یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

مضرات كارت‌هاي اعتباري در جيب

مضرات كارت‌هاي اعتباري در جيب

كارشناس بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت گفت: كارتهاي اعتباري نيز ميدان مغناطيسي دارند و انرژي ساطع مي كنند بنابراين قراردادن آنها در جيب و نزديك بدن براي سلامت مضر است

 


به گزارش خبرگزاري فارس، به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت بهداشت، علي گوراني، با بيان اينكه وسايل مولد انرژي، از خودشان موج‌هاي حاوي انرژي ساطع مي‌كنند، اظهار داشت: قرار گرفتن زياد در معرض اين انرژي‌ها براي سلامت خطرناك و مضر است و در استفاده از اين وسايل، توجه به نكاتي لازم است.

وي افزود: كارت‌هاي اعتباري هم يكي از وسايل مولد انرژي هستند كه ميدان‌هاي مغناطيسي در اطراف خود ايجاد مي‌كنند و نبايد در معرض اين ميدان‌ها قرار بگيريم.

گوراني توصيه‌ كرد: تا جايي كه امكان دارد از اين وسيله به صورت بهينه استفاده شود و از قراردادن آنها در جيب‌هاي پشت شلوار خودداري شود، چرا كه يكي از مراكز خون‌سازي استخوان‌هاي پهن، مانند لگن، در اين ناحيه قرار دارد.

وي همچنين تصريح كرد: كارت‌هاي اعتباري را نبايد در جيب كت قرارداد، زيرا بر روي مكانيزم الكتريكي قلب تداخل ايجاد كرده و در طولاني مدت فرد را دچار مشكل خواهد كرد.

كارشناس بهداشت پرتوهاي وزارت بهداشت با بيان اينكه هر چقدر فاصله از وسايل مولد اشعه بيشتر باشد، دريافتي انرژي كمتر خواهد بود، خاطرنشان كرد: افرادي كه از دستگاه نوسان‌ساز مصنوعي قلب يا بيماراني كه از پمپ‌هاي تزريق استفاده مي‌كنند در استفاده از كارت‌هاي اعتباري بايد سه نكته فاصله، مدت زمان و حفاظ را مدنظر قرار داشته باشند تا از اثراتي كه اين وسيله امكان دارد بر روي آنها داشته باشد، درامان باشند.

وي تأكيد كرد: كارت‌هاي ايمني با نام Safy cart كه ادعا شده است باعث جلوگيري از رسيدن امواج الكترو مغناطيسي به بدن مي‌شود، تقلبي هستند و اين ادعا صحت علمي ندارد. بنابراين توصيه مي‌شود كه مردم فريب اين محصولات را نخورند و از اين وسيله استفاده نكنند.

تعداد بازديد:1507 آخرين تغييرات:89/10/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر