پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

اشتغال‌زايي امسال بیش از 1300000

اشتغال‌زايي امسال بيش از 1300000

معاون اول رييس جمهور اظهار داشت: آمار و ارقام نشان مي‌دهد كه هم اكنون ايجاد اشتغال از مرز 1 ميليون و 300 هزار شغل عبور كرده و براي سال آتي رقم بزرگ‌تري هدف گذاري خواهد شد.

 


به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از روابط عمومي وزارت كار و امور اجتماعي، محمد رضا رحيمي پيش از ظهر امروز يكشنبه در جلسه شوراي عالي اشتغال موفقيت اين شورا در امر اشتغالزايي را نويد بخش آينده‌اي روشن عنوان كرد و گفت: با استفاده از تجربيات كسب شده و نتايج مطلوب به دست آمده، در سال آينده تلاش خواهد شد با بهره‌گيري هر چه بيشتر از مزيت‌هاي استان‌هاي سراسر كشور رقم ايجاد 2 ميليون فرصت شغلي به عنوان حداقل در نظر گرفته شود.

معاون اول رييس جمهور با اشاره به اجراي موفقيت آميز قانون هدفمند كردن يارانه‌ها گفت: در حال حاضر اجراي اين قانون با آرامش كامل مسير خود را طي مي‌كند و با توجه به منابع و اعتباراتي كه با صرفه جويي از طريق اجراي اين قانون حاصل مي‌شود گام‌هاي اساسي و بلندي در جهت اشتغالزايي برداشته خواهد شد.

رحيمي ادامه داد: يكي از مشكلات اشتغالزايي كه همواره مطرح بوده، كمبود اعتبارات و نبود بودجه كافي است كه با اهتمامي كه دولت براي اشتغالزايي و ريشه كن كردن بيكاري در پيش گرفته و با استفاده از منابع حاصل از طرح هدفمند كردن يارانه ها دغدغه خانواده‌ها در خصوص بيكاري فرزندان رفع شده و آمار اعتياد و قاچاق به ميزان قابل ملاحظه‌اي كاهش پيدا خواهد كرد.
معاون اول رييس جمهور يكي از نتايج اجراي قانون هدفمند سازي يارانه‌ها را افزايش بهره‌وري دانست و خاطر نشان كرد: ‌همزمان با اجراي اين قانون برخي كارخانجات و مراكز توليدي با رعايت برخي اصول و با استفاده از روش‌هاي علمي، مصرف انرژي خود را كاهش داده و در عين حال به ميزان توليد افزوده‌اند.
رحيمي افزود: در آينده‌اي نزديك آثار مثبت قانون هدفمند كردن يارانه‌ها با كاهش هزينه‌ها، افزايش توليد، ايجاد رقابت، ‌بالا رفتن كيفيت محصولات و افزايش ميزان پس انداز در اعتبارات براي همگان قابل لمس بوده و از محل اين صرفه جويي‌ها بودجه عمراني كشور افزايش پيدا كرده است و صرف توسعه زير ساخت ها و ارتقاء رفاه و آسايش مردم خواهد شد.

در اين جلسه استاندار خراسان جنوبي گزارشي از روند ايجاد اشتغال در استان ارايه كرد و گفت: تعهد استان خراسان جنوبي ايجاد 10 هزار شغل در سال جاري بوده است كه اين رقم تاكنون از مرز 11 هزار فرصت شغلي عبور كرده است.

رييس مركز آمار ايران نيز در اين نشست به ارايه گزارشي از نرخ بيكاري در استان‌هاي سراسر كشور پرداخت .
همچنين بخشي از زمان اين جلسه به گزارش وزارت كار و امور اجتماعي در خصوص سامانه‌اي كه براي ثبت آمار اشتغال در تمامي ادارات كل استان ها مستقر شده است اختصاص يافت كه بر اساس اين گزارش مشخص شد در اين سامانه به شكل آنلاين تمامي مشاغل ايجاد شده به نام اشخاص حقيقي با كد ملي قابل اعتبارسنجي و راستي آزمايي است. 
تعداد بازديد:964 آخرين تغييرات:89/10/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر