سه شنبه 27 آذر 1397 - 10 ربيع الثاني 1440 - 18 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سوريه با شكست عربستان شگفتي‌ساز شد

سوريه با شكست عربستان شگفتي‌ساز شد

تيم ملي فوتبال سوريه در جام ملت‌هاي آسيا با نتيجه 2 بر يك مقابل عربستان به برتري رسيد.

 


به گزارش خبرگزاري فارس، ديدار تيم‌هاي عربستان و سوريه در چارچوب مرحله گروهي جام ملت‌هاي 2011 آسيا از ساعت 19:45 به وقت تهران در ورزشگاه الريان آغاز شد كه اين بازي در پايان با نتيجه 2 بر يك به سود سوريه خاتمه يافت.

اين نخستين پيروزي سوريه برابر عربستان طي 35 سال گذشته بود.

ابتدا عبدالرزاق الحسين در دقيقه 38 با شوت از راه دور دروازه پرافتخارترين تيم‌‌ آسيا را فرو ريخت تا عقاب‌هاي سبز با شكست در نيمه اول زمين مسابقه را ترك كنند.

عربستاني‌ها با شروع نيمه دوم كار را هجومي آغاز كردند و سرانجام در دقيقه 60 روي اشتباه مدافعان و دروازه‌بان سوريه به گل تساوي رسيدند، اما اين گل دوام چنداني نداشت و بار ديگر ضربه عبدالرزاق الحسين در دقيقه 63 بعد از برخورد با مدافع عربستان وارد دروازه اين تيم شد تا عقاب‌هاي سبز باز هم همه چيز را از دست رفته ببينند.

بازيكنان عربستان در دقايق پاياني مسابقه فشار زيادي روي دروازه حريف وارد كردند اما بي‌نتيجه بود.

بدين ترتيب با شكست عربستان مدعي پس از 35 سال مقابل سوريه كه كسي شانس چنداني براي اين تيم در اين رقابت‌ها قائل نمي‌شد نخستين شگفتي اين مسابقات رقم خورد.

پيش از اين ديدار و در نخستين بازي گروه دوم نيز اردن با نتيجه يك بر يك ژاپن را متوقف كرده بود.

بدين ترتيب سوريه با 3 امتياز در صدر جدول گروه دوم ايستاد. ژاپن و اردن هم با يك امتياز در رده‌هاي دوم و سوم قرار گرفتند و عربستان بدون امتياز در قعر جدول رده‌بندي گروه جاي گرفت.

تعداد بازديد:941 آخرين تغييرات:89/10/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر