رستوران وقتي با سوال يکي از حاضران مبني بر اينکه چه زماني مجدداً براي مربيگري به ايران برمي گردد، گفت: «فکر نمي کنم حالا حالاها برگردم حداقل پنج سال بگذرد و شايد بعد تصميمم عوض شد.» از حاشيه هاي ديگر اين مراسم اظهارنظر هادي کاظمي هنرپيشه نقش باباشاه در خصوص فوتبال بود: «من نه پرسپوليسي ام و نه استقلالي. فقط تيم ملي را دوست دارم. البته نمي دانم چرا در گذشته همدلي بيشتري بين فوتباليست ها وجود داشت و مردم هم از صميم قلب براي موفقيت تيم دعا مي کردند. به نظرم الان همدلي ها کمتر شده است.» باباشاه به يکي از معدود خبرنگاران حاضر در جلسه گفت عاشق کريم باقري است و از او دعوت کرده تا در يکي از لوکيشن هاي قهوه تلخ حاضر شود و گپي با او بزند.
منبع:روزنامه گل
تنظيم:مسلم حقيقي
  
تعداد بازديد:1880 آخرين تغييرات:89/10/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر