چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

فاتحه آرامش را نخوانید

فاتحه آرامش را نخوانيد

در اتومبيل نه چندان مدل بالاي خودتان نشسته‌ايد و پشت چراغ قرمز منتظر سبز‌شدن چراغ هستيد.

در اتومبيل نه چندان مدل بالاي خودتان نشسته‌ايد و پشت چراغ قرمز منتظر سبز‌شدن چراغ هستيد. در همين لحظه يک اتومبيل مدل بالا کنارتان ترمز مي‌زند......
شما نگاهي به آن مي‌اندازيد و با همين نگاه هزاران اما و اگر در ذهنتان شکل مي‌گيرد. چرا شما چنين اتومبيلي نداريد و...؟ وقتي به خودتان مي‌آييد که اتومبيل‌ها پشت سرتان بوق مي‌زنند و چراغ سبز شده است و ديگر اثري از آن يک تکه آهن که سلول‌هاي خاکستري مغزتان را به بند کشيده، ‌نيست. روزهاي زندگي ما پر است از اين داستانک‌ها. داستان‌هاي کوچکي که ما در  هر لحظه به آرامش ذهن و روحمان شليک مي‌کنيم. بياييد، فقط همين يک روز خودتان باشيد و با کودک آرام و دوست‌داشتني درون وجودتان، روراست باشيد و آشتي کنيد. قول مي‌دهم زياد طول نمي‌کشد. اگر بعد از گذشت 24 ساعت دوباره تصميم گرفتيد روال عادي زندگيتان را در پيش بگيريد، تمام در‌ها به رويتان باز است.
دنبال رضايت اين و آن نباشيد
زندگي پر است از قضاوت ديگران درباره ما. قضاوت‌هايي که بيشتر اوقات بد و گاهي خوب هستند. اگر عادت کنيم که به داوري ديگران اعتنا کنيم و با هر نظر موافق و مخالف، زير و رو شويم، بايد فاتحه آرامش را بخوانيم.
شما راه خودتان را در زندگي‌تان برويد و با توجه به موقعيت‌هاي زندگي‌تان و به کمک عقل و درايت خودتان بهترين گزينه‌ها را انتخاب کنيد. کاري نداشته باشيد ديگران درباره شما چه فکر خواهند کرد؛ پشت سرتان چه خواهند گفت؛ يا در مسير هدف شما چه سنگ‌اندازي‌هايي خواهند کرد. نظرات ديگران هميشه با يکديگر متفاوت است.  بنابراين نظر خود را راهنماي خودتان قرار دهيد و از توجه‌نکردن به داوري ديگران عذاب وشما خودتان هستيد و خود خودتان باقي بمانيد.جدان نگيريد.
رضايت‌ تمام اطرافيان شما چيزي است که هيچ‌گاه نمي‌توانيد به دست بياوريد.
خودتان را با خودتان مقايسه کنيد
اطراف شما پر از انسان‌هايي است که از شما پولدارتر، زيباتر، قدرتمند‌تر، محبوب‌تر و موفق‌تر هستند. شما توانايي اين را نداريد که جلوي پيشرفت و ستاره‌شدن ديگران را بگيريد. تمام آنچه در اختيار شماست، قدرت پيشرفت خودتان است. زندگي مسابقه شما با ديگران نيست. زندگي مسابقه شما با خودتان است. لحظاتي که شما در آن اهدافتان را مرتب مي‌کنيد و براي پيشرفت تلاش مي‌کنيد، لحظاتي است که شما حقيقتا مسابقه مي‌دهيد. در اين مسابقه خط پاياني براي خودتان درنظر نگيريد. نهايت پيشرفت خود را باز بگذاريد ولي اين مسير را به اهداف کوتاه‌مدت تقسيم کنيد. رسيدن به هر مرحله از موفقيت به شما يک احساس برتري مي‌دهد و باک بنزين شما را براي حرکت به سمت اهداف بالاتر، پر مي‌کند. در حالي که اگر خود را با ديگران مقايسه کنيد، تمام اين انرژي صرف آن خواهد شد که چگونه مي‌توان جلوي پيشرفت ديگران را گرفت، هدفي که شما قدرتي براي انجام آن نخواهيد‌داشت.
دريادل باشيد
قلب شما چقدر بزرگ است؟ به اندازه مشت بسته‌تان؟ به اندازه تمام وجودتان؟ به اندازه خانواده‌تان؟ به اندازه شهر يا کشورتان؟ يا به اندازه همه اين کره خاکي؟ هر اندازه قلب شما وسيع‌تر باشد، مرز‌بندي‌هاي وجودتان کمتر است. همين مرزبندي‌ها محدوديت مي‌آورد. انديشيدن به مرزهايي براي دوست داشتن، ذهن‌تان را مشغول خواهد کرد ولي اگر درهاي قلب‌تان را به وسعت تمام اين دنيا بگشاييد، ديگر با همه دنيا يکي خواهيد شد و به آرامش خواهيد رسيد. تلاش کنيد تمام احساسات خود را يک کاسه کنيد تا بتوانيد آزادتر نفس بکشيد، زندگي کنيد و عشق‌بورزيد.
مرزبندي يعني درون اين محدوده خوب باش، مهربان باش، درستکار باش ولي بيرون از آن هر کاري که مي‌خواهي انجام بده؛ و اين يعني دوگانگي و دورويي با خود.
انعطاف‌پذير باشيد
انعطاف‌پذيري از ويژگي‌هاي انسان‌هاي موفق است چرا که اين ويژگي‌ به آرامش ذهني شما منجر خواهد شد. اگر شما بر اثر برخورد به هر مانعي در مسير زندگي‌تان، از حرکت باز ايستيد و ماشين افکار منفي ذهن‌تان را به کار بيندازيد، به آرامش ذهني خود شليک کرده‌ايد و راه را براي موفقيت بعدي خودتان بسته‌ايد. هيچ‌کس جز خودتان مسوول شکست شما در آينده نخواهد بود. بابت زحماتي که تاکنون کشيده‌ايد نگران نباشيد. تمام آنها تجربياتي هستند که براي رسيدن به موفقيت مي‌توان مثل يك نردبان، از پله‌هايش بالا رفت. افراد موفق افرادي هستند که اغلب شکست مي‌خورند اما از هر شکست پله‌اي براي صعود و رسيدن به قله‌هاي موفقيت مي‌سازند.
 
زندگي مثبت
تنظيم براي تبيان: کهتري
 

مقالات مرتبط

دعوتش کنيد
راز زندگي بدون مشکل


 
تعداد بازديد:1038 آخرين تغييرات:89/10/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر