یکشنبه 6 خرداد 1397 - 11 رمضان 1439 - 27 مي 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

طراحی برای اتاق های کوچک

طراحي براي اتاق هاي کوچک

طراحي دکوراسيون براي اتاق‌هاي کوچک يکي از بزرگ‌ترين مشکلاتي است که خانواده‌ها با آن روبه‌رو هستند.

طراحي دکوراسيون براي اتاق‌هاي کوچک يکي از بزرگ‌ترين مشکلاتي است که خانواده‌ها با آن روبه‌رو هستند. چيدمان يک اتاق کوچک ممكن است براي شما کسل‌کننده و گيج‌کننده و مستلزم صرف هزينه‌هاي بالا باشد. در اين بخش به چند راه ارزان براي تغيير شکل اتاق‌هاي کوچک اشاره مي‌كنيم.
 
1. قبل از هر اقدامي، بررسي کنيد که آيا بزرگتر نشان دادن اتاق راه خوبي براي زيباتر کردن آن است يا نه. اصلا چه چيز خوبي در مورد اتاق‌هاي بزرگ وجود دارد؟ شايد بخواهيد اتاق پذيرايي‌تان راحت باشد و مهمان‌ها در هنگام ورود احساس دلپذيري داشته باشند، يا اينکه حمامي زيبا پر از وسايل داشته باشيد. پس در مورد اينکه هميشه فضاي بزرگتر بهتر است عجله نکنيد. شايد فضاي وسيع و بزرگ تنها به مشکلات‌تان اضافه کند.
 
2. با درنظر گرفتن يك رنگ گرم براي دوسوم فضاي اتاق، آن را راحت‌تر نشان دهيد. پنجره‌ها را با پارچه تزئين کنيد و با اضافه کردن چند پتو و بالش، فضايي بسيار راحت درست کنيد. پارچه‌هاي ساده بخريد و از آنها روبالشي‌هاي زيبا درست کنيد؛ در اين مورد از پارچه‌هاي پشمي نيز مي‌توانيد استفاده کنيد. اتاقتان را تا حد ممکن راحت جلوه دهيد زيرا دكور خاص اتاق شماست که خودنمايي مي‌کند نه اندازه آن.
 
3. شلوغي و بهم‌ريختگي را در يک اتاق کوچک کم کنيد. اين مشکل اصلي اتاق‌هاي کوچک است كه البته راه‌حلي ساده دارد. يک جعبه برداريد و تمام وسايل اضافي را از اتاق خارج کنيد. سپس وسايل را يکي يکي و تا زماني که احساس مي‌کنيد کافي است، دوباره به اتاق برگردانيد. کليد موفقيت در اين مرحله خودداري است.
 
4. از وسايل بزرگ در يک اتاق کوچک استفاده کنيد. قواعد سنتي در مورد اندازه اتاق ممکن است اين تصور را در شما به‌وجود آورد که در يک اتاق کوچک بايد از وسايل کوچک استفاده کنيد؛ در حالي‌که عکس آن صحيح است. استفاده از چند وسيله بزرگ در اتاق از ميزان شلوغي و بهم‌ريختگي كم مي‌كند و باعث مي‌شود چشم‌ها راحت‌تر اتاق را بررسي کنند. همين قانون در مورد آثار هنري نيز صدق مي کند. به جاي استفاده از مجموعه هاي کوچک، يک نقاشي بزرگ به ديوار اتاق بچسبانيد يا از قاليچه‌هاي تزئيني بزرگ استفاده کنيد. 
استفاده از چند وسيله بزرگ در اتاق از ميزان شلوغي و بهم‌ريختگي كم مي‌كند و باعث مي‌شود چشم‌ها راحت‌تر اتاق را بررسي کنند.
5. يک راه ساده براي بزرگ‌تر نشان دادن اتاق اين است كه پنجره‌ها و کف اتاق را هميشه تميز و براق نگه داريد. انعکاس تميزي باعث مي‌شود اتاق روشن‌تر و بزرگ‌تر به نظر بيايد. مي‌توانيد امتحان کنيد و نتيجه‌اش را ببينيد.
 
6. يکي از ديوارهاي کانوني را به رنگي تيره و عميق درآوريد تا عمق اتاقتان بيشتر به نظر بيايد. براي بقيه ديوارها از سفيد يا رنگي بسيار روشن‌تر از ديوار مرکزي استفاده کنيد. اين کار باعث مي‌شود ديوارها دور از هم به نظر بيايند. همچنين در نظر داشته باشيد که رنگ‌هاي سرد مانند آبي يا سبز خود را دورتر نشان مي‌دهند، در حالي که قرمز و زرد نزديک‌تر به چشم مي‌آيند.
 
چيدمان اتاق
 
7. استفاده از وسايل چند کاره در اتاق، شلوغي آن را كم مي‌كند. استفاده از يک قفسه کشويي، هم مي‌تواند ميز تلويزيون شما باشد و هم تمام مجله‌ها و وسايل جانبي را نگهداري کند. يک قفسه چوبي علاوه بر نگهداري از پيراهن‌ها و ملحفه‌هاي اضافي، مي‌تواند به عنوان يک ميز قهوه نيز مورد استفاده قرار گيرد.
 
به ياد داشته باشيد که بزرگي اتاق مهم نيست، بزرگي قلبي که اتاق را مي‌سازد مهم است. اجازه دهيد قلب‌تان با شخصيت و خلاقيت کارها را به پيش ببرد، نه با پول.
 
 
نشريه منزل
تنظيم براي تبيان : کهتري
 

مقالات مرتبط
 
تعداد بازديد:1147 آخرين تغييرات:89/10/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر