سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

قاريان ايراني حمايت معنوي نمي‌شوند

قاريان  ايراني حمايت معنوي نمي‌شوند

قاري ممتاز بين‌المللي گفت: اگر قاريان ممتاز ايراني را مورد توجه مادي و معنوي قرار دهيم آنگاه قراء ايراني در دنيا بي‌نظير مي‌شوند.

 


حامد شاكرنژاد در حاشيه مراسم اختتاميه سي و سومين دوره مسابقات ترتيل، قرائت و حفظ قرآن كريم در همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اينكه تاكنون در حيطه تلاوت قرآن به خود باوري نرسيده‌ايم، اظهار داشت: ما نبايد با القاي نيروي منفي به قاريان ممتاز ايراني مانع حركت رو به جلو آنها شويم زيرا اين موضوع سبب مي‌شود نتوانيم به خودباوري و اعتماد به نفس كامل در دنيا برسيم.

وي افزود: اگر گفته مي‌شود كه دوره قاريان مصري تمام شده است اين نكته برداشت نمي‌شود كه قراء مصري ديگر جايگاهي در دنيا ندارند بلكه معناي اين جمله توانمندي قاريان ممتاز ايراني در سطح بين‌الملل است.

اين قاري ممتاز و بين‌المللي كشور با تأكيد بر اينكه قاري ايراني مي‌تواند بهتر از قاري مصري باشد، ابراز داشت: اگر فردي با اساتيد برتر قرآن در دنيا رقابت كند نه تنها از او حمايت نمي‌شود بلكه در مواردي نيز او را نااميد مي‌كنند و اين مانع بسيار بزرگي براي رشد قراء ممتاز ايراني است.

وي تأكيد كرد: كساني كه به دنبال فراگيري علوم مختلف قرآن از جمله قرائت، ترتيل، مفاهيم، حفظ و ساير رشته‌ها هستند اين كار به خاطر شخص خاصي نيست بلكه عنايت و لطف خداوند است كه فرد يا افرادي واسطه فراگيري كلام الهي مي‌شوند.

شاكرنژاد تصريح كرد: قاريان ما نبايد به سمت روش‌هاي واهي در تلاوت بروند زيرا فراگيري قرآن به شكل تئوري ناممكن است و اصل يادگيري علاقه و تمرين عملي است.

وي اظهار داشت: كسي كه مي‌خواهد مدارج عالي قرآني را طي كند بايد در ابتدا از يك سبك واحد تقليد كند كه با تمرين و تكرار زياد به مرور زمان مي‌تواند در تلاوت خود از چند سبك استفاده و خلاقيت را چاشني كار خود قرار دهد.

اين قاري بين‌المللي گفت: منطقه غرب كشور به ويژه استان همدان ظرفيت‌هاي قرآني خوبي را دارد كه اگر حمايت‌هاي مادي و معنوي لازم از اين نوجوانان و جوانان صورت بگيرد در آينده شاهد شكوفايي استعدادهاي ممتازي در كشور هستيم.

تعداد بازديد:794 آخرين تغييرات:89/10/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر