سه شنبه 19 فروردين 1399 - 13 شعبان 1441 - 7 آپريل 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حجاب اصلي‌ترين شناسنامه مسلمانان است‌

حجاب اصلي‌ترين شناسنامه مسلمانان است‌

رئيس هيئت امناي منطقه 7 كميسيون حقوق بشر اسلامي گفت: حجاب اصلي‌ترين شعار و سلاح و اصلي‌ترين شناسنامه مسلمانان است و قطعاً مسلمانان از هيچ تلاشي براي حفظ اين شناسنامه كوتاهي نمي‌كنند.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، حجت‌الاسلام مالك اژدرشريفي صبح امروز در نشست بررسي « ابعاد حقوقي ممنوعيت حجاب در عرصه بين‌الملل با رويكرد ممنوعيت حجاب در جمهوري آذربايجان» اظهار داشت: حفظ حجاب از منظر اسلامي مطابق با اخلاق انساني است و انسان به طور فطري به كار اقدام مي‌كند.

وي ادامه داد: امروزه در جوامع مختلف حفظ حجاب بانوان مطرح است كه در پاكدامني و عفت جامعه نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كند.

* هنجارشكنان درصدد مبارزه با حجاب و اسلام هستند

رئيس كل دادگستري استان آذربايجان شرقي تصريح كرد: هنجارشكنان درصدد مبارزه با حجاب و اسلام هستند تا با تضعيف اين ركن كه از اركان اصلي اسلام و دين است به بي‌حجابي و در نهايت بي‌ديني در جوامع مختلف دامن بزنند.

شريفي بيان كرد: در حال حاضر رعايت حجاب بانوان به عنوان شمشيري برنده در مقابله جبهه كفر و اراذل اوباش مقاومت مي‌كند و كشورهاي استعمارگر از راه‌هاي مختلف به دنبال جلوگيري از گسترش حجاب در جوامع مختلف هستند.

شريفي اضافه كرد : هم اكنون در غرب و برخي از كشورهاي اسلامي كه تحت سيطره استعمار هستند، كرامت زنان ناديده گرفته شده و حجاب كه شخصيت يك زن است، به راحتي نقش مي‌شود.

وي با اشاره به قانون ممنوعيت حجاب در جمهوري آذربايجان، تصريح كرد : جاي تاسف است كه در اين كشور مسلمان، سردمداران آن كه به شدت تحت نفوذ غرب قرار گرفته‌اند، اقدام به وضع چنين قوانيني مي‌كنند كه به هيچ عنوان با روحيات مسلمانان همخواني ندارد.

* منع حجاب در حقيقت دشمني با خدا است

شريفي ادامه داد: در كشورهاي اسلامي هر كس اقدام به منع حجاب كند در حقيقت با خدا دشمني كرده و در نهايت طبق دستورات الهي و قرآني اين افراد خوار و ذليل مي‌شوند.

وي گفت: دولت جمهوري آذربايجان با اين اقدام خود در مقابل قرآن و دستورات آن ايستاده است اما اين‌گونه رفتارها همچون كوبيدن آب در هاون است و مسلمانان هيچگاه دست از اصول و آرمان‌هاي خود بر نخواهند داشت.

* حجاب اصلي‌ترين شناسنامه مسلمانان است

رئيس هيئت امناي منطقه هفت كميسون حقوق بشر اسلامي اذعان داشت: حجاب اصلي‌ترين شعار و سلاح و اصلي‌ترين شناسنامه مسلمانان است و قطعاً مسلمانان از هيچ تلاشي براي حفظ اين شناسنامه كوتاه نخواهند آمد.

وي همچنين با بيان اينكه در دنياي غرب هيچ ارزشي به كرامت و عفت زنان قايل نيستند، افزود: غربي‌ها زنان را به عنوان يك ابزار كاملاً تبليغاتي مي‌بينند.

شريفي با بيان اين كه توطئه‌هاي بيگانگان زماني عملي خواهد شد كه رعايت حجاب و عفاف و ارزش‌هاي اصيل الهي در جامعه كم رنگ شود، تصريح كرد: رعايت حجاب و عفاف موجب تقويت روح دين در جامعه مي‌شود؛ از اين رو تلاش دشمنان همواره ترويج فرهنگ بي‌حجابي در جامعه، است.
در قانون اساسي دولت آذربايجان قانوني رسمي مبني بر منع پوشيدن حجاب وجود ندارد اما مقامات مسئول در اين كشور به مسئولان مربوطه در مراكز آموزشي دستور داده‌اند كه از ورود دختران و زنان محجبه ممانعت كنند.

تعداد بازديد:953 آخرين تغييرات:89/10/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر