یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

مختارنامه در تلویزیون مصر

مختارنامه در تلويزيون مصر

پس از دو هفته پخش از شبكه «آي‌فيلم» يك منبع خبري از تلاش شبكه‌هاي تلويزيوني مصر براي خريد سريال مختارنامه خبر داد.

 


به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» در حالي كه دو هفته از پخش سريال مختارنامه بر روي شبكه «آي‌فيلم» مي‌گذرد يك منبع خبري اعلام كرد چند شركت مصري به دنبال خريد اين سريال براي پخش از شبكه‌هاي تلويزوني عربي هستند.

پايگاه خبري «جي‌ان‌فورمي» در حالي كه به‌مانند تمام محافل عربي از پخش اين فيلم ابراز نگراني مي‌كرد، نوشت: يك منبع مهم در يكي از شركت‌هاي توليد و پخش تصريح كرده است بعضي از شبكه‌هاي مصري تلاش دارند تعدادي از سريال‌هاي ايراني كه به داستان صحابه پيامبران مي‌پردازد را خريداري كنند.
اين پايگاه خبري اعلام كرد در بالاي فهرست اين شبكه‌هاي تلوزيوني سريال «مختارنامه» قرار دارد.

در همين حال اين پايگاه خبري از خريداري اين سريال توسط شبكه‌هاي مصري انتقاد كرده است.

شبكه‌هاي تلويزوني مصر پيش از اين نيز با وجود تمام مخالفت‌هاي سريال «يوسف پيامبر» را براي بينندگان عرب پخش كرده بودند.

استقبال جهان عرب از سريال‌هاي ايراني رو به افزايش است

به نظر مي‌رسد اقبال به سريال‌هاي ايراني در كشورهاي عربي رو به افزايش است و پيش از اين ماهر صليبي كارگردان سينماي سوريه در گفت‌وگو با فارس گفته بود: درباره سريال‌ها و به‌ويژه سريال‌هاي تاريخي ايراني بايد گفت كه توجه خاصي در كشورهاي عربي به اين سريال‌ها به ويژه سريال يوسف پيامبر مي‌شود.

ماهر صليبي با اشاره به پخش چند سريال اجتماعي چون سريال «اغما» در ماه‌هاي اخير از شبكه ام‌بي‌سي،‌ ادامه داد: همچنين سريال‌هاي اجتماعي كه اخيرا به صورت دوبله شده پخش شد نيز مورد توجه تماشاگران عرب قرار گرفت.

همچنين لمي طياره منتقد سينماي سوريه نيز پيش از اين در گفت‌وگو با فارس گفته بود: معتقدم سريال يوسف پيامبر و ديگر سريال‌هاي ايراني به خوبي ساخته شده و با دوبله خوبي كه به آنها اضافه شده، شاهد موفقيت بيشتر اثر هستيم.

اين منتقد سوري همچنين به تحسين سريال‌هايي چون يوسف پيامبر و مريم مقدس در سوريه اشاره و تصريح كرد: تماشاگران عرب و حداقل در سوريه اينگونه سريال‌هاي ايراني را مي‌پسندند.

*مخالفت‌ها با سريال‌هاي ايراني دلايل تجاري دارد
اين در حالي است كه مخالفت‌ها با سريال‌هاي تاريخي ايراني به بهانه‌هاي مذهبي ادامه دارد اما به نظر مي‌رسد اين داراي مباني ديگري است

لمي طياره با اشاره به جدال‌هاي موجود درباره برخي سريال‌هاي ايراني گفت: ممكن است وراي اين جدال‌ها اين باشد كه بعضي از شركت‌هاي توليدي در كشورهاي عربي مصالح‌شان مغاير ورود چنين آثاري باشد كه اين يك مساله تجاري است.

لمي طياره افزود: سريال‌هاي تلويزيوني امروز به يك صنعت و تجارت تبديل شده و بالطبع هر شركتي به دنبال حمايت از آثار خود و محافظت از بازار خود است.تعداد بازديد:862 آخرين تغييرات:89/11/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر