چهارشنبه 13 فروردين 1399 - 7 شعبان 1441 - 1 آپريل 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

محصول 2011 سامسونگ

محصول 2011 سامسونگ

بزرگترين نمايشگاه فناوري‌هاي الکترونيکي جهان، CES 2011 پنج شنبه (فردا) در لاس‌وگاس آغاز به کار خواهد کرد.

در اين هفته يعني هفته اول سال 2011 نمايشگاه CES در شهر لاس وگاس مانند هر سال به ارائه تکنولوژي هاي  جديد مي پردازد امسال سامسونگ به ارائه نمايشگر جديد خود در سال 2011 در اين نمايشگاه مي پردازد.
اين نمايشگر جديد بر اساس آنچه در سايت gizmag عنوان شده داراي انعطاف پذيري و وضوح فوق‌العاده‌اي است که AMOLED  نام دارد شما مي توانيد همزمان که در اينترنت به جستجو و وب گردي مي پردازيد با اين محصول جديد به تماشاي تلويزيون هم مشغول باشيد.
شما مي توانيد همزمان که در اينترنت به وب گردي و چک کردن ميلتان مي پردازيد با اين محصول جديد به تماشاي تلويزيون هم مشغول باشيد
سال گذشته سامسونگ با ارائه محصول خود از نسل تلويزيون‌هاي LED اين شرکت که براي اولين بار از پردازنده سه بعدي داخلي استفاده مي‌کردند، موفق شد يکي از جوايز برترين نوآوري‌هاي CES 2010 را به خود اختصاص دهد.
نمونه معرفي شده يک نمايشگر 4.5 اينچي با وضوح تصوير 480*800 WVGA براي وسايل و لوازم الکترونيکي مانند تلفن‌هاي همراه است اين نمونه نيز يکي از بزرگترين صفحات نمايش شفاف دنيا است که در مانيتورها به کار گرفته خواهد شد و از نسل آينده AMOLED  خواهند بود.
دو نمونه به صورت مجزا توسط اين شرکت ارائه شده است که يکي را به نام نمايشگر انعطاف پذير و ديگري را صفحه نمايش شفاف ناميده اند.
نمايشگر و يا مانيتور اوليه که نمايشگر انعطاف پذير نام دارد و اين طور به نظر مي رسد که براي تلفن‌هاي همراه ارائه گرديده است، يک صفحه 4.5 اينچي انعطاف پذير به قطر 2 ميليمتر است که مي‌توانيد آن را به قدري بپيچانيد که به شعاع 1 سانتيمتر برسد. اين نمونه تازه که سامسونگ ادعا مي‌کند چهار برابر انعطاف‌پذيرتر از منعطف ترين نمونه‌هاي پيشين ارائه شده از طرف اين شرکت است، از ماده پلاستيکي ساخته شده که به خوبي مي‌تواند دماي بالاي فرايندها - حدود 450 تا 500 درجه سانتيگراد- را تحمل کند.
اين صفحه نمايش شفاف  در زمان خاموش يا روشن بودن، داراي 30درصد شفافيت است. لازم به ذکر است حداکثر شفافيت نمونه‌هاي پيشين زير 10درصد بوده است.
نمونه‌ اي که قبل از اين ارائه شده بود در دماي فرايند ذوب مي‌شدند و به همين علت امکان استفاده  تجاري از آنها وجود نداشت. اما اين نمونه جديد مي تواند ورود نمايشگرهاي AMOLED به بازار تبلت‌ها و تلفن‌هاي همراه را امکان پذير سازد.
و نمونه دوم که نمايشگر شفاف نام گرفته است براي استفاده در تلويزيون ها معرفي شده است اين نمونه شفاف که 19 اينچ ضخامت دارد  از فناوري qFHD  با وضوح تصوير 3840 در 2160 پيکسل ساخته شده است  که 4 برابر بيشتر از وضوح تصويري نمايشگرهاي HD است.
samsung سامسونگ ces
سامسونگ ادعا کرده است که اين نمايشگر فوق باريک با ضخامت 2 ميليمتر اولين صفحه نمايش شفاف دنيا است که بر اساس ادعاي سازندگان آن در زمان خاموش يا روشن بودن، داراي 30درصد شفافيت است.
لازم به ذکر است حداکثر شفافيت نمونه‌هاي پيشين زير 10درصد بوده است.
کارشناسان سامسونگ عنوان نموده اند که اين فناوري به کاربران سال 2011 خود اجازه مي‌دهد همزمان با تماشاي تلويزيون به گشت زني در اينترنت بپردازند و حتي تلويزيون را روي شيشه‌هايي مانند شيشه اتومبيل تماشا کنند.
علاوه بر آنچه گفته شد اين نمونه 19 اينچي، سامسونگ يک نمونه 14 اينچي با کيفيتي مشابه براي استفاده در نوت‌بوک‌ها طراحي کرده است و آنچه محتمل است شرکت کردن سامسونگ با يکي از باريک ترين پخش‌کننده‌هاي سه بعدي بلوري و Galaxy Player 4 اينچي در 2011 CES است .
بزرگترين نمايشگاه فناوري‌هاي الکترونيکي جهان، CES 2011 پنج شنبه (فردا) در لاس‌وگاس آغاز به کار خواهد کرد. که قطعا شما را از فناوري هاي عنوان شده آگاه خواهيم ساخت.
 
 
گروه دانش و زندگي  تبيان
نوشته : فائزه سيدخاموشي 
تعداد بازديد:1124 آخرين تغييرات:89/10/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر