دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

صد بانك آمريكايي در آستانه ورشكستگي

صد بانك آمريكايي در آستانه ورشكستگي

وال استريت ژورنال اعلام كرد حدود يكصد بانك آمريكايي كه پيش از اين با كمكهاي مالي دولت فدرال از ورشكستگي نجات يافته بودند بار ديگر در آستانه ورشكستگي قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از وال استريت ژورنال 98 بانك آمريكايي كه پيش از اين در چارچوب طرح تارپ وزارت دارايي آمريكا بيش از 4.2 ميليارد دلار كمكهاي مالي از واشنگتن دريافت كرده بودند بار ديگر در آستانه ورشكستگي قرار گرفته اند .


بر اساس اين گزارش طرح تارپ سال گذشته با هدف كمك به سيستم بانكي آمريكا و جلوگيري از ورشكستگي بانكهاي وال استريت اجرا شد و با انتقادات زيادي روبرو شده است .


تا كنون هفت بانك و موسسه مالي كه منابع مالي طرح تارپ را دريافت كرده اند ورشكست شده اند و اين مساله موجب از بين رفتن 2.7 ميليارد دلار از منابع مالي صندوق تارپ شده است . اكثر بانكهايي كه كمكهاي مالي طرح تارپ را دريافت كرده اند بانكهاي كوچك هستند . ميانگين اندازه اين بانكها 439 ميليون دلار دارايي بوده است .


بر اين اساس بيش از 814 بانك از 7760 بانك و موسسه مالي آمريكا در سه ماه سوم 2010 در فهرست بانكهاي مشكل دار بوده اند . اين رقم تا پايان سه ماه دوم 729 بانك گزارش شده بود .

تعداد بازديد:1059 آخرين تغييرات:89/10/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر