شنبه 14 تير 1399 - 12 ذي القعده 1441 - 4 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

همه‌پرسي در سودان توطئه است

همه‌پرسي در سودان توطئه است

كارشناس سياسي سپاه چهارمحال و بختياري گفت: برگزاري همه پرسي در سودان و تجزيه اين كشور، توطئه شوم آمريكا و رژيم صهيونيستي عليه جهان اسلام و حركت در راستاي تحقق شعار از نيل تا فرات است.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، منوچهر خليليان ظهر امروز در جمع كاركنان سپاه اين استان با اشاره به تغيير و تحولات سياسي هفته‌هاي اخير در سطح منطقه و قاره آفريقا اظهار داشت: دشمن درصدد است تا بين كشورهاي اسلامي تفرقه ايجاد كند و از رشد و گسترش اسلام در دنيا جلوگيري كند.

وي افزود: در اين توطئه با جدا شدن جنوب سودان از شمال آن، بخش جنوبي اين كشور مسيحي و در نتيجه پيوستگي جهان اسلام در شرق آفريقا دچار از هم گسيختگي مي‌شود و غربي‌ها به اهداف شوم خود دست پيدا مي‌كنند.

خليليان با اشاره به طرح تجزيه كشورهاي اسلامي و توافق جهان عرب و غرب بر سر اين موضوع در سال 1916اين حركت را اشتباه سياسي خواند و گفت: هر چند وقفه طولاني در اجراي اين توافقنامه خبيثانه به‌وجود آمد اما در حال حاضر اين مساله در دستور كار امريكا و رژيم صهيونيستي قرار گرفته و جدايي جنوب سودان در همين راستا ارزيابي مي‌شود.

اين كارشناسي مسائل سياسي سپاه چهارمحال و بختياري در ادامه با بيان اينكه كشور مظلوم سودان نخستين قرباني اين راهبرد سياسي آمريكا و غرب است، گفت: اين اتفاق ناخوشايند مقدمه‌اي براي تجزيه ساير كشورها و تسلط آمريكا و رژيم صهيونيستي بر منابع اقتصادي به‌ويژه حوزه‌هاي نفتي جنوب سودان و تحقق شعار از نيل تا فرات است.

وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر سايت ويكي ليكس با انتشار اسناد غير واقعي و دروغين، جوّ بي‌‌اعتمادي و انشقاق بين كشورها و دشمني بين آنها را گسترش مي‌دهد كه با حمايت آشكار از دولت‌هاي غربي و رژيم صهيونيستي در راستاي اهداف شوم استكبار تلاش مي‌كند.

خليليان در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات دهم رياست جمهوري، تبيين ابعاد فتنه 88 را با اهميت دانست و تصريح كرد: دشمن درصدد است طي يك فرايند چند لايه خود را بازسازي و با استراتژي مشخصي به صحنه بازگردد تا زمينه را براي فتنه بعدي فراهم كند كه همه بايد هوشيار باشيم.
وي هوشياري ملت ايران و پيروي آنان از رهبري انقلاب به يكي از عوامل اقتدار ايران در برابر توطئه‌هاي دشمنان اسلام دانست و گفت: تا زماني كه روحيه تسليم نشدن در برابر زورگويي‌هاي بيگانگان در ملت مسلمان ايران تداوم داشته باشد هيچ قدرتي توانايي آن را ندارد كه در برابر پيشرفت نظام جمهوري اسلامي ايران مانع ايجاد كند.

خليليان افزود: اگر بخواهيم انقلاب حفظ شود و ارزش‌هايي امام راحل(ره) محقق شود بايد با تمام وجود در خدمت انقلاب و حراست از ارزش‌ها و دستاوردهاي ارزشمند نظام اسلامي باشيم.

وي تصريح كرد: ضرورت پيوند ناگسستني و دائمي ميان بسيج و مردم با توجه به اهميت ويژه‌اي كه امام(ره) براي نقش مردم در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي قائل بود معنا يافت.

تعداد بازديد:1202 آخرين تغييرات:89/11/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر