چهارشنبه 22 مرداد 1399 - 22 ذي الحجه 1441 - 12 آگوست 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

اسب آبی کوچولو

اسب آبي کوچولو

فکر نمي کنم تا به حال يک اسب آبي را از نزديک ديده باشيد.

فکر نمي کنم تا به حال يک اسب آبي را از نزديک ديده باشيد. اما ممکن است آنها را در تلويزيون يا تصاويري که از زير درياها گرفته اند، ديده باشيد.
حتما فکر مي کنيد که چقدر کشيدن يک اسب آبي سخت و دشوار است، اما کمي صبر و حوصله به خرج دهيد، و به اين نقاشي جديدي که امروز با هم مي کشيم خوب توجه کنيد. خواهيد ديد که کشيدن آن بسيار آسان است. به شرط آنکه تمرين هايي را که در قبل به آنها اشاره کرده ام را خوب تکرار و تمرين کرده باشيد.
در هر صورت اگر نقاشي شما شبيه تصوير نشد، هيچ اشکالي ندارد، چون شما يک نقاشي با روش و سبک خودتان کشيده ايد. اما باز هم تمرين کنيد که تصوير زيباتري بدست بياوريد.
و حالا براي کشيدن اسب آبي کارتوني خود بايد از يک پيش طرح شروع و به تدريج جزئيات را به آن اضافه کنيد و شکل را کامل کنيد.
همانطور که مي بينيد از يک دايره به عنوان سر شروع مي کنيم، سپس يک خط مستقيم و صاف همانند تصوير دوم، به عنوان دهان آن مي کشيم.
خط منحني زير را مي بينيد که به حلزون شباهت زيادي دارد؟ خيلي ساده مي توانيد با کمي تمرين چنين شکلي را بکشيد. اين خط منحني در واقع بدن اسب آبي را تشکيل مي دهد. و خطوط سبزي که مي بينيد نيز موقعيت بال و شاخ او را مشخص مي کند.
 
اسب آبي کوچولو
به نرمي مداد خود را روي کاغذ بچرخانيد و شروع به کشيدن جزئيات آن کنيد. ابتدا پلک او را مي کشيم،سپس چشم او را با کشيدن دو دايره کامل مي کنيم. و بعد از آن هم قسمتي از دهان او را رسم مي کنيم. در اين مرحله دقت داشته باشيد که تمام اين خطوطي که رسم کرده ايد به هم متصل اند. به اين اتصالات توجه کنيد تا تصوير زيباتري به شما بدهد.
 
اسب آبي کوچولو
و حالا قسمت دوم از دهان او را مي کشيم. براي کشيدن اين خطوط تمرين کنيد. تا ظرافت در کار شما به حداکثر برسد. شاخي که در بالاي سر اوست را مي بينيد؟ آن را با دو خط و يک بيضي بکشيد.
به شکم و قسمت جلويي اسب آبي توجه کنيد که با چه خطوط نرمي کشيده شده است! حتما شما هم مي توانيد با همين دقت آن را بکشيد.
 
اسب آبي کوچولو
در اين مرحله با خط منحني مشابه تصوير زير، قسمت پشت اسب آبي را بکشيد و برايش تاج زيبايي با خطوط شکسته رسم کنيد. يک بال کوچک نيز در قسمت مياني بدن او بکشيد.
هنگامي که نخواستيد جزئيات ديگري به آن اضافه کنيد، خطوط کم رنگ پيش طرح را پاک کرده و نقاشي خود را رنگ کنيد.
 
اسب آبي کوچولو
 
اميدوارم از آن لذت برده باشيد.
نويسنده: مهديه زمردکار
مطالب مرتبط
 دايره ها به کمک ما مي آيند!
 مارمولک دفتر شما
 نقاشي با صداي مار زنگي
 اردک هفت رنگ
 يک دايناسور دم دراز
زنگ نقاشي
طريقه ي کشيدن کرم شب تاب
در نقاشي صاحب سبک شويد
دوست داريد نقاشي ماهر شويد؟ 
تعداد بازديد:3753 آخرين تغييرات:89/10/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر