شنبه 14 تير 1399 - 12 ذي القعده 1441 - 4 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

نفاق : مهمترین حربه دشمن

نفاق : مهمترين حربه دشمن

امام جمعه كرمانشاه گفت: تفرقه و ايجاد شكاف بين مسلمانان مهم‌ترين حربه دشمن است كه همواره آن ‌را دنبال مي‌كند.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه، آيت‌الله شيخ مصطفي علما ظهر امروز در مراسم پاياني دوره آموز كارگاهي طلاب، مدرسين و روحانيون مدارس علوم ديني اهل سنت استان كرمانشاه اظهارداشت: هدف اصلي توطئه‌هاي دشمنان آسيب رساندن به اصل اسلام است و براي آنان شيعه و سني تفاوتي ندارد.

وي افزود: دشمنان اسلام تضعيف و تخريب نهاد بزرگ روحانيت را در دستور كار خود دارند و هر از چندگاهي با شيوه‌هاي مختلف به دنبال ايجاد شكاف در بين مسلمانان ائم از شيعه و اهل سنت مي‌پردازند، زيرا فهميده‌اند كه بالاترين قدرت‌ها و ارزش‌هاي انساني در دين مبين اسلام نهفته و گرايش ملت‌هاي دنيا به اسلام درحال افزايش است. از اين رو همواره درصدد ايجاد مانع براي توسعه و آسيب رساندن به اسلام هستند.

نماينده ولي فقيه در استان كرمانشاه ادامه داد: همه مسلمانان اعم از شيعه و سني بايد حافظ اسلام عزيز و كلمه لا اله الا الله و محمد رسول الله باشند و اجازه ندهند با برخي اختلاف‌هاي جزئي مشتركات فراوان و گسترده دين اسلام فراموش شود و مسير و منفذي براي رخنه دسيسه‌ها و شبهات در دين اسلام به وجود آيد.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان كرمانشاه با اشاره به وضعيت مدارس علوم ديني اهل سنت در استان كرمانشاه عنوان كرد: در اين مدارس اساتيد زحمت‌كش و صبوري وجود دارند كه سال‌هاست براي تربيت طلاب جوان اهل سنت زحمت مي‌كشند كه تلاش آنان قابل تقدير است، اما اين مدارس به صورت منظم و هدفمند فعاليت نمي‌كنند و از اين ‌رو بايد با ساماندهي به اين امور، زمينه جذب و تربيت طلاب بيشتري را در اين مدارس فراهم آورد كه دفتر نمايندگي ولي‌فقيه در امور اهل سنت هم به دنبال همين معناست.

عضو شوراي نمايندگان ولي‌فقيه در امور اهل سنت كشور يادآور شد: امروز با توجه به پيشرفت گسترده رسانه‌ها و علوم ارتباطات در دنيا، بايد در مدارس علوم ديني هم تحولي ايجاد شود كه بتوان به همه شبهات و سوالات درباره اسلام پاسخ داده شود و مطمئناً با همان روش‌هاي سنتي نمي‌توان در عصر رسانه و ارتباطات حركت كرد و نيازمند تحول در اين راستا هستيم.

امام جمعه كرمانشاه با تقدير از برگزاري اين دوره در كرمانشاه آن‌را براي آشنايي هر چه بيشتر با فضاي جديد آموزشي مبتني بر علوم و فنون روز مفيد خواند و از متوليان و برگزار كنندگان آن تقدير كرد.

تعداد بازديد:984 آخرين تغييرات:89/10/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر