یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

قيمت جهاني طلا كاهش يافت

قيمت جهاني طلا كاهش يافت

به دنبال كاهش تقاضا از سوي سرمايه گذاران بين المللي قيمت جهاني طلا امروز جمعه 3 دلار كاهش يافت و به 1371 دلار در هر اونس رسيد.

 

 


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري رويترز قيمت طلا از دو روز گذشته روندي نزولي را طي كرده است و در روز جمعه نيز با 3 دلار كاهش مواجه شد.

هر اونس طلا در اين روز در بازارهاي جهاني به 1371 دلار رسيد كه اين رقم نسبت به روز گذشته 3 دلار كاهش يافته است.

اين در حالي است كه ارزش يورو در برابر دلار كاهش يافته است. گرچه نگرانيهاي بين المللي در خصوص وضعيت بدهي اسپانيا و ايتاليا تا حدي كاهش يافته ولي ارزش يورو در برابر دلار بار ديگر كاهش يافته است .

قيمت جهاني هر اونس نقره نيز بيش از 3 درصد رشد داشته است . قيمت جهاني پلاتين و پالاديوم نيز با رشد چشمگيري روبرو شده است .
قيمت طلا در ماه دسامبر به ركورد 1430 دلار در هر اونس رسيده بود . به اعتقاد كارشناسان اقتصادي كاهش تقاضا در بازار تاثير زيادي بر كاهش قيمت طلا داشته است .

كارشناسان بازار هاي بين المللي بر اين باورند كه روند صعودي قيمت طلا و نقره در سال 2011 ادامه خواهد داشت . ژان كلود تريكت رييس بانك مركزي اروپا نيز بار ديگر خواستار مشاركت كليه كشورهاي اروپايي براي مديريت و كنترل بحران بدهي و كسري بودجه منطقه يورو شد . برخي كارشناسان نيز بر اين باورند كه علي رغم رشد فزاينده تقاضا در هند و چين قيمت طلا در كوتاه مدت به 1400 دلار در هر اونس نخواهد رسيد .

تعداد بازديد:841 آخرين تغييرات:89/10/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر