شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

آموزش ویدیو چت (1)

آموزش ويديو چت (1)

در مقاله "چت ويديويي با بهترين کيفيت" نرم افزار oovoo و قابليت‌هاي آن را ذکر کرديم و قول داديم مقاله‌اي پيرامون نحوه کار با اين نرم‌افزار بنويسم.

 
نحوه کار کردن با اين نرم‌افزار مانند همه نرم‌افزارهاي مبتني بر وب بسيار آسان است. تمام اين نرم‌افزارها User Friendly هستند و طوري طراحي شده‌اند که عموم کاربران بتوانند با آن کار کنند. اگر شما جزو کساني هستيد که هنوز نحوه کار کردن با اينگونه نرم‌افزارها را ياد نگرفته‌ايد و هنگام مواجه با محيط نرم‌افزارهاي جديد مضطرب مي‌شويد، نگران نباشيد. با خواندن اين آموزش تصويري به راحتي ياد خواهيد گرفت با دوستان خود در هر کجاي دنيا ويديو چت داشته باشيد.
مرحله اول: ابتدا برنامه را دانلود و آن را نصب کنيد.
مرحله دوم: ساختن شناسه کاربري (User Name)
بعد از نصب oovoo به طور خودکار وارد صفحه ساخت شناسه کاربري مي‌شويد. مانند فرم‌هاي معمولي شناسه که دوست داريد را در قسمت oovoo ID بنويسيد و بقيه فيلد ها را پر کنيد.
توجه: پر کردن تمام فيلدها اجباري است.
در قسمت آخر مي پرسد که براي چه کاري از اين نرم افزار استفاده مي کنيد و شما سه گزينه "تجاري، شخصي و هر دو" را در پيش رو داريد. جواب دادن به اين سوال اختياري است.
در آخر روي گزينه I accept کليک کنيد.
مرحله سوم: بعد از ساختن ID و کليک کردن accept نرم افزار به طور خودکار براي اولين بار با ID شما وارد محيط اصلي مي‌شود.
در حال حاضر دو صفحه باز شده، يکي صفحه برنامه و ديگري صفحه‌اي با عنوان check audio and video. اين صفحه در ابتداي کار عملکرد دوربين، ميکروفون و اسپيکرهاي شما را مي‌سنجد. روي گزينه‌هاي Check که در سمت چپ صفحه قرار گرفته‌اند کليک کنيد.
مرحله چهارم: صفحه‌ي اصلي شما چيزي مانند شکل زير است. براي اضافه کردن دوستانتان از آنها oovoo دارند روي گزينه Add Friend کليک کنيد و اگر ID oovoo ندارند روي گزينه invite friend کليک کنيد.
بعد از کليک کردن روي add friend جلوي کليد سرچ، اسم دوستتان، oovoo ID و يا آدرس ايميلش را تايپ کنيد. سرچ را بزنيد و منتظر نتايج شويد. سپس با کليک کردن روي نتايج بدست آمده دوست خود را اضافه کنيد.
مرحله پنجم: ارتباط با Skype
از آنجايي که اسکايپ در سيستم ويديو چت از شهرت و سابقه بيشتري برخوردار است، oovoo اين امکان را فراهم کرده تا ليست دوستان اسکايپ را با oovoo يکي کنيد.
براي اين کار روي آيکون اسکايپ کليک کنيد (تب چهارم).
ابتدا با آي دي اسکايپ sign in کنيد. بعد گزينه connect که در وسط صفحه oovoo قرار دارد را کليک کنيد. بعد از انجام اين مراحل يک پيغام زرد رنگ و يا يک پيغام pop up در صفحه اسکايپ نمايش داده مي‎‌شود. گزينه allow access را انتخاب کنيد.
حالا دوستانتان را در صفحه oovoo اضافه کرده‌ايد. در مطلب بعدي در مورد برقراري کنفرانس در اين محيط حرف خواهيم زد.
ادامه دارد...
 
تهيه و تنظيم براي تبيان: فاطمه مجدآبادي 
تعداد بازديد:14211 آخرين تغييرات:89/11/02
نظرات

  • ایمان امیری :سلام دستتون درد نکنه بابت راهنمایتون.لطفا در ادامه بیشتر توضیح بدید.با تشکر خداحافظ
  • سلیمی:بسیار عالی بود واستفاده کردیم ممنون متشکر
  • مالک اژدری:سلام خیلی ممنون
  • موسوي:من راoovooدانلود كردم ولي نصبش نمي تونم بكنم
  • amir:مسخره بازی
  • ناشناس:that's very good for me
  • مهران:سلام نرم افزار خوبیست اما حیف که کسی نیست به من پیام بده
نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر