جمعه 2 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441 - 21 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بيكاري مهمترين چالش اقتصادي آمريكا

بيكاري مهمترين چالش اقتصادي آمريكا

معاون فدرال رزرو آمريكا بحران بيكاري را مهمترين چالش اقتصادي آمريكا تا سال 2015 ميلادي دانست و از سياست تزريق 600 ميليارد دلار نقدينگي به اقتصاد اين كشور حمايت كرد.

 


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ جانت يلن تصريح كرد دو مرحله از خريد دارايي ها از سوي فدرال رزرو به ارزش 2.3 تريليون دلار بيش از 3 ميليون فرصت شغلي تا سال 2012 ميلادي در بخش خصوصي آمريكا ايجاد خواهد كرد . تزريق 600 ميليارد دلار نقدينگي تا اواسط سال 2011 به اقتصاد آمريكا بخشي از اين برنامه است و من مطمئنم كه اجراي اين طرح كمك زيادي به برقراري ثبات قيمتها و كاهش بيكاري خواهد داشت .

اين در حالي است كه سياست تزريق نقدينگي از سوي فدرال ررزو آمريكا با انتقاد و مخالفت شديد جمهوري خواهان در داخل و مقامهاي ارشد برزيل، آلمان و چين روبرو شده است .

بن برنانكه رييس فدرال رزرو آمريكا نيز بار ديگر از اجراي اين طرح استقبال و حمايت كرده است . چين برزيل و آلمان بر اين باورند كه آمريكا با تزريق دلار بيشتر موجب كاهش ارزش دلار شده و قدرت رقابتي اين كشور در بازارهاي بين المللي افزايش خواهد يافت . اوباما قول داده تا صادرات آمريكا را تا سال 2015 ميلادي دو برابر افزايش دهد .

يلن گفت در شرايطي كه با نرخ بيكاري بالا و نرخ تورم پايين روبرو هستيم تزريق دلار بيشتر به نفع رشد اقتصادي خواهد بود .

بر اساس گزارش وزارت كار آمريكا نرخ بيكاري اين كشور در ماه دسامبر به كمتر از 9.4 درصد رسيده است كه از ماه مي 2009 تا كنون بي سابقه است . رشد اقتصادي آمريكا نيز در سه ماه پاياني 2010 به 2.5 درصد رسيده است . اين رقم در سه ماه سوم به 2.6 درصد و در سه ماه دوم به 1.7 درصد رسيده است .

تعداد بازديد:875 آخرين تغييرات:89/10/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر