شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

یک دایناسور دم دراز

يک دايناسور دم دراز

دايناسوري كه امروز با هم نقاشي مي كنيم ديپلودوسوس نام دارد.

دايناسوري كه امروز با هم نقاشي مي كنيم ديپلودوسوس نام دارد. براي کشيدن اين جانوران، نمونه ي زنده اي از آنها وجود ندارد تا با نگاه کردن به آنها بتوان جزئياتشان را شناخت و تصويري از آنان را کشيد. پس براي اين کار بهتر است از تصاويري که در کتاب هاي متفاوت علمي  وجود دارد استفاده كنيد.
- اولين كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه موقعيت سر و بدن دايناسور را به كمك دو دايره (يكي كوچك به عنوان سر و ديگري بزرگ براي بدن دايناسور)، مشخص كنيد تا فرم و شكل اصلي كه مي خواهيد بكشيد براي شما قابل درك باشد. مابقي دايناسور به وسيله ي خطوطي كه مي كشيد شكل مي گيرد.
 
يک دايناسور دم دراز
- با استفاده از يك خط منحني، اسكلت دايناسور را مشخص كنيد، اين خط را از دايره ي كوچك كه سر دايناسور است، شروع كنيد و همانند شكل تا قسمت دم او ادامه دهيد و بكشيد. توجه داشته باشيد كه اين دايناسور داراي دم بلندي است.
همچنين در اين مرحله از دو خط ديگر براي مشخص كردن مكان قرار گيري پاهاي دايناسور استفاده كنيد. يادتان نرود كه تمام اين خطوط به شكل هاي ساده انجام مي گيرد. و تمام جزئيات و شكل نقاشي شما، بر اساس چيزي كه دوست داريد بكشيد، وجود دارد. فكرتان را آزاد كنيد تا تصويري كه از دايناسور در ذهن داريد بر روي كاغذ بياوريد. اما اگر بار اولي است كه يك دايناسور مي كشيد اين الگو  را دنبال كنيد. و با تمرين بسيار آن را به دايناسوري كه دوست داريد بكشيد، تبديل كنيد.
 
يک دايناسور دم دراز
- با اسكلت بندي( يا پيش طرح) كه داريد مي توانيد نقاشي خود را شروع كنيد. ابتدا صورت دايناسور را مي كشيم. خطوط منحني به ما كمك مي كند تا اين قسمت از دايناسور را بكشيم. خطوط بسيار ساده هستند، و اگر تمرين هايي كه در قسمت هاي پيش براي شما گفته شد را انجام داده باشيد، به راحتي از پس اين كار بر مي آييد.
 
يک دايناسور دم دراز
- سپس همانند تصويري كه مي بينيد خط منحني بلندي را از قسمت صورت دايناسور بكشيد. اين خط نشان دهنده ي گردن، پشت، بر آمدگي هاي ستون فقرات و دم دايناسور است. اين خط را با دقت بكشيد زيرا يكي از خطوط اصلي اين نقاشي است كه قسمت هاي مختلفي را نشان مي دهد. پس براي كشيدن آن زمان بگزاريد.
 
يک دايناسور دم دراز
- شايد فكر كنيد كشيدن دست و پا بسيار مشكل است اما اگر اين قانون را بدانيد كه در اكثر حيوانات وجود دارد، كار برايتان آسان تر مي شود. اكثر چهارپايان داراي چهار دست يا پا مي باشند كه بسيار به هم شبيه هستند، اما جزئياتي كه در هر كدام وجود دارد آنها را متفاوت از يكديگر مي كند. مثلا ران پاي جلو(يا دست) كوچكتر و ظريف تر از ران پاي عقب است. و جزئيات ديگري كه با نگاه كردن دقيق به حيوانات مي توانيد آنها را كشف كنيد. اما چيزي كه نقاشي شما را به طرح اصلي نزديك مي كند، رعايت اين نكته است. دست و پاهاي حيوانات از سه بند تشكيل شده است: ران،ساق و مچ . زانو و منحني دايره مانندي ران و ساق را به هم متصل مي كند. ساق از خطوط باريكتري تشكيل مي شود. و در آخر مچ، كه در آن هم نيم دايره اي كوچك، شكل قوزك پا را به آن مي دهد. اما كف پا درهر حيواني متفاوت است. مثلا اين دايناسور چيزي شبيه به ناخن و انگشت دارد. بعضي هم داراي پنجه يا سم هستند.
وحالا با توجه به شكل زير و توضيحاتي كه داده شد پاهاي دايناسور را بكشيد.
يک دايناسور دم دراز
- در اين مرحله قسمت زيرين يعني گردن، شكم و دم دايناسور را با كمك يك خط منحني ديگر به دقت بكشيد. انگشتان آن را هم بر اساس مرحله قبل كه توضيح داده شد رسم كنيد.
 
يک دايناسور دم دراز
- پاهاي عقبي دايناسور كه بخشي از آنها مشخص نيستند، را بر اساس همان قوانين بكشيد.
 
يک دايناسور دم دراز
- جزئياتي كه دوست داريد را به دايناسور خود اضافه كنيد و سپس آن را رنگ آميزي كنيد.
 
يک دايناسور دم دراز
اميدوارم از اين نقاشي لذت برده باشيد و فراموش نكنيد كه براي پيشرفت كردن در نقاشي بايد تكرار و تمرين فراواني داشته باشيد.
 مهديه زمردكار
مطالب مرتبط
زنگ نقاشي
طريقه ي کشيدن کرم شب تاب
در نقاشي صاحب سبک شويد
دوست داريد نقاشي ماهر شويد؟ 
تعداد بازديد:2692 آخرين تغييرات:89/10/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر