یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

شاعران اهلبيت قدر خود را بدانند

شاعران اهلبيت قدر خود را بدانند

مديركل تبليغات اسلامي مازندران گفت: شاعران و مداحان اهلبيت (ع) بايد قدر خود را بدانند.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از قائمشهر، حجت‌الاسلام ناصر شكريان عصر امروز در چهارمين كنگره شعر عاشورايي با عنوان واقعه سرخ در سالن هلال احمر قائمشهر اظهار داشت: رمز ماندگاري وقايع عاشورا زنده نگه‌داشتن مصائب و مشكلاتي است كه بر اهل بيت پيامبر(ص) وارد شده است در حالي كه بسياري از حوادث و جريانات فكري كه از ابتداي تاريخ بشر تاكنون در جهان به وقوع پيوسته پس از مدتي به دست فراموشي سپرده شده است.
وي افزود: از جمله جريانات فكري مي‌توان به فروپاشي كمونيسم و يا حادثه حمله به برج‌هاي دو قلوي آمريكا اشاره كرد كه مدتي در راس اخبار جهان بوده ولي امروز ديگر هيچ اثري از آن خبر در رسانه‌ها باقي نمانده است در حالي كه حماسه عظيمي چون واقعه كربلا پس از گذشت سال‌ها هر روز تازه‌تر از قبل است.

شكريان تصريح كرد: امام جعفر صادق (ع) در پاسخ شخصي كه پرسيد حكايت قرآن چگونه است كه هر چه انسان آن را تلاوت مي‌كند هيچ وقت احساس خستگي نمي‌كند فرمود:« آيا تو از ديدن خورشيد و ماه خسته مي‌شوي، مسلما نه چون اين هر دو نور هستند و قرآن هم نور است» و آيت الله جوادي آملي هم دليل ماندگاري عاشورا را اينگونه بيان مي‌كند كه واقعه كربلا هيچگاه كهنه نمي‌شود چون همانند قرآن سراسر نور است.

مدير كل تبليغات اسلامي مازندران گفت: دليل ماندگاري وقايع معنوي در اسلام نورانيت و حقانيت آنها است.

شكريان افزود: اين مسئله نشانگر آن است هر آنچه كه خدايي و سرشار از معنويت باشد خود به خود محبوبيت و ماندگاري مي‌يابد اما در همه اين ماندگاري‌ها و به ويژه در حماسه كربلا مي‌بينيم كه نقش اطلاع‌رساني به ويژه در قالب شعر و مدح چقدر تاثيرگذار است.

وي خطاب به شعرا، مداحان و اهل قلم حاضر در اين مراسم خاطرنشان كرد: شما كه در قالب شاعر و مداح افتخار خدمتگزاري در ساحت مقدس اهل بيت و ائمه اطهار (ع) را داريد قدر خود را دانسته و در راه سرودن اشعار متعالي و بصيرت افزايي همتي مضاعف به كار ببنديد.

تعداد بازديد:781 آخرين تغييرات:89/10/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر