پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

عجیب ترین گجتهای 2011

عجيب ترين گجتهاي 2011

Cool Gadget

 روزي است که وارد سال 2011 شده ايم، اما همچنان آنچه که در سال 2010 به نتجه سيد و نريد ، عرضه شد و به مرحله عمل نرسيد ارزيابي مي شود.

نمايشگاه CES  لاس وگاس هم به پايان رسيد و شرکتهاي مختلف خود را براي ارائه محصولات جديد سال آماده مي کنند يکي از بخش هاي جالب و ديدني CES اعلام محصولاتي بود که به Cool Gadget يا "محصولات عجيب و جالب" ناميده مي شوند  مي پردازد اين محصولات در حقيقت محصولات آينده اند که قرار است تا پايان سال 2011 به فروش رسند اگرچه بعضي از آنها به نظر نمي رسد به اين زودي ها به مرحله عمل برسند
در مطالب قبلي تبيان به توضيح مفصل بعضي از آنها پرداختيم که مي توانيد به مطالب جامع تر هم رجوعي داشته باشيد
1. لپ‌تاپ سويچ‌بليد:
سويچ‌بليد لپ‌تاپي است که کيبورد و کليدهايش آن را منحصر به فرد کرده است دکمه هاي کيبرد اين لپ‌تاپ بسته به نوع بازي که شما مي کنيد تغيير طرح و رنگ مي دهند شما مي توانيد اين موضوع را در شکل مشاهده کنيد.
اين لب تاپ يک عيب دارد و آن هم فاقد ماوس بودن آن است اگرچه مي تان از يک ماوس خارجي استفاده نمود اما اگر اين  لپ‌تاپ را براي بازي ساخته اند بايد براي ماوس آن که در بسياري از بازيها نياز مبرم به آن حس مي شود فکري مي کردند.
 
2. نمايشگر انعطاف‌پذير AMOLED:
اين محصول که به شرکت سامسونگ تعلق دارد به شما اين امکان را مي دهد تا صفحه نمايشي به شکل دست‌بند داشته باشيد و بتوانيد  به راحتي روي آن پيام‌هاي اينترنتي خود را بخوانيد.
درحقيقت شما مي توانيد همزمان که در اينترنت به وب گردي و چک کردن ميلتان مي پردازيد با اين محصول جديد به تماشاي تلويزيون هم مشغول باشيد.
 
3. توپ قابل کنترل با گوشي‌هاي هوشمند:
توپ Sphero محصول شرکت اوربوتيکس است  Sphero  قادر است با گوشي هاي هوشمند و از طريق بلوتوث کنترل گردد.
Sphero که نمونه اوليه آن در ماه ژوئن پرده بردار شده بود و به نام Orbotix معرفي شده بود 74 ميلي متر معادل 2.9 اينچ قطر داشت و قابليت شارژ شدن را داشت.
اين فناوري که زمستان آينده عرضه مي‌شود، به هر جايي که شما دستور بدهيد حرکت مي‌کند و بر اساس اطلاعاتي ارسالي شما مي‌تواند رفتارهاي متفاوتي از خود نشان دهد.
 
4. ساعت بلوتوثي casio:
اين ساعت بلوتوثي  مجهز به يک ال‌سي‌دي مونوکروم است که اطلاعات تماس گيرنده، پيامک‌هاي ارسالي به گوشي و اي‌ميل‌ها را مي توانيد بر روي آن مشاهده کنيد.
ساعت بلوتوثي casio  با اتصال به تلفن هوشمند قادر است اين نقش را  به عهده مي‌گيرد تماس با گوشي در صورت مفقود شدن و تماس با سرويس هاي امدادي در صورت فشردن يک دکمه از ديگر قابليت هاي آن محسوب مي گردد.
5. تب‌لت Fujitso :
اين تبلت داراي صفحه نمايش 10.1 اينچي است و از سي‌پي‌يوي Atom Z760 Oak Trail بهره مي‌گيرد.
اين تبلت هم به جمع تبلت هاي معرفي شده امسال اضافه شدکه البته تعداد تبلت ها بسيار بيش از حد انتظار بود.
 
6. موتور تبديل‌شونده :
اين موتورکه به نظر من يکي از جالب ترين هاي معرفي شده است توسط BPG Motors تهيه شده است و قادر است به عنوان موتورسيکلت و خودروي تک چرخ مورد استفاده قرار گيرد. يکي از مزاياي اين خودروي الکتريکي بي‌صدا بودن آن است  و شما مي‌توانيد حتي در حال حرکت در جاده نيز شکل آن‌را تغيير دهيد. پيش بيني شده وسيله فوق الذکر تا اواخر سال آينده با قيمت بين 4 تا 7 هزار دلار عرضه شود.
 
7. مکعب‌هاي Sifteo :
مکعب‌هاي 1.5 اينجي Sifteo براي بازي کردن روي يک tabletop طراحي شده اند و داراي صفحه نمايش‌هاي رنگي هستند.
اين مکعب هاي بسيار جالب مي‌توانند با يکديگر ارتباط برقرار نمايند و از موقعيت مکعب‌هاي اطراف خود مطلع شوند.
ادامه دارد...
 
منبع:
 
نوشته: فائزه سيدخاموشي
بخش دانش و زندگي 
تعداد بازديد:1508 آخرين تغييرات:89/10/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر