چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

يكي از ميادين سراوان به نام ولايت

يكي از ميادين سراوان به نام ولايت

حضور نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان يكي از ميادين شهرستان سراوان به نام ميدان ولايت نامگذاري و احداث ميدان 9 دي در دستور كار قرار گرفت.

 

 

 


 

به گزارش خبرگزاري فارس از سراوان، نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي اداري شهرستان سراوان در فرمانداري اين شهرستان اظهار داشت: سراوان به عنوان شهري پيشتاز در علم و فرهنگ است و مردم آن نيز مردمي متمدن هستند.
آيت‌الله عباسعلي سليماني در ادامه خواستار تسريع در احداث كارخانه فرآوري خرما و صنايع تبديلي در اين شهرستان شد و افزود: با توجه به آمار زياد شهروندان سراواني مقيم آن سوي مرز، لازم است زمينه سرمايه‌گذاري و ترغيب اين عزيزان در اين منطقه فراهم و با آغوش باز از آنها حمايت شود.
امام جمعه زاهدان در زمينه انجام نشدن پرواز در فرودگاه سراوان با توجه به بعد مسافت زياد از مركز و وجود مراكز آموزش عالي در اين شهرستان خواستار برقراري مجدد پرواز از اين فرودگاه شد.

فرماندار سراوان نيز در ادامه اين جلسه از تمام دستگاه‌هاي اجرايي سراوان كه براي اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها تلاش كرده‌اند، تقدير كرد.

محمداكبر چاكرزهي افزود: براي اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها هيچ‌گونه مشكلي در اين شهرستان وجود ندارد.

فرماندار سراوان وجود 384 كيلومتر مرز مشترك با كشور همسايه پاكستان و مشكل‌ساز بودن آن سوي مرز را يكي از مشكلات شهرستان سراوان عنوان كرد.

وي در ادامه خواستار استقرار گمرك رسمي در سراوان شد و گفت: براي استفاده مطلوب از مرز، با توجه به واردات دام و وجود بازارچه‌هاي مرزي كوهك و جالق و فعاليت اقتصادي استقرار يك گمرك رسمي در اين منطقه لازم و ضروري است.

چاكرزهي تسريع در احداث سد ميرعبدل جالق و ماشكيد سفلي بخش بم‌پشت سراوان را با توجه به بحران كم آبي در اين بخش را خواستار شد.
در سفر نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان به شهرستان سراوان، يكي از ميادين اين شهرستان به نام ميدان ولايت نامگذاري و احداث ميدان 9 دي در دستور كار قرار گرفت. 
تعداد بازديد:1384 آخرين تغييرات:89/10/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر