یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

هاشمي رفسنجاني بايد شفاف موضع‌گيري كند

هاشمي رفسنجاني بايد شفاف موضع‌گيري كند

مشاور حقوقي رئيس‌جمهور گفت: اكنون هاشمي رفسنجاني بايد شفاف موضع‌گيري كند و بايد ديد كه سكوت وي اشتباه نيست.

 


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، غلامحسين الهام مشاور حقوقي رئيس‌جمهور در نشست دانشجويي با عنوان "دانشجوي پيرو خط امام(ره) " كه به مناسبت 16دي سالروز شهادت سيدحسين علم‌الهدي به همت جامعه اسلامي دانشجويان دانشكده فني دانشگاه تهران بعدازظهر امروز دوشنبه در آمفي‌تئاتر مهندسي معدن پرديس دانشكده‌هاي فني دانشگاه تهران برگزار شد در پاسخ به سؤال دانشجويي كه پرسيد "علت سكوت هاشمي‌رفسنجاني در دوران كنوني چيست؟ " گفت: علت سكوت هاشمي‌رفسنجاني در دوران كنوني حمايت از فتنه است.

وي افزود: آقاي هاشمي سكوت نكرده بلكه اين جريان را مديريت مي‌كند. در حال حاضر اگر به دنبال سران فتنه و كسان ديگري هستيم آدرس غلط مي‌دهيم.

الهام خاطرنشان كرد: فتنه تكيه‌گاهي دارد. تكيه‌گاه‌هاي فتنه مهم هستند و اين تكيه‌گاه‌ها حوزه و جريان را مديريت كرده و بناست كه آسيب نديده باقي بمانند.

مشاور حقوقي رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه موسوي و خاتمي عناصري هستند كه ديگر ظرفيت فعاليت سياسي جديد ندارند و به دنبال چهره و جريان جديد هستند، در ادامه تصريح كرد: ظرفيت جريان‌سازي آنان جديد نيست و اين جريان‌ها در فضاي موجود مرده است.

اين استاد دانشگاه تاكيد كرد: آن كسي كه مي‌تواند اين جريان را بدمد و بدماند هاشمي است و وي هيچ‌گاه موضعي نگرفته تا اين جريان را تخطئه كند، لذا در كارنامه هاشمي هيچ جهتي براي برائت از اين حركت وجود ندارد.

عضو هيئت علمي دانشكده حقوق و علوم‌سياسي دانشگاه تهران اظهار داشت: تكيه‌گاه‌ها برخي اوقات صرفا تكيه‌گاه هستند و برخي اوقات نيز ظرفي هستند كه بسترسازي و حمايت مي‌كنند.

الهام در ادامه گفت: در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي منافقان به دنبال شكست در وحدت رهبري بودند و در واقع قصد داشتند تعدد و سنديت در رهبري ايجاد كنند و لذا تكيه به يك شخصيت ممتاز انقلابي يعني آيت‌الله طالقاني كردند.

عضو سابق حقوق‌دانان شوراي نگهبان در ادامه گفت: آيت‌الله طالقاني يك فرزند ماركسيست داشت كه دستگير شد و در اين خصوص منافقان اولين فتنه را ايجاد كردند.

وي افزود: منافقان وي را در خارج از تهران از لباس روحانيت خارج كرده و اوركت ميليشييايي پوشاندند و از وي عكس گرفته و فتنه ايجاد كردند.

مشاور حقوقي رئيس‌جمهور اظهار داشت: آيت‌الله طالقاني فرد برجسته و ديني بود و به تعبير امام(ره) فردي بود كه از زنداني به زندان ديگر مي‌رفت اما منافقان به بهانه فرزندش فتنه ايجاد كردند.

اين استاد دانشگاه خاطرنشان كرد: هنگامي كه آيت‌الله طالقاني متوجه فتنه شد اعلام داشت "كسي نمي‌تواند امام راحل را از رهبري امت اسلامي خارج كند ".

وي با اشاره به اينكه آيت‌الله طالقاني جايگاه رهبري را بزرگ مي‌شمرد و در خيلي از مسائل سعه‌صدر داشت، خاطرنشان كرد: آيت‌الله طالقاني در نمازجمعه اعلام داشت "چريك‌هاي فدايي و منافقان سر من كلاه گذاشتند ".

الهام افزود: منافقان پس از اين فتنه به سراغ بني‌صدر رفتند و كار را به جايي رسيد كه دختر رئيس‌جمهور وقت عروس سازمان مجاهدين شد و دختر بني‌صدر در پي ازدواج‌هاي سازماني طلاق داده شد.

وي با تاكيد بر اينكه در سال 78 و حوادث كوي دانشگاه تكيه جريان ضدنظام به خاتمي و وزراء دولت اصلاحات بود، گفت: مشكل آبگوشت كوي دانشگاه نبايد اين قدر براي نظام هزينه ايجاد مي‌كرد تا دانشجويان قرباني شوند.

مشاور حقوقي رئيس‌جمهور به بخش ديگري از فتنه‌هاي دوران انقلاب اسلامي اشاره و بيان داشت: در جريان مهدي هاشمي امام(ره) براي تمايز مهدي هاشمي و منتظري تلاش كرد اما فتنه در بيت منتظري هم رسوخ پيدا كرده بود.

الهام تاكيد كرد: در فتنه سال گذشته اگر هاشمي‌رفسنجاني نبود خواص به اين ميزان آسيب نمي‌ديدند و اگر هاشمي مواضع خود را روشن مي‌كرد به مشكلات كنوني بر نمي‌خورديم.

وي افزود: هاشمي اگر در روز قدس سال 88 موضع‌گيري نكرد حداقل مي‌توانست در مراسم‌هاي ديگر مانند حادثه عاشوراي سال 88 موضع گيري كند.

عضو سابق حقوق‌دانان شوراي نگهبان با اشاره به اينكه مقام معظم رهبري بزرگواري كردند اما هاشمي جوابي نداده است، خاطرنشان كرد: اكنون هاشمي بايد شفاف موضع‌گيري كند و بايد ديد كه سكوت وي اشتباه نيست و بايد توجه داشت كه مهره‌هاي مرده بعيد است كه ديگر احياء شوند.

تعداد بازديد:825 آخرين تغييرات:89/10/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر