یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

رفتار بهتر آقايان، چگونه؟

fiogf49gjkf0d

رفتار بهتر آقايان، چگونه؟

بيشتر رفتارهاي ما تابع افكار و احساساتمان هستند، اما بسياري افراد مي‌توانند و قادر هستند احساساتشان را كنترل كنند تا تاثير چنداني بر رفتارهاي لحظه‌اي و آني آنها نداشته باشد.
 
 
بيشتر رفتارهاي ما تابع افكار و احساساتمان هستند، اما بسياري افراد مي‌توانند و قادر هستند احساساتشان را كنترل كنند تا تاثير چنداني بر رفتارهاي لحظه‌اي و آني آنها نداشته باشد. گروهي هم قادر به اين كار نيستند و از رفتارشان مي‌توان حدس زد چه احساسي دارند.
در زندگي خانوادگي شايد خانم‌ها در بسياري از موارد دليل برخي از رفتارهاي آقايان را در نيابند. آنها در شرايطي بسيار مهربان هستند و گاهي نيز بنا به مصلحت سخنان خوشحال كننده مي‌زنند. گاهي به قدري عصباني هستند و حرفهايي مي‌زنند كه شايد ما تا به حال فكرش را هم نمي‌كرده‌ايم.
شايد گاهي اوقات دچار سردرگمي‌شويم كه رفتارهاي آنها چه مبنايي دارد اما بهتر است قبل از هر چيز آنها را درك كنيم و براي درك بهتر و عميق‌تر نيز بايد اطلاعات خود را در مورد آنچه احساس بهتري به آنها مي‌دهد افزايش دهيم، البته احساس بهتري نسبت به خودشان.
براي آنکه مردان رفتار بهتري داشته باشند ،بايد داراي احساس بهتري نسبت به خود و توانايي هايشان باشند.
لازم به ذكر است اين موضوع يعني احساسي كه مردان نسبت به خود در موقعيت‌هاي گوناگون پيدا مي‌كنند تابع هيچ سن خاصي نيست. از نوجواني تا كهنسالي رفتارها و گفتارشان تابع احساسي است كه نسبت به خود دارند.
پس براي داشتن رابطه بهتر و زندگي رضايت بخشتر بايد اطلاعات كافي در اين زمينه داشته باشيم. ما در اينجا به تعدادي از موارد اشاره كرده‌ايم.
- وقتي همسرتان مشغول پيدا كردن نشاني است يا رانندگي مي‌كند از اين‌كه به دنبال راه‌هايي است كه شايد حتي فقط 6 ثانيه نزديك‌تر باشد احساس خوبي داشته باشيد و او را سرزنش نكنيد.
 
- اگر براي دسترسي به او يا اطلاع از وضعيت او از كسي سوالاتي راجع به او مي‌كنيد حتما او را در جريان بگذاريد. حتي اگر اين موضوع در حد پرسيدن ساعت خروج او از محل كار از همكارش باشد.
 
- اين‌كه به آقايان نشان دهيد داراي قدرت اداره كردن امور هستند احساس خوبي به آنها مي‌دهد. اگر مواردي نياز به راهنمايي، كمك،‌ تعمير‌ و ... دارد، حتما در اين باره از آنها كمك بخواهيد و تشكر را فراموش نكنيد. در ضمن وقتي كاري انجام مي‌دهند در مورد اين‌كه چقدر سريع و خوب به نتيجه رسيدند نيز احساس خوبي داشته باشيد و اين موارد را بيان نماييد.
 
- در مكان‌هايي مانند مهماني‌هاي خانوادگي، مكان‌هاي شلوغ،‌ جلسات مدرسه فرزندان و اين‌گونه مكان‌ها همسرتان را همراهي كرده و در كنارش باشيد.
 
- برخي مواقع از بعضي كارهايش كه مورد پسندتان نيست چشم پوشي كنيد. حتي اگر در آن لحظه خيلي عصباني شده‌ايد.
 
- به خاطر موارد كوچك و بزرگ از او قدرداني كنيد و هر كاري را بخوبي انجام مي‌دهد ، وي را مورد تعريف و تمجيد قرار دهيد.
 
- وقتي همسرتان براي كمك به شما با ماشين لباسشويي يا وسيله ديگري خود را سرگرم مي‌كند حتي اگر نهايتا نتوانست آن را درست كند ، بگوييد احساس مي‌كنيد ايراد دستگاه مقداري بهتر شده است و بهتر كار مي‌كند.
 
- با اشتياق عكس‌هاي زمان كودكي او را مورد تعريف قرار دهيد.
 
- هر كسي در فيزيك و ظاهر خود ممكن است داراي اشكالاتي باشد كه آنها را دوست ندارد . براي مثال شكم بزرگي داشته باشد يا موهاي بسيار كمي‌روي سرش مانده باشد. در هر حال شما نشان دهيد كه او را با اين موارد هم بسيار دوست داريد و اين مورد موجب جذابيت بيشتر او برايتان شده است.
 
- هر از چند گاه در كنارش روي مبل نشسته و با هم تلويزيون تماشا كنيد. نه اين‌كه شما از آشپزخانه و او از پشت روزنامه فيلم را ببينيد.
 
- از اين‌كه مي‌تواند در رانندگي و ساير كارهايي كه به وي سپرده مي‌شود بخوبي مديريت كند تعريف كنيد.
 
- چيزي در او پيدا كنيد كه هميشه مورد توجه و علاقه شما بوده است.
 
- وقتي مدتي به دليل كار يا مشغله از منزل دور است با يك پيام يا تماس تلفني به او بگوييد كه چقدر جايش خالي است.
 
- به امور مربوط به همسرتان به طور كلي بنگريد. به اين‌كه او سعي خود را مي‌كند كه همسر و پدري خوب باشد. حالا اگر در اين راه برخي از موارد جزئي را رعايت نكرده چيز مهمي ‌نيست و آن را بزرگ جلوه ندهيد.
 
- وقتي در برخي از كارهاي كوچك نيز به شما كمك مي‌كند به او بگوييد كمك وي كارها را برايتان راحت‌تر مي‌كند و از اين بابت خوشحاليد.
 
- در حضور ديگران كارهاي مثبت او را مطرح كنيد نه كارهاي اشتباه و بعضا خنده‌دار وي را .
 
- وقتي مي‌شنويد فرزندتان در مورد او با بقيه صحبت مي‌كند و حرف‌هاي خوشايندي مي‌زند، بعدا اين موارد را براي همسرتان تعريف و نقل قول نماييد.
 
منبع : جام جم آنلاين
تنظيم براي تبيان :داوودي
 
 

تعداد بازديد:1162 آخرين تغييرات:89/10/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر