جمعه 4 خرداد 1397 - 9 رمضان 1439 - 25 مي 2018
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

گوشت بوقلمون برای رفع بی خوابی

گوشت بوقلمون براي رفع بي خوابي

يك متخصص تغذيه گفت: گوشت بوقلمون داراي اسيد آمينه تريپتوفان است كه براي بهبود خواب در مبتلايان به بي‏خوابي مزمن مي‌تواند مفيد باشد.

 


مرتضي صفوي در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: گوشت سفيد و بدون پوست بوقلمون يك ماده غذايي با پروتئين بالا و چربي كم است كه براي كساني كه بايد غذاهاي كم چرب مصرف كنند مي‌تواند مفيد باشد.

وي گفت: قسمت روشن‏تر گوشت بوقلمون كه بدون پوست باشد، داراي چربي، چربي اشباع و كلسترول كمتري از گوشت مرغ و گاو است. گوشت بوقلمون داراي اسيد آمينه تريپتوفان براي فعاليت سلول‏هاي T لازم است و سلول‏هاي T يك نوع از سلول‏هاي سيستم ايمني بدن هستند كه سلول‏هاي سرطاني را از بين مي‏برند و در فقدان تريپتوفان، سلول‌هاي T فعال مي‏ميرند.

صفوي اضافه كرد: اسيد آمينه تريپتوفان نقش مهمي در خواب دارد و باعث بهبود خواب در مبتلايان به بي‏خوابي مزمن مي‏شود. گوشت بوقلمون داراي اسيد آمينه پورين است كه مبتلايان به نقرس بايد آن را به ميزان خيلي كم مصرف كنند.

اين متخصص تغذيه گفت: گوشت بوقلمون داراي مقدار كمي اگزالات است و بيماران مبتلا به سنگ كليه اگزالاتي خيلي كم بايد آن را مصرف كنند كه بوقلمون‏هايي كه به طور طبيعي و ارگانيك پرورش داده مي‏شوند، هيچ نوع هورمون و آنتي بيوتيكي در بدن خود ندارند.

صفوي افزود: تقريباً تمام چربي بوقلمون در پوست آن موجود است و گوشت تيره رنگ آن چربي بيشتري از گوشت روشن‏تر (سفيد) آن دارد كه قبل از پختن گوشت بوقلمون بايد تمام پوست آن را جدا كرد و افراد مبتلا به چربي خون بالا،‌ بهتر است از گوشت روشن‏تر آن استفاده كنن

تعداد بازديد:1368 آخرين تغييرات:89/10/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر