جمعه 3 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 24 مي 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

امام باقر (ع) احياگر اسلام ناب محمدى

امام باقر (ع) احياگر اسلام ناب محمدى

جانشين نماينده ولي‌فقيه در تيپ 44 سپاه قمر بني‌هاشم چهارمحال و بختياري گفت: امام محمد باقر (ع) در عصر حاكميت جور و تشتت انديشه‏هاى دينى امت اسلام پيام‌آور معرفت و احياگر اسلام ناب محمدى (ص) بودند.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حجت‌الاسلام كريم سرافراز بعد از ظهر امروز در مراسم ويژه جشن ميلاد امام محمدباقر (ع) در جمع فرماندهان، مسئولان و كاركنان سپاه اين استان اظهار داشت: امام محمدباقر (ع) در عصر حاكميت جور و تشتت انديشه‏هاى دينى امت اسلام، تولد يافت تا پيام آور معرفت و احياگر اسلام ناب محمدى (ص) باشد.

وي افزود: با نگاهي اجمالي به كتب فقهي و تفسيري شيعه، به خوبي مي‌توان دريافت كه بخش زيادي از روايات فقهي، اخلاقي و تفسيري شيعه از امام حضرت امام محمد باقر (ع) نقل شده است.

سرافراز با اشاره به شيوه زندگي اجتماعي امام پنجم شيعيان گفت: حضور سازنده و مؤثر در بين مردم يكي از مواردي است كه اين امام در سرلوحه زندگي خود قرار داده بود و براي اينكه به نحو احسن آن را اجرا كند، منشوري را در نظر داشت.

وي از باقرالعلوم به عنوان شكافنده دشواري‌هاى دانش و گشاينده پيچيدگي‌هاى معرفت نام برد و گفت: خصلت آفتاب است كه هماره گام بر فرق ظلمت مى‏نهد و در لحظه‏هاى تاريك، بر افق زمان مى‌‌تابد تا ارزش‌هاى مهجور و پنهان شده در سياهى جهل و جور را، دوباره جان بخشد و آشكار سازد.

نماينده ولي فقيه در تيپ 44 سپاه قمربني هاشم (ع) ادامه داد: تلاش‌هاي خستگي‌ناپذير حضرت امام محمدباقر (ع) و پس از ايشان، حضرت امام محمد صادق (ع) سبب شد تا فقه شيعه با اتكاي به احاديث رسول خدا (ص) و الهامات غيبي بر قلوب ائمه اطهار (ع) به مرحله تدوين برسد، اين ميراث فقهي پيامبر (ص) بود كه از طريق اهل‌بيت عصمت (ع) به طور مستقل به ما رسيده است.

وي خاطرنشان كرد: ماندگاري بخش اعظمي از معارف اسلامي مربوط به دوران دو امام بزرگوار امام صادق (ع) و امام محمدباقر (ع) است.

سرافراز تأكيد كرد: روش تقيه سيره سياسي امام باقر (ع) در برابر حكومت جور وقت بود و ايشان حركت‌‌هاي خود را به گونه‌اي طراحي كرده بودند كه جان شيعيان به خطر نيفتد و بتوانند فرهنگ علوي را به نسل‌هاي بعد منتقل كنند.

تعداد بازديد:800 آخرين تغييرات:89/10/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر