پنج شنبه 8 اسفند 1398 - 3 رجب 1441 - 27 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزايش شكاف در كنگره آمريكا

افزايش شكاف در كنگره آمريكا

شبكه تلويزيوني الجزيره قطر در گزارشي در خصوص بازگشت رئيس‌جمهور آمريكا از هاوايي تأكيد كرد كه "باراك اوباما " در شرايطي به واشنگتن باز مي‌گردد كه بايد با كنگره‌اي دچار شكاف شده روبرو شود.

 


به گزارش فارس به نقل از شبكه خبري "الجزيره "، پس از حدود دو هفته استراحت در هاوايي، "باراك اوباما " رئيس‌جمهور آمريكا به همراه خانواده خود به واشنگتني باز مي‌گردد كه جو آن كاملا با واشنگتن دو هفته پيش متفاوت است.

رياست مجلس نمايندگان آمريكا به "جان بينر " رهبر جمهوري‌خواهان واگذار مي‌شود و "نانسي پلوسي " از حزب دموكرات از اين سمت بركنار مي‌شود. به اين ترتيب از اين پس جمهوريخواهان اكثريت مجلس نمايندگان و دموكرات‌ها نيز اكثريت مجلس سنا را در دست دارند و باراك اوباما با كنگره‌اي بشدت دچار شكاف روبرو خواهد بود كه از يك سو دموكرات‌ها براي پيشبرد برنامه‌هاي اوباما و از سوي ديگر نيز جمهوريخواهان براي كارشكني در برنامه‌هاي رئيس‌جمهور آمريكا تلاش مي‌كنند.

پس از انتخابات ميان‌دوره سال 2010 آمريكا و بدنبال پيروزي جمهوري‌خواهان در كسب اكثريت مجلس نمايندگان و باقي ماندن دموكرات‌ها در رأس مجلس سنا، كنگره آمريكا به سمت رسما دو حزبي شدن يك گام نزديك‌تر شد و هم‌اكنون كه درست يك روز تا آغاز به كار كنگره جديد باقي مانده است به نظر مي‌رسد يك گام تا انعكاس واقعي اين شكاف و دوحزبي شدن باقي نمانده باشد.


تعداد بازديد:876 آخرين تغييرات:89/10/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر