چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

بخوانند، بانوان محترمه

بخوانند، بانوان محترمه

اغلب خانم ها زماني كه شيشه پاك مي كنند ، مي بينند كه بر روي شيشه لك افتاده است

 
لكه گيري شيشه ها
اغلب خانم ها زماني كه شيشه پاك مي كنند ، مي بينند كه بر روي شيشه لك افتاده است و دائم دو طرف شيشه را پاك مي كنند. براي راحتي كار مي توانيد از اين روش استفاده كنيد: يك طرف شيشه را به طوري عمودي پاك و طرف ديگر شيشه را به طور افقي پاك كنيد، با اين روش خيلي راحت متوجه مي شويد، كه لكه كدام طرف شيشه است.
 
براي تميز کردن لکه هاي شيشه اگر شيشه شور در منزل نداريد، راحت ترين کار اين است که مقداري سرکه سفيد را با آب مخلوط کرده و روي شيشه اسپري کنيد سپس با روزنامه، پاک کنيد.
يك طرف شيشه را به طوري عمودي پاك و طرف ديگر شيشه را به طور افقي پاك كنيد، با اين روش خيلي راحت متوجه مي شويد، كه لكه كدام طرف شيشه است.
پاک کردن لکه شمع
اگر روي موزاييک لکه شمع ريخته شد، پس از پاک کردن شمع اضافي، کمي سرکه گرم روي لکه بريزيد سپس بايد در آب ولرم، لکه را شسته و خشک کنيد، سپس با براق کننده موزاييک آن را تميز کنيد.
لکه شمع اگر روي پارچه و فرش ريخته شد با لبه کارد تا آنجا که ممکن است، شمع را از روي پارچه پاک کنيد، سپس در دو طرف پارچه، کاغذ خشک کن، دستمال کاغذي يا روزنامه قرار داده روي آن اتوي ملايمي بگذاريد. شمع، ذوب شده و به کاغذ مي چسبد و لکه از بين مي رود، پنبه اي را به الکل آغشته کنيد و روي لکه قرار داده و مالش دهيد.
اگر شمع بر روي كاغذ ديواري چكيد و كاغذ ديواري غيرقابل شستشو است ، اول شمع را با كارد از روي ديوار جدا كنيد . سپس با يك مداد پاك كن آن را خوب تميز كنيد.
اگر شمع روي وسايل چوبي جلا دار چکيد. در چنين حالتي شمع را نبايد تراشيد يا سمباده كشيد . كافي است قسمت لك شده را به آرامي با آب گرم بشوييد و فوراً با پنبه پاك كنيد.
اگر لكه شمع بر روي تابلوهاي نقاشي چکيد، در اين صورت با تيغه كارد شمع را پاك كنيد، و بعد با آب نيم گرم و صابون و اسفنج  آن را بشوييد و پاك كنيد . سپس يك پارچه نخي را به ملايمت روي قسمت شسته شده بكشيد، اثري از لكه باقي نمي ماند.
يك ليمو ترش را دو نيمه كرده و يك نيمه آن را آغشته به نمك كرده ، بر روي لكه بماليد. پس از پاك شدن لكه، لباس را با آب بشوييد.
 لکه زنگ زدگي بر روي لباس
يك ليمو ترش را دو نيمه كرده و يك نيمه آن را آغشته به نمك كرده ، بر روي لكه بماليد. پس از پاك شدن لكه، لباس را با آب بشوييد.
  لكه روغن
براي پاك شدن لكه روغن مي توانيد لباس را با پودر ماشين لباسشويي بشوييد . لكه فوراً از بين مي رود.
  لكه چسب 
يك تكه پارچه را آغشته به سركه كرده و روي چسب بگذاريد. چسب، سفتي خود را از دست داده و از لباس جدا مي شود.
   لکه جوهر
براي از بين بردن جوهر سياه بر روي فرش يا لباس، مقداري ماست روي محل لكه ريخته و با قاشق ماست را جمع كنيد. چند مرتبه اين كار را تكرار كنيد، لكه كاملاً از بين مي رود.
 
تهيه کننده : کهتري
 

مقالات مرتبط
 
تعداد بازديد:1403 آخرين تغييرات:89/10/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر