جمعه 27 مهر 1397 - 9 صفر 1440 - 19 اكتبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

با ظرافت عمل کنيد

با ظرافت عمل کنيد

قبل از آنكه جوراب بلند يا جوراب شلواري جديدي به پا كنيد ابتدا آنرا منجمد كنيد با اين كار دوام جوراب بيشتر خواهد شد.

جوراب با دوام :

قبل از آنكه جوراب بلند يا جوراب شلواري جديدي به پا كنيد ابتدا آنرا منجمد كنيد با اين كار دوام جوراب بيشتر خواهد شد. ابتدا جوراب را كاملا خيس كرده به آرامي لوله كنيد و درون يك كيسه پلاستيكي گذاشته داخل فريزر يا جا يخي يخچال قرار دهيد وقتي منجمد شد آن را در ظرف بزرگي از آب يا وان حمام ذوب كنيد سپس آويزان كنيد تا خشك شود. طريقه ديگر اين است كه مقدار بسيار كمي به آن نشاسته يا آهار بزنيد اين امر به دوام جوراب و جلوگيري از در رفتن آن كمك مي كند.
جوش

ماسک برطرف کردن جوش :

جوش ها ودمل ها را نبايد بدون دستکش لمس کرد زيرا اين کار باعث گسترش عفونت مي شود. مخصوصا نبايد به جوش هاي چرکي نزديک بيني يا لب ها دست زد زيرا در اين صورت ميکروب ها و باکتري ها بطور مستقيم وارد جريان خون شده و باعث ايجاد انواع بيماريها مي شوند. بايد دانست که يکي از علل پيدايش جوش ها، درست عمل نکردن کبد و غدد زير پوستي است. براي رفع اين مسئله توصيه مي شود که از جوشانده ريشه کاسني و يا از آب کاهو استفاده نماييد، زيرا سلولهاي کبدي را نوسازي مي کنند و خون را تصفيه مي نمايند و در بهبودي جوش ها بسيار مؤثر مي باشند.
از ماسک هاي زير براي برطرف کردن جوش هاي خود کمک بگيريد:
 اسفناج را پخته، آن را له کرده و با سفيدآب مخلوط نموده و به صورت ماسک بر روي صورت به مدت 20دقيقه بماليد. اين ماسک  باعث از بين رفتن جوش هاي چرکي مي شود.
 شلغم را رنده کرده با مقداري ليموترش مخلوط نماييد. مخلوط را بر روي صورت بماليد. اين ماسک را حدود 30دقيقه بر روي جوش ها قرار داده و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشوييد.
استفاده از جوشانده گياه باباآدم نيز براي جوش هاي دوران نوجواني و بهبودي آن بسيار مؤثر است.
 60گرم برگ مو خشک شده را در آب سرد بريزيد وآن را صاف کرده و به صورت نيمه گرم يا سرد با کمک قطعه اي پنبه به روي جوش هاي صورت بماليد.
 مقداري کلم سفيد را ريز نموده با پوست موز له شده و مقداري عسل روان مخلوط نموده، از اين ماسک براي ميکروب زدايي پوست صورت استفاده نماييد اين ماسک را به مدت 40دقيقه بر روي جوش ها قرار داده پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تميز بشوئيد اين عمل را هر روز تکرار نماييد.
 جعفري را له کرده و له کرده آن را با نمک و مقداري روغن زيتون مخلوط نموده و اين ماسک را بر روي صورت قرار دهيد. اين عمل را بايد قبل از خواب انجام داد و پس از آن صورت را با آب ولرم بشوييد، هر روز آن را تکرار کرده تا جوش ها کاملا از بين برود.
مقداري کلم سفيد را ريز نموده با پوست موز له شده و مقداري عسل روان مخلوط نموده، از اين ماسک براي ميکروب زدايي پوست صورت استفاده نماييد.
... و اما مي توان چيپس را در فر درست کرد .
کف سيني فر را چرب کنيد ، سيب زميني ها را که نازک خرد کرده ايد ، در آن بچينيد، رويشان چند قطره روغن بپاشيد و در فر خيلي داغ قرار دهيد تا سرخ شود.
براي اينکه کيک و شيريني تازه بماند ، آنها را در ظرف هاي در بسته پلاستيکي بگذاريد و در کنار آن يک تکه نان نرم يا نصف سيب قرار دهيد . رطوبت موجود آنها باعث تازه ماندن کيک و شيريني مي شود .
 قلم موهايي که از رنگ خشک شده است را درون استون گذاشته ، پس از مدتي تميزش کنيد.
 اگر سنجاق قفلي به لباس خود بزنيد ، الکتريسته ساکن خود را مي گيرد.
ماهي
موقع پاک کردن ماهي ، اگر به دستتان نمک بزنيد ، ليز نمي خورد .
 اگر زير پارچه ميز اتو يک لايه کاغذ فويل پهن کنيد اين کار باعث منعکس شدن گرما مي شود و اتو کشي آسانتر صورت مي گيرد .
 دانه ها و تخمه هاي داخل طالبي و خربزه براي از بين بردن رسوب هاي کتري و سماور موثر است . دانه ها را با کمي آب درون آن بجوشانيد تا رسوبها کنده شود.
 براي پاک کردن سينگ ظرفشويي مي توان آن را با الکل شست ، تا کاملا تميز و براق شود . اين عمل را بر روي کليه وسايل استيل و حتي روي گوشي تلفن نيز مي توان انجام داد .
 خمير دندان براي پاک کردن اثر مداد از روي ديوار موثر است . خمير دندان را با پارچه روي آن بماليد تا کاملا پاک شود .
سير
وقتي غذايي با سير يا پياز درست مي کنيد و بوي آن در آشپزخانه پيچيده ، يک فنجان سرکه سفيد در ظرفي ريخته بگذاريد روي آتش دو دقيقه بجوشد . بو را از بين مي برد .
رنگ کهنه و خشک شده بر روي شيشه ها با استون پاک مي شود . شيشه ها را با پارچه آغشته به استون پاک کنيد ، اثري از رنگ باقي نمي ماند .
 در هنگامي که مي خواهيم تخم مرغ را آبپز کنيم بهتر است کمي نمک درون ظرف جوشاندن تخم مرغ بريزيم ، به اين ترتيب تخم مرغهايمان نمي شکند .
تخم مرغ آبپز را بعد از جوشيدن حدود يک دقيقه زبر آب سرد نگه داريد ، پوست آن مانند يک نوار به هم متصل کنده مي شود .
 لکه دود را با برس نرم و تميز پاک کنيد و اگر کاملا تميز نشد برس تميز را به صابون آغشته و روي آن بکشيد.
 اگر گردوي خشک را درون آب و نمک بخوابانيد بعد از چند ساعت حالت گردوي تازه پيدا کرده و پوستش به راحتي کنده مي شود .
لکه قهوه ، کاکائو ، شير ، با آب نيم گرم و صابون پاک مي شود ، اگر کمي از رنگ آن باقي ماند به وسيله جوهر ترشک پاک مي شود .
حلالهايي مانند آب ، الکل، بنزين ، براي از بين بردن لکه هاي چربي بسيار موثرند و استفاده از هر کدام آنان بستگي به ظرافت پارچه دارد .
 براي اينکه بوي يخچال را از بين ببريم، مي توانيم از سيب زميني استفاده کنيم. آن را دو نيم کرده و در يخچال قرار دهيم.
 اگر قابلمه اي که ته گرفته را با کمک از نوشابه بتراشيد هم تميز مي شود و هم صداي کمتري ايجاد مي کند .
 در هنگام سرخ کردن بادمجان پس از ريختن روغن به اندازه کافي، بادمجان ها را درون ماهي تابه ريخته و درب ماهيتابه را بگذاريد . با اين کار بادمجانها کمترين جذب روغن را خواهد داشت . اين عمل براي پياز نيز تاثير دارد . پس از سرخ شدن ماهي تابه را به صورت کج قرار دهيد تا بتوانيد روغن را از پياز جدا کنبد.
 
منبع: نسيم رضوان
 

مقالات مرتبط
 
تعداد بازديد:1709 آخرين تغييرات:89/10/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر