سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

فناوری های 2011

فناوري هاي 2011

سال 2010 سال روند رو به رشد تکنولوژي بود و از آنچه سايت هاي مختلف اعلام داشتند اين موضوع کاملا مشخص است از ظهور ipad تا سلطه فيس بوک.


 
 
"سال 2010 سال روند رو به رشد تکنولوژي بود و از آنچه سايت هاي مختلف اعلام داشتند اين موضوع کاملا مشخص است از ظهور ipad تا سلطه فيس بوک.
اما به هر حال هر چه بود گذشت حال بياييد نگاهي بيندازيم بر سال 2011 و حدس بزنيم چه فناوري هايي پرواز خواهند کرد و کدام يک سقوط مي کنند"
هفته گذشته سايت CNN پيش بيني سال 2011 خود را با جملات فوق آغاز نمود
در سه ماه سوم سال سيستم عامل گوگل بر روي بيش از 9 ميليون تلفن هوشمند نصب شد.
بر اساس آنچه که اين سايت خبري پيش بيني کرده است انتظار مي رود در سال 2011 اپل در توسعه تبلتهاي خود پيش تاز باشد
 
و موفقيت خود را در اين زمينه رشد دهد همانطور که در سايتهاي خبري متعدد اعلام شده است اپل توانست عنوان بزرگترين شرکت فناوري جهان ‏ را از آن خود کند آن هم به علت ارائه تبلت iPad اپل بزرگ ترين کمپاني در زمينه تکنولوژي کامپيوتر درجهان شد همچنين به علت ميزان و ظرفيت فروش خود در سال 2010 جايگاه واقعي تبلت ها در ميان کاربران  مشخص مي شود علاوه بر اپل شرکتهاي بزرگ ديگري که بر روي تبلت ها کار مي کنند افزايش يافته به هر حال انتظار مي رود مانند آنچه که در اواخر سالجاري اتفاق افتاد باز هم فروش نوت بوک ها کاهش يابد.
بر اساس آنچه که اين سايت خبري پيش بيني کرده است انتظار مي رود در سال 2011 اپل در توسعه تبلتهاي خود پيش تاز باشد
گوشي هوشمند گالکسي شرکت سامسونگ رتبه دوم برترين ابزارهاي فناورانه سال 2010 را کسب کرد. مي توان گفت سال 2010 در زمينه تلفن‌هاي همراه هوشمند، سال آندرويد گوگل بوده؛ زيرا در سه ماه سوم سال اين سيستم‌عامل گوگل بر روي بيش از 9 ميليون تلفن هوشمند نصب شد.
اين بدان معني است که در حدود 44 درصد از تمام تلفن‌هاي هوشمند جديد تحت سيستم‌عامل اندرويد هستند، در حالي که اين ميزان در سال گذشته تنها پنج درصد بود. يکي از برترين تلفن‌هاي اندرويدي سال 2010 نيز گالکسي سامسونگ بوده که مهم‌ترين ويژگي آن، نمايشگر درخشان و شفاف آن عنوان شده است
با توجه به آنچه که گفته شد به نظر مي رسد در سال آينده Honeycomb اندرويد را پيش رو داريم که اختصاصا براي تبلت ها بهينه سازي شده است و با اين اوضاع انتظار به بازار آمدن تبلت هايي با سيستم عامل اندرويد را بايد داشته باشيم. اما بر حسب تجربه تبلت هاي ويندوزي چندان مورد توجه کاربران نيستند، مگر اين که طراحان آن چاره اي بينديشند و آن را جذاب ارائه دهند.
در حدود 44 درصد از تمام تلفن‌هاي هوشمند جديد تحت سيستم‌عامل اندرويد هستند، در حالي که اين ميزان در سال گذشته تنها پنج درصد بود
رتبه سوم تايم باز هم به يکي ديگر از محصولات پرطرف دار اپل اختصاص يافته است. مک بوک اير به عنوان يکي از سبک وزن ترين لپ تاپ‌هاي جهان با وزني برابر يک کيلوگرم، با وجود قيمت نسبتا بالايش از طرفداران متعددي برخوردار است.
اما اين طور به نظر مي رسد که توليد کنندگان و مصرف کنندگان گرايش کمتري به توليد نوت بوک خواهند داشت البته اين موضوع را نمي توان به طور قطع بيان نمود.
در کل در ميان آنچه تحليل گران سايت هاي مختلف ارائه کرده اند تبلت هايي که از ويندوز 7 استفاده مي کردند و يا ترکيبي از تبلت و نوت بوک هستند، کمتر شانس حضور و برد در بازار رقابت را خواهند داشت.
ادامه دارد ...
 
 
منبع: CNN، خبرگزاري مهر، Narenji
 

تعداد بازديد:1360 آخرين تغييرات:89/10/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر