پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 7 شوال 1439 - 21 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

وقتی والدین با ازدواج شما مخالفند

وقتي والدين با ازدواج شما مخالفند

زماني که والدين شما با ازدواج با فرد مورد نظرتان مخالف هستند، روابط شما و آنها تحت تاثير قرار گرفته و تخريب مي‌شود. در اين شرايط بايدها و نبايدهايي وجود دارد که بايد به آنها توجه کنيد:


 
- با والدين خود صادق باشيد و دلايل خود را براي انتخاب آن فرد بيان کنيد. و فرصتي را براي آشنايي آنها با فرد مورد نظرتان فراهم آوريد.
 
- يادتان باشد که اگر چه از حرفهايي که پدر و مادر شما راجع به فرد انتخابي شما مي‌زنند، ناراحت مي‌شويد، اما باز هم به صحبت‌هاي آنها گوش بدهيد. شنيدن حرفهاي آنها به اين معني نيست که با آنها هم عقيده هستيد. اما در عين حال وقت گذاشتن براي اين کار مي تواند ذهن شما را روشن تر کند و دل خانواده تان را آرام تر.
 
مطالعات نشان مي‌دهند که مخالفت خانواده با ازدواج فرزند، بي اعتمادي،
انتقاد و کشمکشي ايجاد مي کند که به سادگي قابل حل نيست. بنابراين
با يک مشاور ازدواج مشورت کنيد
 
- اگر کم سن و سال هستيد و يا والدينتان شما را کم سن تر از آنچه هستيد تصور مي کنند، بايد احساس نارضايتي پدر و مادر خود را درک کنيد. سعي کنيد خواسته‌هاي آنها را مورد توجه قرار دهيد و با آنها مشورت کنيد. اگر شما و آن فرد واقعا يکديگر را دوست ‌داريد و از صلاحيت هم مطمئنيد، مدتي منتظر بمانيد تا والدينتان کم کم به بلوغ شما ايمان بياورند و موانع از سر راه شما کنار بروند. در اين دوران فراموش نکنيد که بايد بيش از گذشته خودي نشان بدهيد و ثابت کنيد که بزرگ شده ايد و از پس زندگي تان بر مي آييد.
 
- مي توانيد در کلاس‌هاي آمادگي ازدواج شرکت کنيد. اين موضوع در رفع ترس والدين شما از ازدواج زود هنگام، يا دلايل اشتباه مؤثر است و مي تواند به آنها آمادگي دهد که داريد خود را براي رويارويي با يک زندگي واقعي آماده مي کنيد.
 
- مطالعات نشان مي‌دهند که مخالفت خانواده با ازدواج فرزند، بي اعتمادي، انتقاد و کشمکشي ايجاد مي کند که به سادگي قابل حل نيست. بنابراين با يک مشاور ازدواج مشورت کنيد.
 
 
هرگز اجازه ندهيد که همسر آينده تان باعث جدايي شما از پدر و مادرتان شود. بدانيد که جدايي شما از دوستان و خانواده‌تان علامت خطري در ازدواج شما است
 
- اگر به دليل حمايت نشدن از سوي خانواده نگرانيد يا ذره اي احتمال مي دهيد که فرد مورد نظرتان واقعا هماني که شما فکر مي کنيد نباشد، براي جايگاه دادن به او نزد خانواده تلاش بيش از حد نکنيد و ازدواج خود را کمي به تاخير بياندازيد. بگذاريد زمان به شما و خانواده تان در مورد فردي که در نظر داريد، شناخت بدهد.
 
 
 
- هرگز اجازه ندهيد که همسر آينده تان باعث جدايي شما از پدر و مادرتان شود. بدانيد که جدايي شما از دوستان و خانواده‌تان علامت خطري در ازدواج شما است.
 

منبع: سيمرغ
تنظيم:حديثه نصري مقدم
  
تعداد بازديد:1083 آخرين تغييرات:89/10/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر