دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

همكاري پاكستان براي شناسايي كانون‌هاي گروهك جندالشيطان

همكاري پاكستان براي شناسايي كانون‌هاي گروهك جندالشيطان

كاردار سفارت پاكستان در ايران گفت: پاكستان در شناسايي كانون‌هاي گروهك جندالشيطان با ايران همكاري مي‌كند.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، امان رشيد امروز در مراسم افتتاح خط پروازي ايران و پاكستان در زاهدان اظهار داشت: باعث افتخار و خرسندي ما است كه امروز در اين مراسم شركت كرده‌ايم، اين پرواز نشانه عمق دوستي و روابط فرهنگي و تجاري بين دو كشور ايران و پاكستان است.
 

وي بيان كرد: افتتاح اين خط پروازي موجب ارتباط بهتر و بيشتر بين مردم ايالت بلوچستان پاكستان با استان سيستان و بلوچستان مي‌شود.

كاردار سفارت پاكستان در ادامه به سيل اخير پاكستان و كمك‌هاي همه جانبه مردم و دولت ايران به سيل‌زدگان پاكستاني اشاره كرد و گفت: با برقراري اين خط پروازي كه در راستاي ارتقاي افزايش روابط است، نه تنها ديدارهاي فرهنگي و تجاري بين دو دولت افزايش مي‌يابد بلكه نشانگر حسن نيت مسئولان دو كشور است.

امان رشيد تصريح كرد: اين خط پروازي نشان دهنده وابستگي دو ملت بوده و اين امر موجب رونق گردشگري در منطقه خواهد شد، همچنين در بخش اقتصادي كه يك رويداد تاريخي خوشايندي براي دو دولت است، تحول و حركت بزرگي ايجاد مي‌شود.

وي اضافه كرد: در آينده نيز چنانچه نياز باشد و مردم استقبال كنند اين پروازها افزايش خواهد يافت.
 

كاردار سفارت پاكستان گفت: شركت هواپيمايي PIA پاكستان يك شركت نيمه خصوصي است كه زير نظارت دولت فعاليت مي‌كند.

امان رشيد ادامه داد: در واقع مرز بين دو كشور ايران و پاكستان، امن‌ترين مرز بوده و امنيتي كه در اين مرز برقرار است، در مرز بين پاكستان و هند به اين خوبي نيست.

كاردار سفارت پاكستان خاطرنشان كرد: اگر عده‌اي با سوءاستفاده درصددند به نوعي اين ارتباط را خدشه‌دار كنند، بدانند كه حسن نيت و صميميتي كه بين مسئولان دو كشور و ارتباط ديرينه‌ و ريشه‌اي كه بين آنها وجود دارد را هرگز نمي‌توانند خدشه‌دار كنند.

وي در زمينه گروهك عبدالمالك سخن گفت و اظهار داشت: گفت‌وگوهاي زيادي بين دولت ايران و پاكستان و همچنين با مسئولان ايالت بلوچستان پاكستان و استان سيستان و بلوچستان در اين باره انجام گرفته و كانون‌هاي اين گروهك شناسايي شده و دولت پاكستان اعلام آمادگي كرده به محض شناسايي و دستگيري افراد اين گروهك، همكاري لازم را در تحويل آنها به ايران داشته باشد.

امان رشيد تصريح كرد: مقابله عليه تروريست يك مقابله بين‌المللي است ما به غير از تعهداتي كه به ايران داريم در اين امر بين‌المللي نيز مكلف هستيم.
وي افزود: تروريست‌ها نمي‌توانند در عمق روابط بين دو كشور تأثيرگذار و زيان‌آور باشند.

كاردار رسفارت پاكستان بيان كرد: عوامل گروهك عبدالمالك در پاكستان دستگير نشده‌اند و خبري هم كه چندي پيش شايع شد از طرف رسانه‌هاي پاكستان بود و دولت پاكستان اگر ايران از آنها اطلاعات بيشتري داشته باشد هر همكاري لازم را در اين زمينه انجام خواهد داد.

مديركل فرودگاه‌هاي سيستان و بلوچستان نيز در اين مراسم اظهار داشت: به منظور برقراري ارتباط اقتصادي، تجاري، بازرگاني و نيز حمل مسافر، تسهيل در جا‌به جايي مسافر و تجار ايراني اين خط پروازي راه‌اندازي شد كه شركت pia پاكستان اين پروازها را از كراچي به كويته و سپس به زاهدان و بالعكس انجام مي‌دهد.

سيدمحمد داوودي افزود: اين پرواز در هفته دو روز در روزهاي شنبه و چهارشنبه انجام مي‌پذيرد و گنجايش پرواز 40 نفر است.

وي اضافه كرد: پروازهاي اين خط پروازي توسط شركت هواپيمايي ATR پاكستان و سرمايه‌گذاري هندلينگ ايران توسط شركت هواپيمايي آسمان انجام مي‌‌شود.

مديركل فرودگاه‌هاي سيستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: به طور قطع افتتاح و راه‌اندازي اين خط پروازي، پيامدهاي بسيار مثبت و مهمي هم براي ايران و هم براي پاكستان در پي خواهد داشت

تعداد بازديد:884 آخرين تغييرات:89/10/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر