چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ميقاتي هوادارانش را به آرامش فراخواند

ميقاتي هوادارانش را به آرامش فراخواند

به دنبال تحريكات و فتنه‌گري جريان 14مارس در شهرهاي شمالي لبنان، نامزد نخست‌وزيري معرفي شده از سوي هشت مارس هواداران خود را آرامش فرا خواند.

 


به گزارش فارس، روزنامه الديار لبنان نوشت كه دفتر "نجيب ميقاتي " در شهر طرابلس دستورات موكدي را در زمينه پايبندي هواداران وي به سكوت و آرامش و باقي ماندن در منازل صادر كرده است.

اين روزنامه مي‌افزايد كه دفتر ميقاتي از هواداران خود خواسته است تا در برابر تحريكات تمام گروه‌هاي سياسي در هر نوعي كه باشد، سكوت اختيار كرده و از منازل خود خارج نشوند.

دفتر ميقاتي اعلام كرد كه اين كار براي حفاطت از امنيت و ثبات لبنان و شهر طرابلس و جلوگيري از اعطاي فرصت به افرادي است كه مي‌خواهند از آب گل‌آلود ماهي بگيرند.

جريان حاكم كه در پي روز اول رايزني هاي رئيس‌جمهور لبنان، موقعيت خود در پست نخست‌وزيري را در خطر ديده است، به دنبال بروز درگيري‌هاي خياباني است و قصد دارد با كشاندن گروه هشت مارس به خيابان‌ها و ايجاد فضاي فتنه و درگيري داخلي در كشور، روند دموكراتيك و موسساتي لبنان را مختل كرده و به اين ترتيب مهلتي براي خود در حفظ كرسي نخست‌وزيري به دست‌ آورد.

در همين راستا تحركات سازمان‌يافته‌اي در ميان برخي گروه‌هاي جريان حاكم آغاز شده و خطابه‌هاي تحريك‌آميزي نيز از سوي برخي سياستمداران لبنان ايراد شده است.

تعداد بازديد:1010 آخرين تغييرات:89/11/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر