چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

وقت آن رسيده كه رژيم حاكم مصر برود

وقت آن رسيده كه رژيم حاكم مصر برود

مديركل سابق آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و از مخالفان دولت مصر ضمن مسئول دانستن دولت در انفجارهاي تروريستي اسكندريه خواستار كناره‌گيري رژيم حاكم به دليل ناتواني در حمايت از شهروندان مصري شد.

 


به گزارش فارس به نقل از روزنامه "الشروق "، "محمد البرادعي " تاكيد كرد كه آنچه در حال حاضر بين مسلمانان و مسيحيان قبطي‌ اتفاق مي‌افتد، شرم‌آور است.

وي از مسلمان و مسيحيان خواست تا بيشتر تمركز خود را بر وجوه مشترك ميان خود جهت حفظ وحدت قرار دهند و از موارد اختلاف‌افكن دوري كنند.

وي در واكنش به انفجارهاي كليساي اسكندريه افزود: ما نيازمند صلح اجتماعي هستيم زيرا نبودن آزادي‌ها علت اصلي اين حوادث است.

البرادعي ساعاتي پس از وقوع انفجارها در مقابل كليسايي در اسكندريه در صفحه شخصي خود در توييتر نيز نوشت: "درود بر شهداي كليساي القديسين، اهانت به شعور ملت ديگر بس است، رژيم از حمايت شهروندان خود عاجز است، وقت آن رسيده است كه اين رژيم رخت بربندد. "

از سوي ديگر احزاب معارض و گروه‌هاي مختلف سياسي همانند البرادعي رژيم مصر را مسئول حادثه كليساي قديسين دانستند.
در همين رابطه "السيد البدوي " رئيس حزب الوفد گفت كه آنچه در اسكندريه رخ داد بازتاب استبداد و فقدان دموكراسي در مصر است. وي محافل سياسي مصر را به مقابله با رژيم حاكم فراخواند.

اين در حالي است كه حزب ملي دموكراتيك حاكم مصر البرادعي را به سوء استفاده از بحران بوجود آمده و سياسي كردن موضوع متهم كرده است.

تعداد بازديد:873 آخرين تغييرات:89/10/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر