دوشنبه 7 خرداد 1397 - 12 رمضان 1439 - 28 مي 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

احداث مسكن مهر از التهاب كاذب بازار كاسته است

احداث مسكن مهر از التهاب كاذب بازار كاسته است

مديركل مسكن و شهر‌سازي استان اردبيل گفت: احداث مسكن در قالب طرح مسكن مهر در سطح جامعه از التهاب كاذب بازار كاسته و سبب شده اين بازار در ريل ثبات قرار گيرد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، صديف بدري در جلسه هماهنگي مسكن مهر با تعاونگران اردبيل اظهار داشت: دولت نهم و دهم در يك حركت ماندگار با اجراي چنين طرحي سعي كرده علاوه بر خانه‌دار كردن افراد متقاضي مسكن از التهاب بازار مسكن و زمين بكاهد تا با فروكش كردن آن قيمت واقعي حاكم شود.

وي با بيان اينكه در استان اردبيل پيشرفت مطلوبي را در مسكن مهر تا مرحله سفت‌كاري شاهد هستيم، افزود: به دليل برخي از عقب‌ماندگي‌‌ها و ضعف در بخش نازك‌كاري از تعاوني‌ها و پيمانكاران خواسته‌ايم در فرصت باقيمانده از سال اين امر را با جديت دنبال كنند.

بدري گفت: در اكثر مجتمع‌هاي مسكوني مهر مشكل مربوط به فاضلاب برطرف شده و تنها در شهر نمين با مشكلاتي مواجه بوديم كه براي حل آن نيز تلاش مي‌شود.

مديركل مسكن و شهر‌سازي استان اردبيل افزود: در اكثر مجتمع‌ها كار ساخت مدرسه و مسجد و فضاهاي تفريحي فراهم شده به طوريكه بخشي از اين كارها نيز در دو تا سه ماه گذشته اجرايي شده است.

وي از افزايش سهميه استان در مسكن مهر به 16 هزار و 50 واحد خبر داد و اظهار داشت: تا‌كنون براي 25 هزار واحد در قالب مسكن 99 ساله و خود مالكين قرارداد ساخت صادر كرده‌ايم.

مديركل مسكن و شهر‌سازي استان اردبيل افزود: براي 23 هزار واحد پروانه ساختماني صادر شده و 20 هزار واحد نيز در استان اردبيل در حال پي‌ريزي است.

بدري خاطرنشان كرد: 14 هزار واحد نيز در مرحله اسكلت و 11 هزار واحد مرحله سقف را پشت سر گذاشته‌اند.

وي تصريح كرد: با همراهي ديگر دستگاه‌هاي اجرايي در شهرهاي زير 25 هزار نفر نيز مسكن مهر با سرعت و جديت در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين جلسه رئيس بنياد مسكن بيله‌سوار نيز از احداث 300 واحد مسكن روستايي در اين شهرستان خبر داد.
محمدرضا ولي‌زاده افزود: امسال سهميه احداث مسكن روستايي در بيله‌سوار يك‌هزار و 500 واحد تعيين شده است.

وي گفت: بنياد مسكن براي احداث مسكن مهر روستايي در اين شهرستان 150 ميليارد ريال هزينه كرده و براي احداث هر واحد مسكن روستايي 100 ميليون ريال تسهيلات بانكي پرداخت مي‌كند.

تعداد بازديد:737 آخرين تغييرات:89/10/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر