چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

جهشي بزرگ در اشتغال ايجاد شده است

جهشي بزرگ در اشتغال ايجاد شده است

نماينده مردم سيرجان در مجلس شوراي اسلامي گفت: اجراي طرح‌هاي آموزشي فني و حرفه‌اي جهشي بزرگ در كارآفريني و اشتغال به وجود آورده است.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، شهباز حسن‌پور ظهر امروز‌ در ديدار با مدير‌كل فني و حرفه‌اي استان كرمان با تاكيد بر نقش مهم آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در تربيت نيروهاي متخصص بومي در توسعه منطقه اظهار داشت: آموزش نيروهاي متخصص در صنعت فولاد نيازمند همكاري است.
وي با اشاره به سرمايه‌گذاري 1000 ميلياردي در صنعت فولاد شهرستان‌هاي سيرجان و بردسير براي توليد بيش از 5 ميليون تن فولاد طي پنج سال آينده بيان داشت: آموزش تخصصي رشته‌هاي مرتبط به ويژه جوشكاري و مكانيك صنايع مرتبط با فولاد لازم است.

حسن‌پور با تقدير از آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در كارآفريني و اشتغال جامعه افزود: با اجراي اين طرح‌ها جهشي 50 ساله در توسعه ايجاد شده و سيرجان و بردسير قطب فولاد كشور مي‌شوند.

وي با اشاره به خشكسالي و بي‌آبي استان خاطرنشان كرد: بايد رويكرد استان به سمت صنعت حركت كند و فني و حرفه‌اي با آموزش‌هاي تخصصي و پيشرفته زمينه حضور نيروهاي بومي متخصص را در صنايع استان فراهم كند.

مهدي ابراهيمي‌نژاد مديركل فني و حرفه‌اي استان نيز در اين ديدار با اعلام آمادگي فني و حرفه‌اي براي ارائه آموزش‌هاي مهارتي نوين اظهار داشت: مجلس بايد از اين آموزش‌ها حمايت كاربردي به عمل آورد.

وي افزود: تشكيل سازمان ملي مهارت در ارتقاي كيفي و كمي آموزش‌ها، نقش مهم و مؤثري داشته و مجلس بايد تلاش بيشتري براي تسريع اين امر صورت دهد.

تعداد بازديد:895 آخرين تغييرات:89/10/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر