دوشنبه 28 بهمن 1398 - 23 جمادي الثاني 1441 - 17 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

9 دي ضربه فنی استكبار جهاني

9 دي ضربه فني استكبار جهاني

ملت ايران با خلق حماسه 9 دي در سال گذشته استكبار جهاني را براي هميشه ضربه فني كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، يوسف اكبري عصر امروز در جلسه برگزاري آيين 9 دي در اردبيل با بيان اينكه در روز 9 دي ملت ايران پوزه فتنه‌گران را بر خاك ماليدند و بر تبعيت از خط ولايت تأكيد كردند، اظهار داشت: فتنه‌گران داخلي و خارجي در روز 9 دي سيلي محكمي را از اين ملت خوردند و براي هميشه حيثيت و آبروي خود را نابود شده ديدند.

وي 9 دي را شبيه به حادثه به يادماندني 22 بهمن 57 اعلام كرد و افزود: همان‌گونه كه در 22 بهمن 57 همه ملت در تبعيت از فرمان امام (ره) براي تثبيت نظام اسلامي به صحنه آمدند؛ در 9 دي 88 نيز بار ديگر ملت با تبعيت از ولي‌امر مسلمين به صحنه آمدند و براي هميشه تومار استكبار را برچيدند.
اكبري 9 دي را بزرگ‌ترين فصل تاريخ معاصر ايران بعد از حوادث اوايل انقلاب اسلامي برشمرد و تصريح كرد: 9 دي بر تمام معادلات مجهول فتنه‌گران داخلي و خارجي خط بطلان كشيد و نشان داد كه آنها با وجود توطئه‌چيني‌هاي مختلف در برابر اراده اين ملت نابودشدني هستند.


به گزارش فارس، فرماندار اردبيل اين روز را نماد و نشانه‌اي از آگاهي و بصيرت ملت در برابر دشمنان نظام و انقلاب دانست و اضافه كرد: بعد از چند ماه فتنه‌گري عوامل داخلي و خارجي به ويژه حادثه تلخ عاشوراي سال قبل، ملت ايران با عزمي مضاعف در 9 دي‌ماه حماسه‌اي را خلق كردند كه آبروي استكبار و فتنه‌گران را برد.


وي ادامه داد: دشمنان بايد با درس گرفتن از اين حضور باشكوه و به يادماندني دست از رفتارهاي چندگانه خود بردارند و اجازه دهند اين ملت با پيمودن مسير متعالي خود هر روز بر برگ افتخارات خود بيفزايد.


اكبري با اشاره به نامگذاري اين ايام به نام هفته بصيرت و روشنگري گفت: برنامه‌هاي مختلفي در اردبيل نظير همايش عاشورائيان و زنگ بصيرت در مركز استان اجرايي مي‌شود كه در اين راه حضور مردم در گراميداشت اين روز خود بر عظمت و شكوه آن مي‌افزايد.


فرماندار اردبيل افزود: ملت ايران در اين روز وحدت هميشه ماندگار و به يادماندني خود را در برچيدن توطئه‌ها و فتنه‌هاي دشمنان نشان دادند و ثابت كردند اين ملت هرگز از مسير خود كه مسير آبرو و عزت اسلام، انقلاب، امام و ولايت است، برنمي‌گردد.

تعداد بازديد:881 آخرين تغييرات:89/10/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر