یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

راه طمع بيگانگان به ايران بسته است

راه طمع بيگانگان به ايران بسته است

يكي از مراجع تقليد قم گفت: براي پيروزي انقلاب اسلامي خون‌‌هاي پاك زيادي بر روي زمين ريخته شده و بيگانگان بايد بدانند كه راه طمع آنها بسته است و هوس‌‌هاي آنان در مورد ايران بيجاست.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي بنياد بين‌المللي علوم وحياني اسراء، آيت‌الله عبدالله جوادي آملي در ديدار با سردار احمدي مقدم فرمانده انتظامي كشور با اشاره به برگزاري دوره‌‌هاي آموزشي براي فرماندهان و پرسنل انتظامي اظهار داشت: نيروي انتظامي در يك جامعه اسلامي به منزله وزارت بهداشت و درمان است و اگر اقدام به برگزاري دوره‌هاي بصيرت افزايي مي‌‌شود بايد چهارجانبه باشد، يعني هم بهداشت و درمان خويش و هم بهداشت و درمان جامعه را تامين كند.

وي گفت: نيروي انتظامي رسالت حفظ امنيت جان و مال و ناموس مردم را بر عهده دارد و تنها انسان خوب بودن مشكل خود انسان را حل نمي‌كند.
استاد برجسته حوزه علميه تامين بهداشت و درمان جامعه را مهم دانست و تاكيد كرد: نيروي انتظامي چهار وظيفه دارد و ممكن است در اين دوره‌هاي آموزشي دو وظيفه نيروي انتظامي تامين شود.

مفسر قرآن كريم تصريح كرد: مسئله امنيت آن قدر مهم است كه اگر خداي ناكرده جامع‌هاي دچار ناامني شود، هدايت آن جامعه بسيار دشوار است.
آيت‌الله جوادي آملي افزود: نيروي انتظامي بايد هم بهداشت جامعه را حفظ كند و هم اگر خداي ناكرده جامع‌هاي به آدم ربايي، سرقت مسلح، زورگويي و... آلوده شد درمان كند، آن وقت چنين نيرويي بصير است.

اين مرجع تقليد اقامه نماز جمعه در بيشتر شهر‌هاي كشور، برپايي مجالس عزاداري در مصيبت ائمه اطهار(ع)، برگزاري مراسم دعاي توسل و كميل و... را از بركات نظام اسلامي دانست و تاكيد كرد: گاهي گفته مي‌شود كه در كشور‌هاي پيشرفته زورگويي، آدم ربايي، غارت گري و تهديد وجود دارد اما بايد به اين نكته توجه داشت كه نظام آنها نظام اسلامي نيست.

وي اظهار داشت: ما با داشتن اين همه بركات اگر معادل كشور‌هاي پيشرفته سرقت و آدم ربايي داشته باشيم معلوم مي‌شود كه به اندازه همان‌ها از دين دور هستيم.

آيت‌الله جوادي آملي در عين حال تاكيد كرد: البته نبايد توقع داشت كه نيروي انتظامي به تنهايي مشكلات را حل كند بلكه اقتصاد بايد به گونه‌اي باشد كه منجر به بيكاري نشود.

وي از امنيت و اقتصاد شكوفا به عنوان دو عامل مهم در جلوگيري از رشد فزاينده انحرافات اجتماعي و آدم ربايي و... ياد كرد و افزود: وقتي كسي كه از شغل مناسب برخوردار باشد و اقدام به تشكيل زندگي كند به دنبال انحرافات اجتماعي نمي‌رود.

اين استاد حوزه گفت: اگرچه نيروي انتظامي در فضاي اقتصاد كار نمي‌كند اما بايد مانع از بروز فساد در جامعه شود و اگر چنانچه فسادي رخ داد به گونه‌اي با محاكم قضايي تعامل و همكاري داشته باشد كه مفسدان را شناسايي و دستگير كنند.

آيت‌الله جوادي آملي با بيان اينكه اگر كشوري از نظر اقتصاد ضعيف باشد دينداري مردم آن كشور بسيار سخت است، تاكيد كرد: بايد هوش اقتصادي، تسهيلات اقتصادي و كار در جامعه تكثير شود تا هم به نيروي انتظامي خدمت شود و هم توقع از نيروي انتظامي به‌جا باشد.

اين مرجع تقليد با اشاره تلاش‌هاي زيادي كه براي به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي انجام شد، تصريح كرد: براي پيروزي انقلاب اسلامي خون‌هاي پاك زيادي بر روي زمين ريخته شده و بيگانگان بايد بدانند كه راه طمع آنها بسته است و هوس‌هاي آنان بي‌جاست.

وي با بيان اينكه تلاش بيگانگان براي ضربه زدن به نظام اسلامي همانند آب در هاون كوبيدن است، اظهار داشت: در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي كسي فكر نمي‌كرد كه ايران اسلامي بتواند جنگ‌هاي داخلي و جنگ تحميلي را پشت سر بگذراند.

استاد حوزه علميه اظهار داشت: اين روحيه‌اي كه در جامعه اسلامي به وجود آمده است را غرب و شرق نمي‌توانند به‌هم بزنند.

آيت‌الله جوادي آملي تاكيد كرد: بايد اين قدرت و سرمايه مردمي با توليد و رشد صنعت و كشاورزي و دامداري بازده خوبي داشته باشد.

اين مفسر قرآن كريم بر لزوم پرهيز از واردات براي شكوفايي اقتصاد و توليد داخلي تاكيد كرد و يادآور شدند: ايران مقتدر مي‌تواند به بركت اسلام و قرآن به رشد و شكوفايي برسد.
در ابتداي اين ديدار سردار احمدي مقدم فرمانده انتظامي كشور به ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده توسط ناجا پرداخت.

تعداد بازديد:1039 آخرين تغييرات:89/10/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر